Günlük Burç Yorumları - 09/05/2016

  • 09 Mayıs 2016 04:15
  • 780
  • 0 Yorum
Günlük Burç Yorumları - 09/05/2016

Koç Burcu

{burc_id:1,burc_ad:Kou00e7,tarih:2016-05-09,zaman_tipi:Gunluk}

 

Sevgili Koçlar saat 02:21 Güneş-Kuzey düğüm görünümü, maddi konularda hesabı bilmemizi, çalışma hayatımızla ilgili meselelerde ise, sistemli, düzenli ve pratik tarzda çalışmamızı sağlayıcıdır. Yeni kazanç ve işlerin göstergesidir.

Saat 07:15-20:24 arasında Ay-boşluk etkisi altındayız. Özel ve iş hayatınızla ilgi bir değişim düşünüyorsanız öncelikle kafanızın içinde ne istediğinizi tam olarak belirlemeniz gerekir. Ayrıca önünüzü tam olarak görmeden ani kararlar vermemelisiniz.

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Başak burcunda düz seyirle  ilerleyecek Jüpiter, size hem başkalarına yardımcı olma hem de kendi hünerlerinizi geliştirme anlamında fırsatlar getirir. Bir işe girebilirsiniz orada bir müddet işe alışırsınız. Bir ustadan ders alırsınız veya siz ustalık belgesi alarak işi öğretici pozisyona gelirsiniz. Staj görebilirsiniz, kursa yazılabilirsiniz. İnsanlara hizmet etmeyi, günlük hayatınızı düzenlemeyi, yararlı olmayı öğrenirsiniz. Detaylı çalışmanız, verimli olmanız, pratik geliştirmeniz gerekir. Sağlığınıza özen göstermek, bununla ilgili tedavilerinizi yaptırmak, sağlıkla alakalı işlere yönelmek, bu konularda insanlara yardımcı olacağınız bir yerde çalışmak, kendinizi geliştirmek de dönemin etkileri arasında yer alır.

Saat 15:41 Venüs-Neptün görünümü,  hem maddi hem de manevi anlamda yaratıcı gücünüzü ön planda tutacak olan bu görünüm,  ister sanatsal konularda olsun isterseniz geri planda üzerinde çalıştığınız alanda olsun sizi destekler. Rüyalar ve sezgiler olumlu tesirleriyle sizi sarıp sarmalar. Kendinize güven duymanız böyle bir etki altında gayet kolaydır. Şu sıralarda hangi meseleler üzerinde yoğunsanız, bunları sağlam ve istikrarlı bir şekilde yerli yerine oturtmanız mümkündür. Ben bu enerjiyi kişinin,  ruhsal anlamda tazelenmesini, kendi kendine yeterli hale gelebilmesini, problemlerini güçlü maneviyatıyla çözebilmesini sağlayan bir yansıma olarak görüyorum. İdeallerinize sahip çıkmanız ve kendinizden asla şüpheye düşmemeniz halinde halledemeyeceğiniz bir problem yoktur. Bir alacağın tahsil edilmesi, ilerlemek adına mesafe katedilmesi yönünde bu enerjinin size ışıklandırmasını diliyorum.

Saat 18:13 Güneş-Merkür kavuşumu, Boğa burcunda oluştuğu için, maddi ve manevi kazanç konularında uzun vadeli düşüneceğiz ve paramızı risk altına almayacağız. Kazanç anlamında sabırlı olmak, üretmeye dönük hareket etmek, güvenliği önemsemek gerekir. Çünkü Merkür geri hareket dönemindeyiz.

Saat 20:24 itibariyle Yengeç burcunda seyrine başlayan Ay, ne kadar güven içinde yaşadığımızı sorgulamamızı ve buna göre gözden geçirmelerde bulunmamızda rehberimiz olur.

Yeni haftanın sizlere şans, bereket, huzur ve güvence sağlaması dileğimle,

 

Boğa Burcu

{burc_id:2,burc_ad:Bou011fa,tarih:2016-05-09,zaman_tipi:Gunluk}

 

Sevgili Boğalar saat 02:21 Güneş-Kuzey düğüm görünümü, moral motivasyonumuzu yükseltici, ilerisi adına daha umutlu düşünmemizi sağlayıcıdır. Kendimize güveniriz, aşk, çocuklar ve hayatımızla ilgili önemli konularda seçici davranırız.

Saat 07:15-20:24 arasında Ay-boşluk etkisi altındayız. Aceleyle  kararlar almak yanlış olur. Rutin hayatımızın gerekleri ne ise, ona göre hareket etmekte yarar vardır.

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda geri hareketini sonlandırıp düz seyre geçecek. Bu dönemde aşk hayatımızı analiz edeceğiz. Bu yanıyla baktığımızda aşk zorlanacağa benziyor. Çünkü onun içindeki eğlenceli hoş yanları yaşamak belli kriterlere bağlı olarak gelişecek. Sözgelimi düzen, temizlik, hijyen, emek, istikrar bir hayli önem kazanacak. Gerçekçi düşüneceğiz ve karşımıza çıkacak kişide belli özellikler arayacağız. Sürekli bir gözlem hali söz konusu olabilir. Bu durum çocuklarımızla alakalı konularda da aynı şekilde geçerlidir. Onların üstüne titreriz. Hatta bu bazen öylesine aşırı hale gelir ki, hem çevremizdeki insanları hem de evladımızı bezdiririz. Genelde bu dönem zanaatkarlık vaktidir. Yeteneğinizi geliştirme ve ustalaşmak önemlidir. Sevdiğimiz insanlara hizmet etmekten hoşlanırız. Güvenilirlik ararız. İnce eleyip sık dokuruz. Bize emek vermiş, aşkta sabır göstermiş insanları unutmayız.

Saat 15:41 Venüs-Neptün görünümü, günü aydınlatıyor, ılımlılık ve sağlamlık duygusuyla sarıp sarmalıyor. Hayata güçlü bir şekilde sarılmayı ve tutarlı bir sevgiyle başkalarını kucaklamayı sağlayan bu görünüm, bizlere bir çok konuda yardımcı bir kuvvettir. Özellikle yaratıcı yeteneklere sahip kişiler için gayet olumludur. Bu kişiler çalışmalarını dış dünyada sergileyebilirler. Karşınıza değişik tarzda teklifler çıkabilir. Bunları değerlendirmenizde yardımcı insanlarla tanışabilirsiniz. Renk, koku, lezzet, düzenleme, şekillendirme gibi çalışmalar için uygundur.  Gönülden kucaklaşmak, sevgiyle yol almak, başkasını kendiniz gibi görerek yardımcı olmak yine bu görünümün şifalı enerjisi altında mümkündür.

Saat 18:13 Güneş-Merkür kavuşumu, geri hareket dönemine rastladığı için,  gerek mali gerek aşk ve gerekse kişisel anlamdaki tüm kararlarınızı sağlamlık çerçevesinde yeniden gözden geçirmelisiniz. İleriye dönük olarak düşünmenizde mutlaka fayda var.

Saat 20:24 Yengeç burcunda ilerleyen Ay etkisi altında, aileniz, sevdikleriniz, yuvanız sizin için oldukça kıymetlidir. Sadece kendinizin değil, diğer kişilere de yardımcı olmaya çalışabilirsiniz. Korku veya endişelerinizin  esiri olmadan hareket edebilirsiniz.

Yeni haftanın sizlere şans, bereket, huzur ve güvence sağlaması dileğimle,

 

İkizler Burcu

{burc_id:3,burc_ad:u0130kizler,tarih:2016-05-09,zaman_tipi:Gunluk}

 

Sevgili İkizler saat 02:21 Güneş-Kuzey düğüm görünümü, fiziksel ve ruhsal anlamda kendimize özen göstermenin ve ailevi konularda geleceğimizi garanti altına almanın önemini vurguluyor. Siz bu iki konuda umutsuzluğa düşmeyiniz. Bilakis olumlu düşünerek, bilinçli hareket ederek engelleri aşabilirsiniz.

Saat 07:15-20:24 arasında Ay-boşluk etkisi altındayız. Yeni bir kararın verilmesi, dün verilmiş olan bir kararın bugün değiştirilmesi yanlış olur. Durumları gözlem altına almak, olur ve olmazları tespit etmek çok daha faydalıdır.

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda geri hareketini sonlandırıp düz seyre geçecek. Bu süreçte evimiz, ailemiz, oturduğumuz şehir, ülke, köklerimiz, büyüklerimizle alakalı konularda düzenimizi yeniden kurmak, işlerlik kazandırmak yönünde önem taşıyor. Jüpiter bu burçta ilerlerken her şey analiz edilir, gözden geçirilir, öyle kafamıza estiği gibi olmaz. Amacımız önemlidir. Gördüğümüz aksaklıkları sineye gömmeyiz. Ne yapıp edip, bunları düzene kavuşturmak için gönüllü oluruz. Ayak bastığımız her yer titiz bir şekilde kontrolden geçirilir. Genelde bu dönemde ev alırken öylesine inceleriz ki, bazen bu yüzden fırsatları kaçırabiliriz. Ancak yaptığımız bu titiz araştırmalar belli dozda olursa hakikaten sağlam, temiz bir ortamda yaşamaya başlarız. Ev içi onarım, bakım, tamiratların bir hayli etkili olduğu bir süreç var önümüzde. Ailemiz, bu dönemde bizim en kıymetli hazinemizdir. Üzerlerine titreriz. Büyüklerimizle ilgileniriz. Hatta bir arada yaşamak, onlara yardımcı olmak isteriz. Ailemizin sağlığıyla yakından ilgileniriz. Bu dönem ofis işleri ve yetenekli olduğunuz bir alanda ustalık geliştirmeniz yönündeki sıkı çalışmanın işaretçisidir veya siz ustalığınızı bir yer açarak göstermek isteyebilirsiniz. Bir başka şehre yerleşebilirsiniz. Emekli olabilir, dinlenmeye, sağlığınıza önem vermeye çalışırsınız.

Saat 15:41 Venüs-Neptün görünümü,  sizi rahatlatacak.  Eğer siz, ne yaptığını, hangi yol ve  hedef  üzerinde yürüdüğünü bilen bir kişiyseniz, bu görünüm sayesinde yeteneklerinizi ortaya koyabilmeniz, beğendirebilmeniz mümkündür. Burada önemli olan, hayata nasıl tutunduğunuzdur. Hafif bir rüzgarda yıkılmamak veya en zorlu engelde pes etmemek gerekir. Hayallerinizi gerçek kılmak sizin elinizdedir. İşte bu görünüm, bu yönüyle de destekleyicidir. Ayrıca hem mesleki hem ilişki anlamında doğru bir iz üzerinde ilerlemek için, olan bitene bir bakınız.

Saat 18:13 itibariyle etkili olacak Güneş-Merkür kavuşumu, kişisel kararlarınız, iş hayatınız ve ailevi konularda özellikle inatçı, sabit fikirli ve dediğim dedik tarzında düşünmenin yanlış olduğunu işaret ediyor. İlişkide sağlamlığı, huzuru ve güven duygusunu önemsemeliyiz. Çünkü Merkür geri hareket dönemindeyiz. Bunlara çok dikkat etmek gerekiyor.

Saat 20:24 sonrası Ay-Yengeç burcunda seyrine başladığında, ekmeğinizi kazanma, kimseye muhtaç olmadan ayaklarınızın üzerinde durma, değerlerinizi koruma, sevdiklerinizi kanatlarınızın altına alma arzunuz büyür.

Yeni haftanın sizlere şans, bereket, huzur ve güvence sağlaması dileğimle,

 

Yengeç Burcu

{burc_id:4,burc_ad:Yengeu00e7,tarih:2016-05-09,zaman_tipi:Gunluk}

 

Sevgili Yengeçler saat 02:21 Güneş-Kuzey düğüm görünümü, plan ve projelerinizde destekleyici fırsatların karşınıza çıkacağını işaret ediyor. İşlerinizi iyi takip ediniz. Başarılı olmamanız için bir sebep yok.

Saat 07:15-20:24 arasında Ay-boşluk etkisi altındayız. Yeni bir aşk veya yenilik anlamındaki mevzular üzerinde çok dikkatli durmak gerekir. Çünkü atılacak bir adımın uzun ömürlü olması oldukça zordur. Telaşlı bir şekilde karar verilmemeli, enine boyuna düşünülmelidir.

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda geri hareketini sonlandırıp düz seyre geçecek. Bu süreçte, çevresel ilişkilerde titiz düşünmemizi sağlayacak. Oturduğumuz yerin koşulları, konumu, karşılaşacağımız insanlar, temizliği hepsi önemli hale geliyor. Eğer bir değişim düşünüyorsak kriterlerimiz arasında bunlara özellikle dikkat edeceğiz. Yakın akrabalık ilişkilerinde sorumluluk alacağız. Güvenilirlik ilkesini hem işimizde hem oturduğumuz alanda hem de eğitimden girişimlerimize kadar her alanda önemseyeceğiz. Öyle sadece kendi aşım kaygısız başım halleri geride kalıyor. Bir şeye karar vermeden önce enine boyuna düşüneceğiz. Bu sizin için biraz sıkıcı olabilir. Ancak şartlar bunu gerektirecek. Düzenimize önem vereceğiz. Gördüğümüz aksaklıkları düzeltmeye gayret edeceğiz. Ancak eleştirel, sürekli kusur bulmaya çalışmayacağız. Burada önemli olan öğrenilen bilginin, atılan adımın yarar ve zarar hesabının yapılmasıdır. İşlerlik önemlidir.

Saat 15:41 Venüs-Neptün görünümü, hayallerinize sahip çıkmak için yola çıkmanın işaretidir. Bireyi şifalandırıcıdır. Sağlam ve güçlü dostlar aracılığıyla ilerlemenizde destekleyicidir. Kafanızın içindeki soru işaretleri gidermeniz adına size ışık olabilir. En güzelini düşleyen kişiler böyle bir enerji sayesinde nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini keşfedebilirler. Sorunları olanlar bu şifalı enerji ile manevi anlamda güç kazanırlar. İstediğiniz zirve gözünüzün önünde duruyor gibidir. Sadece uzanmanız ve onun size ait olduğunu düşünerek ilerlemeniz yeterlidir. Karşınıza hem eğitim hem uzmanlık hem de sosyal ilişkiler yönünde fırsatlar çıkabilir.

Saat 18:13 itibariyle Güneş-Merkür kavuşumu Boğa burcunda gerçekleşecek. Sizi düşündüren, içinden çıkamadığınız bir takım meseleleri tekrar gözden geçirmeniz gerekiyor. Çünkü Merkür geri hareket dönemindeyiz.

Saat 20:24 burcunuz üzerinde ilerleyen Ay etkisi altında aileniz, varsa çocuklarınız, sevgiliniz, yuvanız gözbebeğiniz kadar kıymetlidir. Şefkatli yaklaşımlarınız, sevdiklerinizin ihtiyaçlarına olan duyarlılığınız size pozitif yönde geri yansır.

Yeni haftanın sizlere şans, bereket, huzur ve güvence sağlaması dileğimle,

 

 

Aslan Burcu

{burc_id:5,burc_ad:Aslan,tarih:2016-05-09,zaman_tipi:Gunluk}

 

Sevgili Aslanlar saat 02:21 Güneş-Kuzey düğüm görünümü, şu andaki zorlu şartları aşabilmenizi sağlayan maddi fırsatları işaret ediyor. Sağlam, uzun vadeli ve kendinizden emin şekilde ilerlemenizi sağlıyor.

Saat 07:15-20:24 arasında Ay-boşluk etkisi altındayız. Düşünme ve analiz etme fırsatı buluruz. İşler yolunda gitmiyor diye hemen olumsuz düşünmeyelim. Ancak, anlamadan dinlemeden karar  vermeyelim.

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda geri hareketini sonlandırıp düz seyre geçecek. Bu süreç, kazanç elde etme, hayatınızı bu anlamda düzenleme, yeteneklerinizi ürüne, paraya dönüştürme anlamında sıkı çalışma zamanıdır. İstikrar özellikle parasal konularda önemle gözetilir. Artık öyle har vurup harman savurmak hali yoktur. Sağlam, uzun ömürlü, işlerliği olan, üretim anlamında önemi olan işlere yer verirsiniz. İşinizi geliştirmek adına var gücünüzle çalışırsınız. Bir işçi arı gibi koşturursunuz. Amacınız, hayatınızı düzenlemek, sürekli gelir sahibi olacak şekilde sağlama almaktır. Kaynaklarınızı çarçur etmezsiniz. Fiziksel ve bedensel sağlığınızı önemsersiniz. Bu yöndeki harcamalarınız bir hayli artar. Kontrollerinizi muntazaman yaptırır, sağlık sigortanıza önem verirsiniz. Somut bir şeyler olmadan, hayallere kapılmazsınız. Hatta hayal bile kurmazsınız. Neyse gerçek odur sizin için önemli. Paranız bankada olsa dahi, kolay kolay harcamazsınız. Ustalık sizin için önemlidir. İşinizde geliştikçe daha fazla kazanacağınızı bilirsiniz. Buna göre bir iş tercihinde bulunursunuz.

Saat 15:41 Venüs-Neptün görünümü, parasal ve mesleki konularda ideallerinize sahip çıkmanın, yanlış seçimlerden uzak durarak ilerlemenin  önemini hatırlatır. Borçlarınızı borçla kapamak veya birilerinin eline muhtaç olmak yerine, gerçekten istediğiniz bir noktaya ulaşmak için yapmanız gereken en önemli şey, kendinize güvenmektir. Bazen insan umudunu kolayca yitiriyor ve kendini güçsüz zannetme hatasına düşüyor. Oysaki siz Güneşin en güçlü enerjisiyle donatılmış insanlarsınız. Eğer bir şeyi istiyorsanız önce onu elde edeceğinize inanmalısınız. Bu şifalı enerjinin size çok hayırlı kapılar açabileceğinden kuşku duymayın.

Saat 18:13 itibariyle Güneş-Merkür kavuşumu mali konularda karar vermeden önce lütfen bir daha düşününüz. Geri hareket dönemindeyiz. Garanti olgusu gayet önemli.

Saat 20:24 Ay-Yengeç burcunda seyrine başladığında,  yuva kurma, huzur bulma, kendinizi garanti altına alma, sizi gerçekten anlayabilecek bir insana kavuşma ihtiyacınız ve hassasiyet bu saatlerde  yoğun olabilir.

Yeni haftanın sizlere şans, bereket, huzur ve güvence sağlaması dileğimle,

 

Başak Burcu

{burc_id:6,burc_ad:Bau015fak,tarih:2016-05-09,zaman_tipi:Gunluk}

 

Sevgili Başaklar saat 02:21 Güneş-Kuzey düğüm görünümü, moral gücünüzü yükseltici, dış dünyada kendinizi gayet olumlu şekilde ifade etmenizi sağlayıcıdır. Yeni iş olanakları, olumlu gelişmeler, fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Saat 07:15-20:24 arasında Ay-boşluk etkisi altındayız. İlişkiniz ve parasal konularda eğer kafanız karışıksa beklemede kalıp, durumları gözden geçiriniz. Günlük iş planlamanızı boşluk etkisini göz önüne alarak yapmamızda yarar var.

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda geri hareketini sonlandırıp düz seyre geçecek. Bu süreç, iş hayatı başta olmak üzere, kişisel anlamda her kararın titizlikle ele zamandır.  Satürn-Yay geçişiyle örtüşecek olan bu geçiş, size yerleşim yeriniz, ailenizle alakalı konularda sorumluluk almanızı sağlarken, Jüpiter size bilgelik, güvenilirlik, istikrarlı bir yaşam için gerekli olan her şeyde yardımcı oluyor. Düzeniniz önemli bu dönemde. Belki de yeniden bir sayfa açmak ve bu sayfadan hayata bir daha bakmak lazım. Bunu başarabilirsiniz. Yanlış gitmekte olanı doğruya,  işlerliği olmayanı verimli hale getirmeye çalışacağınız bu dönemde, aksaklıkları düzelttikçe çok daha kolay ilerleyeceksiniz. Siz gözlem gücünüzle, detaylı bakış açınızla, emekçi gönlünüzle bu dönemde başkalarına yararlı olacak işlere imza atabilirsiniz. Bu dönemde dikkat edilmesi gereken nokta, her şeyin doğrusunu bir tek kendinizin bildiğini düşünmemek, her şeye bir kusur bulmamak veya böyle bir imaj yaratmamaktır. İnsanlar sizi itici bulabilirler.

Saat 15:41 Venüs-Neptün görünümü, partnerinizin ilişkisini sahiplenmesini ve ona göre hareket etmesini beklersiniz. İdeallerinizi gölgeleyecek hiçbir kişi ve duruma tahammülünüz yoktur. Bir sorununuz varsa  dahi bunun bir şekilde yoluna gireceğini hissedebilirsiniz. Kimileri için yeni bir aşkın simgesi olan bu enerji, iş veya özel anlamda zorlananlar için manevi bir güçlenme anlamındadır. Sanatsal konular, parayla alakalı girişimler veya ortaya koymak istenen işlerde yardımcınızdır. Hayatı değerli görmenizi, inancınızı ne olursa olsun ayakta tutmanızı sağlayıcıdır.

Saat 18:13 Güneş-Merkür kavuşumu  geri hareket dönemine rastladığı için, iş hayatınızla ilgili konular ve sorumluluklarınız, girişimler, eğitim-yolculuk-uzmanlık-bilgi edinme gibi mevzularda lütfen bir daha düşününüz. Her şeyde garanti arayınız.

Saat 20:24 itibariyle Yengeç burcunda ilerleyecek Ay etkisinde,  iç huzurunuz tam olur.  Değerlerinizi elinizde bulunanları koruyabilecek, kollayabilecek gücü yüreğinizde hissedersiniz.

Yeni haftanın sizlere şans, bereket, huzur ve güvence sağlaması dileğimle,

 

Terazi Burcu

{burc_id:7,burc_ad:Terazi,tarih:2016-05-09,zaman_tipi:Gunluk}

 

Sevgili Teraziler  saat 02:21 Güneş-Kuzey düğüm görünümü, her ne olursa olsun, işlerinizi, paranızı ve ortaklarınızı iyi takip ediniz. Kafanızda soru işaretleri uyandıran kişi ve durumlara dikkat ediniz. Her şeyde garanti aramak, geleceğinizi düşünmek en doğru yoldur.

Saat 07:15-20:24 arasında Ay-boşluk etkisi altındayız. Güvenliğimizi ön planda tutacak şekilde düşünmekte yarar var. Eğer işiniz iletişim, yolculuk, haberleşmeye dayalı ise, dikkat dağınıklı nedeniyle yanlışlıklar yapabiliriz. Onun için tedbirli olmamızda yarar var.

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda geri hareketini sonlandırıp düz seyre geçecek. Bu süreç, hayatın doğal akışı içindeki aksaklıkları, sorunları büyütmeden, gerekli olanla olmayanı birbirinden ayırarak bir düzen yaratmanın önemini vurguluyor. Bu dönemde her şeyi denetim altına alamıyoruz. Elimizden geleni yapabiliriz. Olmuyorsa, bunu zorlayamayız, ne kendimizi ne başkasını eleştirerek dünyayı kendimize zindan edemeyiz. Bu dönemde yararlı birçok iş yapılabilir. Sözgelimi birilerine destek olmak, yardım etmek, sorunlarını gidermelerinde onlara yöntemler öğretmek, rehberlik etmek gibi. Yine bu süreçte bir projeyi arka planda detaylı bir şekilde hazırlamaya başlarız. Bir yıllık süreç sonunda bu işi bitirmiş oluruz. Fiziksel ve ruhsal sağlığımız çok önemli. Endişeli, kuruntulu, her an bir şey olacakmış gibi düşünenlerin bu dönemde sağlıklı ve verimli şekilde yaşamak adına rahatlatıcı egzersizlere, ruhsal çalışmalara yönelmeleri mümkündür. Hepsinden önemlisi emeğin hakkını bilmek. Sizler bu dönemde emek verdiğiniz, göz nuru döktüğünüz her şeyin ne kadar kıymetli olduğunu özümseyeceksiniz ve bunların içinde ruh ve beden sağlığının değeri dünyalara değişmez diyeceğiz.

Saat 15:41 Venüs-Neptün görünümü,  kişinin kendi içindeki hesaplaşmasının göstergesidir. Gerek partner gerekse bizzat siz durumları gerçekçi bir şekilde  analiz etmeniz halinde,  doğru ile yanlışı  birbirinden ayırabilirsiniz. Burada esas olan,  her iki kişi arasında paylaşılanın ne olduğunu tespit etmektir. Aşk mı, güvence mi, bağlılık mı, tutku mu, romantizm mi? yoksa hepsi mi? ayrıldığınız noktalar tamir edilebilir mi yoksa tümüyle çözümsüz mü? İşte bugünkü görünüm bütün bunlar üzerinde bir yandan gerçekçi diğer yandan ılımlı bir şekilde düşünmenizde rehberlik edicidir. Ancak şunu da belirteyim ki, sevilmeye, inanmaya en  yoğun şekilde ihtiyaç duyduğunuz bir gündür.

Saat 18:13 Güneş-Merkür kavuşumu, geri hareket döneminde olduğumuz için, risk almamanız gerektiğini işaret ediyor. İş veya özel ortaklıklarımızı gözden geçirmeliyiz. Bilinçli hareket etmeliyiz.

Saat 20:24 Ay-Yengeç burcu seyir etkinliğinde sorumluluklarınız ve çalışma hayatınızla ilgili veya her konuda güvenliğiniz önemli hale gelir. Bugünü ihmal etmeden ama geçmişi de unutmadan, planlarınızı gözden geçirebilirsiniz.

Yeni haftanın sizlere şans, bereket, huzur ve güvence sağlaması dileğimle,

 

 

Akrep Burcu

{burc_id:8,burc_ad:Akrep,tarih:2016-05-09,zaman_tipi:Gunluk}

 

Sevgili Akrepler saat 02:21 Güneş-Kuzey düğüm görünümü, her türlü ilişkide güven olgusunun bilhassa önemsenmesini sağlıyor. İlerisi adına düşünülmesinde, maddi ve manevi anlamda paylaşıma önem verilerek karar alınmasında etkili oluyor.

Saat 07:15-20:24 arasında Ay-boşluk etkisi altındayız. Partnerinizle alakalı meseleler üzerinde sakin olmanızdır. Çünkü birbirinize ulaşmakta veya birbirinizi anlamakta güçlükler yaşayabilirsiniz. Parasal konularda hesabınızı iyi yapınız.

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda geri hareketini sonlandırıp düz seyre geçecek. Bu süreç, insanlara destek amaçlı çalışmalar göze çarpıyor. Hangi işle uğraşırsanız uğraşın, ister emekli, ister evde yaşayan biri olun fark etmez. Bu süreçte etrafınızdaki yardıma muhtaç kişilere rehberlik edebilirsiniz. Bu ruhsal anlamda iyileştirme, iş bulma, evsizlere barınak, hayvanları koruma, beslenme gibi faaliyetler olabilir. Hatta bunu gönülden yaparsınız. Bu süreç topluma sunulan,  herkese yararlı olabilecek sosyal projelerin göstergesidir. Böyle bir projede yer alabilirsiniz. Halkın sağlığıyla ilgili çalışmalara katılabilirsiniz. Genelde öyle boş işlerle uğraşmak yerine, sizi verimli, sağlıklı hizmetler verirken görebiliriz. Hedeflerin belirlendiği bu süreçte, ilerisi adına kendinize bir yol çizebilirsiniz. Gördüğünüz aksaklıklara dayanamaz, bunların giderilmesi adına sosyal etkinliklere katılabilirsiniz. Genel olarak bu dönemde pratik çözümler bulmaya, detaylar üzerinde durmaya, sadece bütünün güzelliğine aldanmamaya özen gösterirsiniz. Tabii ki bunu abartmamakta yarar var. Hani bazen de insan bu kadar ayrıntılı baktığında yorulabilir.

Saat 15:41 Venüs-Neptün görünümü, partnerinizin sizin üzerinizdeki etkinliğini ve sizin de aşkla büyülenmeye hazır olduğunuzu gösterir. Her iki taraf da, güzel bir şeyler duymak ister.  Güçlü olmak ve güven içinde yaşamaktır tüm arzunuz. Baştan çıkmaya hazır olan yüreğiniz, aslında neyin doğru neyin yanlış olduğunu gayet iyi bilmektedir. Bu faydalı görünüm, iyi niyetin ve sağlam olanın size doğru yönelmesini sağlayabilir. İlişkinin ciddiyeti kadar aşkın kutsallığı da esastır. Sorunlar varsa dahi, bu etki altında kimse kimseye hayır diyemez. Yeter ki bir taraf diğerine doğru bir adım atsın. Öbür taraf olanı biteni unutmaya hazırdır.

Saat 18:13 Güneş-Merkür kavuşumu geri hareket dönemine denk geldiği için,  partnerimizle, iş ortaklarımızla alakalı konuların sağlamlık, dürüstlük ilkesi çerçevesinde yeniden bilinçli şekilde ele alınması gerektiğini işaret ediyor. Evlilik veya ayrılık gibi kararların mutlaka çok iyi düşünülmesinde yarar var.

Saat 20:24 sonrası Ay-Yengeç burcunda seyrine başladığında, varmak istediğiniz hedef ve bu hedef için izlenmesi gereken yoldan eğer eminseniz gönlünüz gayet huzurludur. Eğer sorunlarınız varsa bunların kendiliğinden hallolmasını dilersiniz. Eğer bir konuda karar vermekte zorlanıyorsanız, güvendiğiniz birini arayabilirsiniz. Fikir alabilirsiniz.

Yeni haftanın sizlere şans, bereket, huzur ve güvence sağlaması dileğimle,

 

Yay Burcu

{burc_id:9,burc_ad:Yay,tarih:2016-05-09,zaman_tipi:Gunluk}

 

Sevgili Yaylar saat 02:21 Güneş-Kuzey düğüm görünümü, sağlam ve uzun vadeli düşünürsek, şu andaki mevcut işimiz kariyer anlamında destekleyicidir. Belki zor şartlar altında çalışıyorsunuz. Ancak sabırlı olmanız halinde başarı sizden yana olacaktır.

Saat 07:15-20:24 arasında Ay-boşluk etkisi altındayız. Yanlış anlamaya, anlaşılmaya açık olduğumuzu bilerek konuşmakta, dinlemekte yarar var.

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda geri hareketini sonlandırıp düz seyre geçecek. Bu süreç, mesleki büyüme, gelişme, kendinizi yetiştirme ve üst noktalara ulaşma yönünde sizi destekleyicidir. Ancak o noktaya çıktığınızdaki tavrınız, etrafınızdaki insanlara yaklaşım tarzınız da, mücadeleniz kadar insanca olmalıdır. Sıkı çalışmak, ayrıntılara dikkat ederek işin tamamını öğrenmek için gayret etmek, iş ilişkilerinde ne fazla ödün vererek geride kalmak ne de birilerini geçmek için her şeyi en iyi bilenin kendiniz olduğunu sanmak yanlıştır. Bu dönemde işinizi en iyi şekilde yapmak için tüm gücünüzle çalışırsınız. Aksaklık çıkmaması için tüm gücünüzle dikkatli olursunuz. Sadece kendiniz adına değil, işinizin gelişimi, şirketin yükselişi anlamında bilginizi, tecrübenizi diğerleriyle paylaşarak ilerlediğinizde sizin ne kadar bilge bir ruh olduğunuz söylenir. Bu süreçte yükselenler, daha önceden kendilerini her anlamda bu iş için hazırlamış insanlardır. Eğitim almışlardır, kurslara, seminerlere katılmışlar veya birebir el emeği göz nuru dökerek merdivenleri tırmanmışlardır. Böyle kişilerin Jüpiterin desteğiyle yükselmeleri şaşırtıcı olmaz.

Saat 15:41 Venüs-Neptün görünümü, günün geri kalanında bizleri kucaklıyor. Kişi bu enerji sayesinde kendisini,  hem ilişki hem iş konularında güvende hissetmekten yana.  Yargıları son derece kuvvetlenen Yaylar, olabilecekleri, yaşanması muhtemel olan gelişmeleri kolaylıkla hisseder. Değişime açık bir yapıda olmasına rağmen asıl arzusu mevcut durumun iyileştirilmesi ve pürüzlerin tamamıyla giderilmesidir. Hayallerini gerçekleştirmek isteyen kişi olumlu yöndeki sürprizlere açıktır.  İşte bu görünüm bir şifalı elin, size dokunması haline benzer. Rüyalarını gerçekleştirmeniz için sizi teşvik eder. Neye inanıyorsanız onu idealleştirmenizde destekleyicidir. Fırsatları kovalayarak, kendinize sahip çıkarak, pozitif düşünerek inandığınız yolda korkmadan ilerleyebilirsiniz.

Saat 18:13 Güneş-Merkür kavuşumu, iş hayatımızı,  ilişkilerimiz, sağlığımızı ve şu anki durumumuzu güvenilirlik, huzur, garanti olgusunu önemseyerek gözden geçirmemizde yarar var. Merkür geri hareket dönemindeyiz. Bir şeyler kafamızı kurcalıyorsa veya olumlu gibi dursa da, biz yeniden bakmalıyız.

Saat 20:24 Ay-Yengeç geçişinde, korunma, sakınma, güven altına alma ve sahiplenme hislerinizi doruktadır.

Yeni haftanın sizlere şans, bereket, huzur ve güvence sağlaması dileğimle,

 

Oğlak Burcu

{burc_id:10,burc_ad:Ou011flak,tarih:2016-05-09,zaman_tipi:Gunluk}

 

Sevgili Oğlaklar saat 02:21 Güneş-Kuzey düğüm görünümü, ilerisi adına umut verici gelişmelerin işaretçisidir. Hem maddi anlamda destekleyici hem de manevi yönden rahata ereceğiniz fırsatlar karşınıza çıkabilir.

Saat 07:15-20:24 arasında Ay-boşluk etkisi altındayız. Bu süre içinde bir toplantınız varsa, biriyle buluşacaksanız  gecikebileceğinizi düşünerek karşı tarafı bilgilendirmek, işlerinizi ona göre ayarlamakta yarar var.

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda geri hareketini sonlandırıp düz seyre geçecek. Bu süreç, hayata bakış açımızı, yaşamımızı düzenleme, verimli hale getirme yönündeki gelişimlerin işaretçisidir. Yüksek eğitim kadrolarında görev almak, eğitim görmek, eğitim vermek, işi yerinde mutfağında ter dökerek göz nuru ile öğrenmek veya bu yollardan geçmiş biri olarak başkalarına rehberlik etmek, dönemin etkileri arasında yer alır. İş yolculukları, toplantılar, bir projenin içinde yer almak veya onu hazırlamak gibi faaliyetler de süreç boyunca etkindir. İnancımız, hani şu hayatın tüm zorluklarında yılmadan ayakta durabilmemizi sağlayan gücümüz, bu dönemde yanımızdadır. Kendimize, yaptığımız işe adanmışlık ve bu adanmışlığın neticesinde insanlara yardımcı olmak bu seyir boyunca sizi ruhsal anlamda besleyicidir. Ticarette ahlaklı olmak, bir işin ustası olarak yaptığınız işe gönül vermek, unvanın, ürünün, şöhretin peşinde koşmak yerine, gerçekten samimi hislerle kendinizi işe vermek sürecin yansımaları arasında yer alır.

Saat 15:41 Venüs-Neptün görünümü, sizleri rahatlatıcı, güven duygusuyla sarıp sarmalayıcı, ideallerinize sahip çıkmanızı destekleyicidir. Size yararı olabilecek girişimler için şifalandırıcıdır. Dışarıda aradığınız gücü, kendi içinizde bulabilmenizde yardımcıdır. Zor deneyimlerin  yarattığı endişeleri gidermenizde size fırsatlar sunabilir. Tam aşkı kaybettim derken, sizi aşkla yeniden buluşturabilir. Bir söz vardır. -Öfkeyle geçen her dakika mutluluğunuzdan çalınmış 60 saniyedir diye. Evet bazen yaşanılanların izlerini yüreğimizden atmak zaman alıyor. Pişmanlık ve öfke içimizde pusu kuruyor. İşte bu görünüm, size kaybettiğiniz zamanı geri getirebilir. Yeter ki, siz hayattan umudunuzu kesmeyiniz. Bu görünüm sizi kuvvetlice yaşama bağlayıcıdır.

Saat 18:13 Güneş-Merkür kavuşumu aşk hayatımız, çocuklar, işimiz, sağlığımızla ilgili konular üzerinde uzun ömürlülük, sağlamlık, güvenlik unsurlarını gerektiğini işaret ediyor. Çünkü Merkür geri hareketini sürdürüyor. Riskli işlere kalkışmamalıyız.

Saat 20:24 itibariyle Yengeç burcunda  ilerleyecek Ay, ilişkilerde ve hayatın genelinde güvende olma arzumuzu gösteriyor. Ne kadar güçlü olsak da, aslında bir çocuk kadar ürkek ve kırılgan olduğunuzu hatırlıyoruz yeniden.

Yeni haftanın sizlere şans, bereket, huzur ve güvence sağlaması dileğimle,

 

Kova Burcu

{burc_id:11,burc_ad:Kova,tarih:2016-05-09,zaman_tipi:Gunluk}

 

Sevgili Kovalar saat 02:21 Güneş-Kuzey düğüm görünümü, ilerisi adına kendinizi garantide hissedebileceğiniz gelişmeleri işaret ediyor. Bir mülkün satışı, bir mirasın paylaşımı, uygun bir kredinin çekimi ve bir davanın olumlu yönde sonuçlanmasını sağlayan gelişmelerle karşılaşabilirsiniz.

Saat 07:15-20:24 arasında Ay-boşluk etkisi altındayız. Bir mesele üzerinde düşünmek, neler eksik veya tamam diye tespitlerde bulunmak mümkündür.

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda geri hareketini sonlandırıp düz seyre geçecek. Bu süreç, parasal ortaklıklar kanalıyla büyümek ve gelişmek anlamında deneyimler yaşanacaktır. Vergimizi, muhasebe evraklarımızı, ödenecekleri, borçlarımızı, yatırımlarımızı bu dönemde iyice incelemek yararlıdır. Kimlerle iş veya özel anlamda bağımız var, bu kişiler ne kadar doğru bunlara bakacağız. Bir karar verirken, artı ve eksikleriyle duruma bakacağız. Ne kazandırır ne kaybettirir, ne yararı vardır soruları sorulmalıdır. Bir ilişkide sadece kusurları görmek kadar, sırf maddi açıdan getirisi iyi diye,  ceremesine katlanmak da yanlış olur. Sağlıklı yaşamanın önemini, fiziksel ve bedensel anlamda insanlara rehberlik edici meslekleri, bununla ilgili yapılan işleri, ortak çalışmaları bu dönemde büyüme ve zenginlik aracı olarak görebiliriz. Ancak Jüpiter-Başak burcunun gölgeli yanlarını da göz ardı edemeyiz. Sözgelimi kazancınızı, ortaklığınızı sağlam temeller üzerine inşa etmeli, işinizden elde ettiğiniz kazancı doğru anlamda değerlendirmelisiniz. Bir de kendinizi işinizde tek söz sahibi kişi olarak görmemelisiniz. Ne fazla mütevazı olun ne de başkalarında kusur bulup, eleştirerek kendinizi öne çıkarmaya çalışmayın.

Saat 15:41 Venüs-Neptün görünümü, hedefimize ulaşmadaki kararlılığımızın bize maddi ve manevi güç kazandıracağını işaret ediyor. Kişi kendi dünyasında sağlam bir hedef üzerinde kararlı bir şekilde ilerlediğinde, aslında ne kadar güçlü olduğunun farkına varıyor. İşte bu görünüm hem değerli olanı korumanızı hem de ideallerinize sıkı sıkıya yapışmanızı sağlıyor. Hayallerinizin uzakta değil, bir adım ötenizde durduğunu, isterseniz en doğru adımı atabileceğinizi işaret ediyor. Ruhsal anlamda sevginin ne kadar iksirli bir olgu olduğunu, sevgiyle yol almanın insanın en büyük zenginliği olduğunu işaret ediyor. Sevginin emek ve sabır olduğunu, zor kazanılan çabuk kaybedilmemesi gerektiğini söylüyor. Kendine inan ki, arzu ettiğin senin olsun diyor.

Saat 18:13 Güneş-Merkür kavuşumu, geri hareket dönemine rastladığı için, mutlaka geleceğimizi garanti altına alacak şekilde düşünmenin önemini vurguluyor. Evimiz, ailemiz, kazancımız, huzurumuz bizim için önemli. Onun için, her şeyi bir daha artı ve eksileriyle gözden geçirelim.

Ay-Yengeç burcu seyir etkinliği saat 20:24 itibariyle başladığında, sizi hiç kimsenin eleştirmesine veya yönlendirmesine izin vermediğiniz gibi, kendi değerlerinize öylesine sahip çıkarsınız ki, yanlış veya  sizi  haklı gösterecek sözler sarf edebilirsiniz.

Yeni haftanın sizlere şans, bereket, huzur ve güvence sağlaması dileğimle,

 

Balık Burcu

{burc_id:12,burc_ad:Balu0131k,tarih:2016-05-09,zaman_tipi:Gunluk}

 

Sevgili Balıklar, saat 02:21 Güneş-Kuzey düğüm görünümü, yakın çevreniz ve ilişki konularda olumlu gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Karşılıklı görüşmede bulunarak bir problemi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Saat 07:15-20:24 arasında Ay-boşluk etkisi altındayız. Bazı pürüzler varsa, işler yolunda gitmiyorsa, bunları ele alalım. Daha önce farkına varmadığımız noktaları boşluk etkisinde görebilmek mümkündür. Ancak bu süre içinde gelen yeni haberlere dikkat edelim.

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda geri hareketini sonlandırıp düz seyre geçecek. Bu süreç, iş veya özel ortaklıklarımız kanalıyla hayatın hem güzelliklerini hem de sorumluluklarını paylaşmayı öğreneceğiz. İlişkinin olumlu yönde gelişmesi, verimli şekilde sürmesi, sağlıklı olması kıymetlidir. Emektir sevgi deriz ya, ilişki de bir emektir. Her şeyde bir kusur bulmak, eleştirmek, karşınızdaki kişiyle sorunları çözmek yerine, her şeyi ben biliyorum tarzı yaklaşımda bulunmak, Jüpiter-Başak burcu geçişinin gölgeli yanlarıdır. İlişki de bu nedenle gölgede kalır, kısırlaşır, verimsizleşir, etkisizleşir. Bunları özellikle evlilikte, uzun süreli ilişkilerde problemleri olanlar için söylüyorum. Jüpiter şanstır. Ancak şansı iyi kullanmak gerekir. Bekar Balıklar bu dönemde evlilikte kriterlerini yüksek tutarlar. Hem fikren anlaşacakları hem de hayat felsefesi kendilerine uygun olan kişiyi, güvenilir olanı tercih ederler. Evet karşınıza birileri çıkar, ancak Jüpiter-Başak sürecinde her ayrıntının iyice gözlemlenmesi hali bazen yararlı ancak abartılmaması gerekir.

Saat 15:41 Venüs-Neptün görünümü,  güven hissi veriyor, eğreti olan ne varsa sağlamlaştırıyor. Gelecek vadeden alanlara yöneliyoruz ve  hayallerimizi gerçekleştirmede fırsatlarla karşılaşıyoruz. Maddi ve manevi anlamda yüreği güzel insanlardan destek görmeniz mümkün. Çaba sarfettiğiniz  halde sizi anlamamakta ısrar eden kişilere karşı başarılı olabilirsiniz. Yeteneklerinizi sergileme, bir konuyu tatlıya bağlama, çıkarlarınızı koruma yönünde bugün hayli şanslısınız. Eğer bir evlilik veya bir tanışma durumu söz konusuysa, bu kişi hakkında sağlam bilgiler elde edebilirsiniz. Nicedir düşündüğünüz ancak nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini bilmeniz bir konuda yardım görebilirsiniz.

Saat 18:13 Güneş-Merkür kavuşum etkisi altında, yaşadığımız çevre, yakınlarımız, girişimlerimiz, değerlerimiz konusunda sağlamlık ilkesini öne almamızda yarar var. Çünkü Merkür geri hareket dönemindeyiz.  Ağzımızdan çıkanı kulağımız duymalıdır.

Saat 18:13 Güneş-Merkür kavuşumu,  yakınlarımız, girişimlerimiz, değerlerimiz konusunda sağlamlık ilkesini öne alarak tekrar düşünmenin önemini vurguluyor. Çünkü geri hareket dönemindeyiz.  İlişkilerimizde dürüstlük ve güvenilirlik olgularına lütfen önem verelim. Yaşadığımız tecrübeleri unutmayalım.

Saat 20:24 Ay-Yengeç burcu seyri, kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmenizde, ailevi değerleriniz ve aşk hayatınızla alakalı meselelerde daha fazla etkilidir. Duygularınızın gayet iyi farkında olarak değerlendirmede bulunmanızı, iyimser düşünmenizi sağlayıcıdır.

Yeni haftanın sizlere şans, bereket, huzur ve güvence sağlaması dileğimle,

 

Son Güncelleme: 09 Mayıs 2016 06:15

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell