Alman siyasetçinin ölümünde koronavirüs krizi bağlantısı

  • 29 Mart 2020 10:25
  • 134
  • 0 Yorum
Alman siyasetçinin ölümünde koronavirüs krizi bağlantısı

Hessen Eyaleti Maliye Bakanı Thomas Schäfer’in koronavirüs krizi ile bağlantılı olarak intihar ettiği tahmin ediliyor. Hessen Başbakanı Bouffier krizin mali sonuçlarının Schäfer’de

Hessen Eyaleti Maliye Bakanı Thomas Schäfer’in koronavirüs krizi ile bağlantılı olarak intihar ettiği tahmin ediliyor. Hessen Başbakanı Bouffier krizin mali sonuçlarının Schäfer’de büyük kaygı yarattığına işaret etti.Hessen Eyaleti Maliye Bakanı Thomas Schäfer’in koronavirüs salgını ve olası finansal sonuçlarından duyduğu endişe ile intihar ettiği tahmin ediliyor.

Hessen Eyaleti Başbakanı Volker Bouffier Pazar günü Wiesbaden’da yaptığı açıklamada, Schäfer’in ölümüne ilişkin olarak, “Çok büyük kaygı duyduğunu düşünmemiz gerekiyor” dedi. Bu kaygılar Schäfer’in üzerinde baskı yarattığına işaret eden Bouffier, “Belli ki, çıkış yolu göremeyerek, aramızdan ayrıldı” şeklinde konuştu. Schäfer’in ölümünü büyük üzüntüyle karşıladığını belirten Bouffier, bunun “kendisini sarstığını” ifade etti.

Wiesbaden Savcılığı ve polis yetkilileri, Hessen Eyaleti Maliye Bakanı Thomas Schäfer’in Hocheim yakınlarında hızlı tren (ICE) hattı üzerindeki raylarda Cumartesi sabahı ölü bulunduğunu açıkladı. Savcılık ve polis, 54 yaşındaki Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partili politikacının intihar ettiği şüphesi üzerinde duruyordu.

Savcılık ve polis, “Genel durum, olay yerinde yapılan kapsamlı çalışma, çok sayıda görgü tanığının ifadesi, olay yerindeki konumu ile teknik ve kriminal değerlendirmeler ve incelemeler sonucunda” Schäfer’in intihar etmiş olabileceğini tahmin ediyordu.

Frankfurter Allgemeine Zeitung’un edindiği bilgilere göre, Hessen Maliye Bakanı’nın veda mektubu bıraktığı belirtildi.

2010 yılında bu yana eyalette maliye bakanlığı görevini yürüten Schäfer, Eyalet Başbakanı Volker Bouffier’in yerine geçebilecek isimler arasında sayılıyordu. Federal düzeyde de önemli maliye uzmanları arasında sayılan, Schäfer evli ve iki çocuk babasıydı.

CDU Genel Başkanı Annegret Kramp-Karrenbauer de, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Thomas Schäfer’in beklenmedik ölümü beni ve CDU’daki herkesi şoke etti” ifadesini kullanarak, ailesine başsağlığı diledi.

dpa/JD,ET
© Deutsche Welle Türkçe

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell