Gündem Nöbetçisi Tuğrul Eryılmaz Yargılamasında Karar Bekleniyor

  • 19 Ekim 2017 09:34
  • 326
  • 0 Yorum
Gündem Nöbetçisi Tuğrul Eryılmaz Yargılamasında Karar Bekleniyor

Haberin İngilizcesi için tıklayın

Gazeteci Tuğrul Eryılmaz, kapatılan Özgür Gündem Gazetesi’nde Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği yaptığı için yargılandığı davada 20 Ekim saat 14.00'te tekrar hakim karşısına çıkıyor.

Bu duruşmada karar bekleniyor.

Eryılmaz, 1 Haziran 2016 tarihli Özgür Gündem nüshasında yer alan “Asla diz çökmeyeceğiz”, “Asayiş üyeleri uğurlandı”, “Savaşlar toprağa verildi”, “Anısını mücadelemizde yaşatacağız”, “1 Haziran ruhu tüm Kürsitan’da” haberleri ile Levent Döndü’nün “En Onurlu Tavır Unutmamak” yazısı ile Zeki Kayar’ın “Yeni Gelenlerin Kürtçesi” yazısında “terör örgütü propagandası” yapıldığı iddiasıyla yargılanıyor.

12 Eylül’deki son duruşmada esas hakkında mütalaasını veren savcı Uygur Kaan Arısoy, Eryılmaz’ın “Terör örgütlerinin açıklamalarını basma ve yayınlama” ile terör örgütü propagandası yapmak başlıklı 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’nun 7/2 ve 6/2 maddeleri uyarınca cezalandırılmasını istemişti.

Tuğrul Eryılmaz hakkında

1996’da kurulduğundan beri Radikal İki’nin yayın yönetmeniydi. 1969’da Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi, bir süre İngiltere'de öğrenim gördü. SBF’de yüksek lisans eğitiminin ardından, TRT Haber Merkezi'nde gazeteciliğe başladı. Bir dönem Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'nda iletişim dersleri verdi. 1981'de üniversiteden ayrıldı.

İstanbul'da haftalık Nokta, Yeni Gündem, Tempo ve Sokak dergileriyle Cumhuriyet ve Yeni Asır İstanbul gazetelerinde çalıştı. Ankara, Bahçeşehir, Bilgi, İzmir Ekonomi ve Kadir Has Ünivesiteleri iletişim fakültelerinde gazetecilik dersleri verdi. Çeşitli televizyon kanallarında sinema programlarında yer aldı. Sinema ve dizilerde danışmanlık yapıyor. İPS İletişim Vakfı kurucusu ve Yönetim Kurulu üyesi. Rolling Stones ve Marianne Faithfull hayranı. (EA)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell