Pembe Hayat Kondom Verilerini Açıkladı

  • 16 Mart 2018 11:49
  • 916
  • 0 Yorum
Pembe Hayat Kondom Verilerini Açıkladı

Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, Ocak-Şubat ayları arasında toplamda 62 kişiye yaklaşık 9 bin 300 adet kondom dağıttı.

Pembe Hayat, 2012 yılından bu yana Sağlık Bakanlığı’ndan temin ettiği kondomları trans seks işçilerine ücretsiz olarak dağıtıyor.

Dağıttığı kondom verilerini düzenli olarak açıklayan Pembe Hayat, 2017’nin Ekim ayında açıklanan 9 aylık kondom verilerinde, 380 kişiye 83 bin kondom dağıtıldığını kayıt altına almıştı.

Siz de Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 13.00-18.00 saatleri arasında Pembe Hayat ofisini ziyaret ederek kondom temin edebilirsiniz.

“Güvenli cinsellik”

Pembe Hayat Sosyal Hizmet Uzmanı Şennur Ören, kondom dağıtma uygulamalarına dair şöyle diyor:

“2012 yılından bu yana Pembe Hayat’ta ücretsiz bir şekilde kondom dağıtılıyor. Kondom dağıtmanın yanı sıra gelen kişilere güvenli cinsellik ve kondom kullanımı hakkında bilgilendirmeler yapılıyor. 3 Mart etkinlikleri kapsamında ise Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve üyesi ile birlikte ‘Korunuyoruz’ başlıklı bir canlı yayın etkinliği gerçekleştirdik. Pembe Hayat’ın kuruluşundan bu yana meselelerinden biri de elbette güvenli cinsellik.”

 Ankara ve İstanbul’da ücretsiz ve anonim HIV testleri

Ankara’da Çankaya Belediyesi, 2016 yılında Aralık ayından bu yana ücretsiz ve anonim HIV testi hizmeti veriyor. Kimlik bilgisi istenmeden, tamamen anonim bir şekilde yapılan bu testin dışında, 0850 455 02 65 numaralı telefondan danışmanlık hizmeti de veriyor.

Çankaya Halk Sağlığı Merkezi’ni Salı ve Perşembe günleri 09.00-20.00 saatleri arasında ziyaret ederek test yaptırabilirsiniz.

AIDS ve Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Derneği Ankara’da ücretsiz ve anonim HIV testi merkezi oluşturdu. Hemen çıkan test sonuçları sırasında anket çalışması ve danışmanlık hizmeti verilmekte. 0544 952 09 21 numaralı telefonu arayarak randevu alabilirsiniz.

İstanbul’da Şişli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’yle bir çalışma başlattı. Müdürlük 2014’ten itibaren mesai saatlerinden sonra da saat 17:00 ile 20:00 arası ücretsiz-anonim test hizmeti vermeye başladı. (BK)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell