Çocuklar İçin Yeşil Sahalarda Geri Dönüşüm ve Fair Play Atölyeleri

  • 02 Kasım 2017 12:51
  • 269
  • 0 Yorum
Çocuklar İçin Yeşil Sahalarda Geri Dönüşüm ve Fair Play Atölyeleri

Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün müzesi Beşiktaş JK Müzesi, Dönüşüm Derneği işbirliği ile çocuklara yönelik iki atölye düzenleniyor.

Atölyelerin başlığı “Yeşil Sahalardan Yeşil Enerjiye Dönüş” ve 90 Dakikada Fair Play Atölyesi.

Yeşil Sahalardan Yeşil Enerjiye Dönüş Atölyesi

Beşiktaş Vodafone Park stadı yağmur suyu biriktirme alanları, güneş enerjisi panelleri, enerji tasarruflu aydınlatma sistemleri ile yeşil enerjiyi destekliyor.

İlk atölye bu yaklaşımdan hareketle düzenleniyor. Atölyede katı atıkların öz niteliklerini kaybetmeden yerinde ayrıştırılması ve çocuklarda bunun bir alışkanlık haline gelmesi amaçlıyor. Çocuklar yoluyla geri dönüşüm ve çevre bilinci konusunda ailelere ulaşma hedefiyle yola çıkılan proje, Beşiktaş Belediyesi sınırları içindeki ilkokullarla işbirliği içinde yürütülüyor.

Atölyeye katılan çocuklar ayrıca, kağıt yapımından atıklardan heykel tasarlamaya, baskı resme kadar farklı tekniklerle evlerinde ya da okullarında uygulayabilecekleri basit geri dönüşüm çözümlerini de öğrenme fırsatı da buluyor.

90 Dakikada Fair Play Atölyesi

Diğer atölye ise 90 Dakikada Fairplay Atölyesi. Beşiktaş JK Spor Kulübü’nün değerlerinden yola çıkılarak oluşturulan atölye; yetişmekte olan genç nesle etiği, fairplay değerlerini öğretmeyi ve yaşamlarının bir parçası haline getirmeyi amaçlıyor.

Çocuklardaki rekabet duygusunu spor yaparken eğlenmeyi, eğlenirken de birbirlerini korumayı öğretmeye dönüştürmek üzerine tasarlanan atölyeye çocuklar ve ebeveynleri bir arada katılıyor.

Atölye programı kapsamında çocuklara ve ebeveynlerine dünyadaki fair play örneklerinden yola çıkarak drama atölyeleriyle plastik sanatların farklı alanlarında kendilerini ifade etmeleri sağlanıyor. 

Atölyeler hakkında bilgi

Fair Play atölyesi 4 Kasım Cumartesi başlıyor. Saat 14:0-16:00 arası. Bu atölyeye girişler müze biletiyle yapılıyor.  Eğitmenler: Gülnaz Aktaş Bekar, Esin Ekinci, Niyazi Selçuk.

Yeşil Sahalardan Yeşil Enerji'ye dönüş okullarla işbirliği içinde yapılıyor. Atölye günleri ve saati okula göre değişiyor. Bu atölye tamamen ücretsiz. Eğitmenler: Hatice Artuz, Emre Yanlışlar, Niyazi Selçuk.

(HK)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell