Deniz Naki: Yaptıklarımdan Pişman Değilim, Aklım Yapamadıklarımda

  • 01 Şubat 2018 07:24
  • 249
  • 0 Yorum
Deniz Naki: Yaptıklarımdan Pişman Değilim, Aklım Yapamadıklarımda

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) Türkiye’de futboldan men ettiği Amedspor oyuncusu Deniz Naki, kararın siyasi olduğunu belirterek, “Yaptıklarımdan pişman değilim, aklım yapamadıklarımda” dedi. 

TIKLAYIN - Deniz Naki’ye Türkiye'de Ömür Boyu Futboldan Men Cezası

Facebook hesabından açıklama yapan Naki, Amedspor’da geçirdiği döneme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken her şeyin futboldan ibaret olmadığını söyledi.

“Toplumsal duyarlılık gerektiren, iyiliği, güzelliği, yardımlaşmayı, barışı, insanca yaşamayı ve yurtsever olmayı her şeyin üstünde tuttum” diyen Naki, bugüne kadar maruz kaldığı saldırıları hatırlattı.

Naki, dünyanın neresinde olursa olsun zulme ve haksızlığa karşı tepki gösterdiğini, göstereceğini, bunun kendisinin insani ve hukuki hakkı olduğunu söyleyerek PFDK kararıyla ilgili özetle şunları dile getirdi:

Karar siyasi

“TFF kararından çok önce kulübüm Amedspor ile sözleşmemi karşılıklı feshetmiş olmamıza rağmen, Türkiye PFDK tarihinde görülmemiş ağır cezalar; futbolcu lisansım iptal edildi, Türkiye’de futbolculuktan men edildim ve fahiş para cezası verildi. 

“Tarafıma tarihin en büyük cezasını vermiş olması bile federasyonun ne kadar siyasi, önyargılı ve taraftar olduğunun göstergesidir.

“Kararın siyasi olduğunu çok iyi biliyorum. Siyasi, faşist, kirli ve kanlı elleriniz her şeye bulaştığı gibi futbola da bulaştı. Böylesi kirletilmiş bir futbol sisteminde esasında ben olmak istemem. Bu karar bu yönüyle beni sevindirmiştir.

“Bu tür ceza ve yaptırımların beni barış, özgürlük ve yurtsever hırsımdan alıkonamayacağının iyi bilinmesini isterim. Asla yaptıklarımdan pişman değilim, aklım yapamadıklarımda.

“Bütün bu sorunlu süreçlerden dolayı Amedspor’a ve topraklarıma dönemiyorum. Yaşanan bunca haksızlık, hukuksuzluğu ve zulmü halkımızın takdirine bırakıyorum.

“İyi, kötü günde yanımda olan Amedspor camiasına, taraftarımıza, futbolcu arkadaşlarıma özellikle bu silahlı saldırı sonrası, dünyanın birçok yerinden beni arayan, destek paylaşımları yapan halkımıza, değerli insanlara ve dostlarıma çok teşekkür ederim.” (EKN)

* Deniz Naki'nin açıklamasının tamamı için tıklayın.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell