biamag’da Bu Hafta

  • 01 Aralık 2017 13:48
  • 101
  • 0 Yorum
biamag’da Bu Hafta

Ayça Söylemez’in editörlüğündeki biamag’da bu hafta…

Funda Duru, çocukların “Helva Abi” diye seslendiği, barış imzacısı, ihraç edilen arkeolog akademisyen Heval Bozay ile bakkalını, Kapadokya’yı ve halen yazdığı tezini konuştu.

Pınar Tarcan, ressam Hale Asaf'ın hiç bilinmeyen resimlerini bulan sanat tarihçisi Burcu Pelvanoğlu ile Asaf hakkındaki kitabını ve ressamın hikayesini konuştu.

Haden Öz, iki yıl önce kaybettiğimiz Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’yi yazdı.

Haluk Kalafat, “1917 Devrimin Rapsodisi” adlı kitabın yazarı Ferit Burak Aydar ile konuştu.

Elif Akgül, gazeteci Ruşen Çakır ile Medyascope deneyimini konuştu.

Püren Mutlutürk Meral, Guy Standing’in prekaryayı anlattığı yeni kitabı Prekarya Bildirgesi / Hakların Kısılmasından Yurttaşlığa”yı tanıtırken, Standing’in prekarya bakışını da irdeledi.

Hemşin Kültür Dil Tarih Dergisi GOR’un kurucularından ve yazarlarından gazeteci Evrim Kepenek, derginin çıkış hikâyesini, amacını ve anadilinde yayımcılığın önemini, Dergilerin Dilleri Yazı Dizisi’ni hazırlayan Adem Öz’e anlattı.

Dünyanın en büyük belgesel etkinliklerinden 30. IDFA'daki müzik, dans, sinema, fotoğraf, moda, sanat, mutfak gibi konulara sahip filmleri tanıttı.

Sinan Ok, yarınki 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle engellilerin istihdamını ve istihdamı artırmak için neler yapılabileceğini yazdı.

Merve Küçüksarp, Yahya Kemal’in hüzünlü aşk hikayesi üzerinden, şairin hayatı ve yazdıkları arasındaki ilişkiyi tartıştı.

Prof. Dr. Rıfat Okçabol, PISA başarısının düşüklüğü altında yatan nedenleri ve eğitim politikalarının gelecekte ne gibi sonuçlara yol açabileceğini yazdı.

Bircan Yorulmaz, iki kadının aşkını, kaybını ve kaybın ardından tutulan yası anlatan “Şafakta Buluş Benimle” oyununu anlattı.

Şeyhmus Diken, “Ömrü boyunca ‘bir hırka bir lokma’ misali Diyarbekirli ve nevi şahsına münhasır bir derviş gibi yaşadı” diye anlattığı Mustafa Gazî - Seyda’yı şarkılarıyla andı. (AS)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell