Erdoğan’dan Trump’a: “Senin Her Yerin Güç Olsa Ne Olacak”

  • 17 Aralık 2017 14:41
  • 134
  • 0 Yorum
Erdoğan’dan Trump’a: “Senin Her Yerin Güç Olsa Ne Olacak”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP’nin Karaman İl Kongresi’nde konuştu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyan açıklaması için konuşan Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Doğu Kudüs'te konsolosluğumuz var. O konsolosluğu büyükelçiliğe çevirin sözlerine de yanıt verdi.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Siyonist adım atarsanız bedeli ağır olur

“Şimdi yeni bir durum ortaya çıktı. Kudüs'te Evangelist Siyonist bir anlayış 'ben yaptım oldu' anlayışı ile Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etti. BM kararına rağmen bu adımı atanlar 'biz sizi tanımıyoruz biz yaptık oldu' mantığıdır.

“Öyle mi diyorsunuz? Biz de sizi tanımıyoruz. Hıristiyan dünyasının lideri Papa hazretlerini aradım. Onun da bizimle olduğunu gördüm. Yerinizde durun, siyonist bir adım atmaya kalkmayın. Atarsanız bunu bedeli ağır olur.

“Lafa gelince dünyanın en güçlü devleti

“Terör devleti İsrail küçük çocukları bile kafeslere koydu. Ey ABD, ey Trump sen bunları görmedin mi? Lafa gelince dünyanın en güçlü devleti. Ya senin her yerin güç olsa ne olacak ya.

“Ülkemizin önünde iki yol var. Ya boyun eğeceğiz ya mücadele edeceğiz. Türkiye ya paryalığa rıza gösterecek ya da bağımsızlığına sıkı sıkıya sahip çıkacak.

“Yıllarca sizinle emir kipiyle konuşanlara siz ne diyorsunuz? Haddini bil. Siz bunu dediğiniz için rahatsız oluyorlar.

“Büyükelçiliğimizi hayırlısıyla açacağız

“Çıkmış Kemal konuşuyor. 'Orası Filistin'in başkenti olarak ilan edilmeli' diyor. Yav zaten biz Filistin'in başkenti olarak Kudüs'ü çoktan ilan ettik. Fakat Kudüs şu anda işgal altında olduğu için oraya gidip büyükelçiliğimizi açamıyoruz.

“Ama bizim başkonsolosluğumuz bile büyükelçi ile temsil ediliyor. Fiili olarak biz bu işi yapmışız. İnşallah o günlerde yakın ve büyükelçiliğimizi hayırlısıyla orada açacağız.” (TP)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell