Amazon’dan skandal sex ürünü satışı

Amazon’dan skandal sex ürünü satışı

Dünyayı saran koronavirüse karşı, her ülke ayrı ayrı mücadele önemleri açıklıyor.

Dünyayı saran koronavirüse karşı, her ülke ayrı ayrı mücadele önemleri açıklıyor. 

 

İngiltere Hükümetinin koronavirüsle mücadele kapsamında halkı evde kalmaya ve kendilerini izole etmeye çağırması; halkın süpermarketlere yönelmesine neden oluyor. Sokağa çıkma yasağının yüksek bir oranda beklendiği İngiltere’de halk, süper marketlerden ürün stok yapmaya çalışıyor.

 

İngiltere’de insanların kendilerini evde izolasyona yönlendirmesiyle iş yerlerindeki ekonomik denge de değişiyor. Halkın kalabalıktan uzak durmaya çalışması; alışveriş merkezlerinin ve mağazaların müşteri kaybetmesine neden oluyor. 

 

İnternet satışları gündemde

 

Koronavirüsle mücadele kapsamında müşteri kaybına uğrayan büyük ve küçük işletmelerin birbiri ardına kapanması halkı internet üzerinden alışveriş yapmaya yönlendirken bir çok giyim firması internet üzerinden alışverişin de evde izolasyon nedeniyle durduğunu açıklıyor. Diğer yandan gıda stoklanması nedeniyle Süpermarketlerin sınırlama getirdiği ürün satışlarına, süpermarket internet sitelerinin tamamen erişimden kaldırılması veya durdurulmasıyla internet üzerinden gıda satışı yapılmasının önüne geçilmeye çalışılıyor.

 

Süpermarketler artan talepleri karşılamak için ekstra çabalar sarf ederken İngiltere’de faaliyet yürüten Amazon UK ise yapılacak olan teslimatlar için daha fazla çalışma saati uygulayacağını açıkladı. 

 

Peki Amazon’dan ne alınabiliyor?

 

Kalem’den bisiklet’e, bebek sandalyesinden yetişkinler sex oyuncaklarına kadar bir çok şeyi almak mümkün. Hayır, yanlış okumadınız. Amazon UK; bebek sandalyesi ürünü tanıtımı yaparak sadece yetişkinlere satılan sex oyuncaklarını internet üzerinden satışını yapıyor. Amazon UK, ayrıca  sex oyuncaklarınında satışını internet üzerinden gerçekleştiriyor. Her hangi bir yaş sınırlaması getirmeksizin.

 

Sex ürünlerine yaş sınırı yasağını uygulamıyor.

 

Günlük yaşantımızda bir çok uygulamayı kullandığınız cep telefonu tabletlerimizde giriş bilgilerimizin otomatik olarak kaydediliyorerişimde kolaylık sağlaması için elbette. Peki; çocuğunuzun sizden habersiz cep telefonu veya tableti alarak Amazon üzerinde bir seks oyuncağı siparişini sizin adınızı kullanarak vermesi ve bu siparişi de Amazonun teslimat noktalarından teslim alacağını beyan etmesi yeterli. Ödeme kısmına gelince Amazon UK kart bilgilerinizi kaydettiği için size hiç bir güvenlik kodu bile sorulmuyor. Böylece internetten yetişkinlere özel sex ürünlerini alabileceğiniz yerlerde olan yaş sınırlaması uygulamasını da Amazon UK uygulamamış oluyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell