CHP'nin İstanbul'daki 14 Belediyesinde Kadınlara 8 Mart Tatili

  • 07 Mart 2018 10:19
  • 404
  • 0 Yorum
CHP'nin İstanbul'daki 14 Belediyesinde Kadınlara 8 Mart Tatili

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde İstanbul’un CHP’li 14 belediyesinde çalışan kadınların izinli sayılacağını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde yapılan toplantıda konuşan Kaftancıoğlu, “Biz 8 Mart tüm kadınlar için resmi tatil olsun dileğiyle, İstanbul'dan bunu başlatmış bulunuyoruz dedi.

İstanbul’daki CHP’li belediyeler şöyle: Adalar, Ataşehir, Avcılar, Bakırköy, Beşiktaş, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Sarıyer, Silivri, Şişli.

İstanbul Büyükşehir ile birlikte 40 belediye başkanından 39'u erkek, biri kadın. 40 belediye başkanı içindeki tek kadın CHP'li Ataşehir Belediyesi başkanı Hanay Handan Toprak Benli.

İstanbul'u kadınlarla birlikte kazanacağız

Doğan Haber Ajansı’ndan (DHA) Özgür Deniz Kaya’nın haberine göre Kaftancıoğlu konuşmasında yakın bir tarihte kadına yönelik şiddete karşı mücadele politikaları kapsamında belediyeler ve kadın dernekleri arasında bir protokol yapacaklarını da söyledi.

Tablo ne kadar karanlık olursa olsun biz kadınlar haklıyız, güçlüyüz ve her yerdeyiz. Kadın mücadelesinin önünde yıkılmayacak hiçbir iktidar yok. Evde, sokakta, iş yerlerinde erkek egemenliğine karşı yürüttüğümüz mücadeleyi yalnızca biz biliriz. Bu mücadeleyi veren her bir kadın yurttaşım ne demek istediğimi anlamıştır.

“Meselemiz erkek yurttaşlarımızla değil erkek egemen bir toplum anlayışını devam ettirmek isteyen herkesle. Onlar kendilerini gayet iyi biliyorlar.  CHP’li belediyelerimizde yaşayan kadın yurttaşlarımız bunları biliyor, yaşıyor, yararlanıyor.

“Kadın bir il başkanı olarak tüm kadın yurttaşlarıma söylüyorum; yaşamazsınız ama olur da bizim belediyelerimizin kadınlara yönelik hizmetleriyle ilgili bir problem yaşarsanız 7 gün 24 saat telefonumdan bana ulaşabilirsiniz. Çünkü biz yaptıklarımızı ve gerçekten yapabileceklerimizi söylüyoruz. İstanbul’u kadınlarla birlikte kazanacağız, kadınlarla birlikte yöneteceğiz. (BK)

* Fotoğraf: DHA

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell