Bu Hafta biamag’da

  • 16 Mart 2018 13:58
  • 216
  • 0 Yorum
Bu Hafta biamag’da

Ayça Söylemez’in editörlüğünde hazırlanan biamag’da bu hafta…

Tamer Karalar, evde bira yapımını, püf noktalarıyla birlikte anlattı; bu eforu harcamaya değdiğinden ve “gerekliliğinden” de bahsetti.

Bircan Değirmenci, ilk filmi vizyona giren Şükrü Alaçam ile filminin başlangıç hikayesini, nasıl oluştuğunu ve çekildiğini, filme zemin sağlayan demiryollarını konuştu.

Çiçek Tahaoğlu, Cins Adımlar: Toplumsal Cinsiyet ve Hafıza Yürüyüşleri’nin Balat güzergahını yazdı.

Feryal Saygılıgil, bu yıl yayın hayatına başlayan Tez-Koop-İş Kadın Dergisi’nin editörü Necla Akgökçe ile dergiyi ve kadın hareketiyle emek hareketinin bileşkesini konuştu.

Metis Yayınları'ndan Mayıs 2017'de yayınlanan Mülksüzleşme - Siyasaldaki Performatif adlı kitabı Türkçeye çeviren Başak Ertür'ün, yazarlar Judith Butler ile Athena Athanasiou ile söyleşisini yayınlıyoruz.

Kolombiya’da barış anlaşmasının ardından işlerin pek de yolunda gitmediğini anlatan Lyda Fernanda Forero ile Danilo Urrea’nın konuyla ilgili makalesini, bianet stajyeri Elif Ünal Türkçeleştirdi.

Geçen hafta kaybettiğimiz fizikçi Stephen Hawking’in dünyaya kazandırdığı en önemli teorilerinden kara deliklerle ilgili ve paralel evren konusunu da içeren bir konuşmasını, Bilim Fili’nden Erhan Güven yazdı.

Murat Türker bu yıl 20. kez düzenlenen Selanik Belgesel Festivali’ni izledi, hem filmlerden hem filmlerin izlendiği ortamdan bahsetti.

Şeyhmus Diken, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın yaklaşan seçimini ve “birlikte” sloganıyla yola çıkan adaylardan Mehmet Kaya ve ekibini anlattı.

Gülru Pekdemir, çevresinde gözlemlediği artan kumar hevesinden hareketle, içinden kumar geçen filmleri yazdı.

Mecra’da 23 Mart’a dek açık kalacak fotoğrafçı ve yazar 72 kadının eserlerinden oluşan “Çağırışımlar” başlıklı fotoğraf sergisini tanıttık. (AS)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell