New York’ta İstanbul Terör Saldırısı Kınandı

  • 30 Haziran 2016 13:27
  • 643
  • 0 Yorum
New York’ta İstanbul Terör Saldırısı Kınandı

İstanbul Atatürk Havalimanı'na yapılan terör saldırısı, ‘Demokratik Türkiye Platformu‘ tarafından düzenlenen etkinlikte New York’ta kınandı. Kanlı terör saldırısında yaşamını kaybedenler anıldı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın IŞİD’in sorumlu olduğu yönünde güçlü işaretler bulunduğunu belirttiği bombalı ve silahlı saldırıda hayatını kaybedenleri anmak için yüzlerce Türk ve Amerikalı New York’ta ‘Union Square Meydanı’nda’ toplandı.

Etkinlikte, terör saldırısında hayatını kaybedenler için mum yakılıp, hazırlanan kağıtlara taziye mesajları yazıldı. Anma etkinliğine katılan Türk ve Amerikalıların bazılarının göz yaşlarını tutamadığı görüldü.

‘İstanbul yalnız değilsin’, ‘Türkiye laiktir laik kalacak’ ‘İstanbul için dua edin’ pankartları taşındı.

New York’un en kalabalık meydanlarından biri olan ‘Union Square’de’ yapılan anma ve kınama etkinliği meydandan geçenler tarafından da alkışlarla desteklendi.

‘İstanbul’a ‘Yalnız Değilsin’

Anma etkinliğinde İngilizce ve Türkçe basın açıklaması yapan ‘Laik ve Demokratik Türkiye Platformu’, "İstanbul Yalnız Değil" diyerek terörün bir kader olmadığını olmayacağına dikkat çekti.

Açıklamada, "Son bir kaç yıl içinde dünyayı kana bulayan terör örgütlerinin hedefi haline gelen metropollerden biri olan ve bir çok defa saldırıya maruz kalan İstanbul için ses verelim, terörün karanlığına mum yakalım; dünyamızı, birlikteliğimiz ve sevgimiz ile aydınlatalım" denilerek teröre karşı birlik çağrısında bulunuldu.

Televizyonlar geniş yer verdi

Çok sayıda Amerikalı ve Türk Basın mensubunun izlediği anma ve kınama etkinliğinde ayrıca Türkiye'nin dışında dünyanın diğer bölgelerine yapılan terör saldırılarda yaşamını yitirenler de anıldı.

Birçok televizyon kanalı haber bültenlerinde New York’ta düzenlenen anma ve kınama etkinliğine haber bültenlerinde yer verdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell