Küçük banyolar için yaratıcı fikirler

  • 05 Nisan 2016 11:29
  • 515
  • 0 Yorum

	 Küçük banyolar için yaratıcı fikirler

Evin en küçük fakat en önemli alanlarından biri banyolar… Banyonuzu ferahlatmaya ne dersiniz?

Banyo evin hep es geçilen ve dekorasyonda bile hep en sona bırakılan bölgesidir. Ama aslında gün içerisinde evin en çok uğrak yeridir. Hesaba kitaba vurduğumuzda ise hatırı sayılır vakit geçirdiğimiz, özelimizi yaşadığımız yegane yerlerden biridir.

Bu alanda hijyenin önemli olduğu kadar konfor ve ferahlığında fazlasıyla önemi vardır. Banyom küçük, alanım dar, kafes gibi yerde dönemiyorum bile diyerek şikayet etmeyi bir kenara bırakın. Çünkü artık bu yaratıcı fikirler sayesinde banyonuz evinizin en sevdiğiniz alanı haline dönüşebilir. Küçüklüğünü yok edemeyebilirsiniz belki ama o küçücük yerde harikalar yaratmak sizin elinizde.

kucuk-banyo

Küçük banyonuzda duvar ve tavanda ne kadar açık renk kullanırsanız banyonuz bir o kadar büyük gözükecektir. Aynı zamanda rahatlatıcı bir etkiyi yaratabileceksiniz.

kucuk-banyo

Banyonuzda duvarlarda nötr ve soft renkleri kullanırken çamaşır sepeti, çöp kutusu, sabunluk, havlu gibi detay aksesuarlarda da bir o kadar canlı ve neon renklere yer verirseniz eğer banyonuzun enerjisini bir anda tavan yaptırırsınız.

kucuk-banyo

Tabii ki bir ortamı büyük göstermenin en büyük hilelerinden biri de doğru aydınlatmayı ayarlayabilmektir. Küçük ışıklar ve tavana monte ışıklandırmalar yerine endirekt aydınlatmaları tercih edebilirsiniz. Ayna üzerine ve yanlarına da led ışıklar uyguladığınızda banyonuz inanılmaz bir şekilde aydınlık ve ferahlatıcı bir havaya kavuşacaktır.

kucuk-banyo

Ayna küçük ortamları büyük göstermek için önemli bir dekoratif aksesuardır. Hem kendinizi daha rahat görebilmeniz hem de banyonun daha büyük görünmesi için büyük ayna tercih edebilirsiniz. Yer döşemelerinde de mümkün olduğunca açık renkler ve büyük karolar olmasına özen gösterin. Eğer fayanslarınızı değiştirme imkanınız yok ise yer de büyük ve açık renk bir pas pas tercih edebilirsiniz.

kucuk-banyo

Duşa kabininizin kapak panellerini renkli veya buzlu cam yerine şeffaf cam seçmeniz de banyonuza derinlik katacaktır.

kucuk-banyo
Banyonuz küçük diye depolama alanı yok diye dert etmeyin. Klozetin üstü, kapının üstü her yer depolama alanı için uygundur. Bütçesi size uyacak bir marangoz ile anlaşıp sizin ölçülerinize göre minik dolaplar size fazlasıyla işlevsel bir depolama alanı olacaktır.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell