Günlük Burç Yorumları - 14/03/2016

  • 14 Mart 2016 06:01
  • 537
  • 0 Yorum
Günlük Burç Yorumları - 14/03/2016

Koç Burcu

Sevgili Koçlar Ay-ikizler burcu seyir etkinliğinde yeni haftaya merhaba diyoruz. Hayatın eğlenceli ve çocuksu olan taraflarını ortaya çıkartıcı ve zihinsel açıdan algılamanızı güçlendiricidir. Karşınızdaki kişinin sizi kandırması, kendi arzuları doğrultusunda yönlendirmesi zordur.

Saat 02:21 Ay-Venüs arasındaki görünüm ruhumuzdaki güzellikleri dile dökmemizi sağlıyor. Ancak bu dile döküşte bir miktar sitem bulunması mümkündür. Yani kişi daha güzel bir ilişki yaşamak, daha güzel bir dünyada nefes almak istediğini sözle ve davranışlarıyla belli etmeye çalışır.

Saat 03:42 Ay-Mars karşıtlığı, çevrenizle iletişimi güçlendirici ve hedeflerinizi gerçekleştirmenizde sizi aktif edicidir. Her işi kolaylıkla halledebilecek gücünüz var.

Saat 16:07 Ay-Neptün görünümü, gün içinde  size söylenen veya vaat edilen sözlere dikkatli olmanın önemini vurguluyor. İyice dinleyerek doğruluğunu anlamaya çalışınız. Eğer önemli bir konuda karar verecekseniz bu saati tercih etmeyiniz. Çünkü hem kendinizi hem de bir başkasını yanlış yönlendirebilirsiniz.

Saat 21:26 Merkür-Satürn görünümü, iş hayatınız-eğitim konuları-yurtdışıyla alakalı meseleler-kişisel gelişim, ticaret gibi konularda yeni bir adım atmanız, ilerlemeniz yönünde zorlanma yaratabilir. Şartlara baktığınızda önünüzde aşılması gereken yollar vardır ve siz de bunları aşamayacağınızı sanırsınız. Yapılması gereken, hedefinize inanarak odaklamak, nasıl bir yol izleyeceğinizi tespit etmektir.  Böyle yaparsanız, her türlü zorluğu aşabilirsiniz.

Saat 22:48 Venüs-Mars görünümü, yaşadığımız dünyadaki gelişmelerin bizi tedirgin etmesine yol açabilir. Bir yanıyla farklı bir hayatın hayalini kurarken, diğer taraftan gücümüzü, fikirlerimizi ortaya koyarak mücadelemizi sürdürürüz. İnsanlarla olan ilişkimizde kimi zaman fedakarlık, özveri gibi temalara önem verirken, aslında pek de anlayışlı olmaktan yana değilizdir. Çünkü yaşanılanlar canımızı sıkmaktadır.

Yeni haftanın arzu edilen gelişmelere vesile olması dileğimle,

Boğa Burcu

Sevgili Boğalar yeni haftamızın ilk günü Ay-İkizler  burcu etkinliği altında başlıyor. Çevrenizdeki insanların iki yüzlü tavırlarından hiç hoşlanmazsınız. Bir öyle bir böyle davranmaları karşısında şaşırırsınız. Nasıl böyle davranıyorlar, nasıl içleri rahat ediyor diye içinizden geçirirsiniz. Mali konularda bütçenizi aşmamaya çalışırsanız gayet iyi olur.

Saat 02:21 itibariyle Ay-Venüs arasındaki görünüm, verici, cömert, iyi niyetli bir şekilde paylaşımda bulunmanın önemini gösteriyor. Ancak bu, çıkarlarımızı es geçmemiz anlamına gelmiyor. Hedef bilinci içinde hareket etmek son derece önemli. Çünkü bilirsiniz bazen iyi niyetlilik birileri tarafından kullanılır. Onun için kime nasıl davranmak gerektiğini bilmemiz lazım.

Saat 03:42 Ay-Mars karşıtlığı, maddi konularda iki yönlü hareket etmeye neden olabilir. Bir yandan ihtiyaçlarımızı elde etmek amaçlı düşünürüz, ancak diğer taraftan temkinli olmamız gerekebilir. Hesabımızı bilmemizde yarar var.

Saat 16:07 Ay-Neptün görünümü, dikkatli olmamızı gerektiriyor. Hayalci düşünmeyelim. Eğer bir karar vermemiz gerekiyorsa ve bu duygusal-mali-iş konularında bilinçli ve gerçekçi bir analizde bulunalım. Gün içinde buna özellikle dikkat edelim.

Saat 21:26 Merkür-Satürn mücadeleci görünümü, hedefler belirleyerek başkaları üzerinde etkili olma çabanızı işaret etmektedir. Bu etkileme, parasal veya manevi anlamda güç kazanmak amacıyla olabilir. Sonuçta yaptığınız iş beğenilirse, fikriniz değerli bulunursa, toplumu etkileyecek olursanız, insanlar size önem verirler ve bunun karşılığında bir şeyler kazanabilirsiniz. Bu görünüm, bu yönde başarılı olmak arzunuzu işaret ederken, sizin kazanç anlamında biraz olumsuz düşünmenize yol açabilir. Cesaretinizi kırıldığını hissedebilirsiniz. Böyle durumlarda yaptığınız işe, inandığınız yola bir daha bakınız ve kaygıya neden olan şartları gözden geçiriniz.

Saat 22:48 Venüs-Mars görünümü, ilerisi adına umutlar, hayaller, dilekler beslediğimiz halde, hayatın maddi-ilişki-paylaşım gibi olgularında canımız sıkkındır. Ne yöne gidiyoruz, ne yapmalıyız, nasıl bir çıkış yolu bulmalıyız diye düşünürüz. Bir yanımız düzelecek her şey derken, şartlar gereği önümüzü görmekte zorlanırız. Bu da bizim için yorucudur.

Yeni haftanın arzu edilen gelişmelere vesile olması dileğimle,

 

İkizler Burcu

Sevgili İkizler,  burcunuzun üzerinde ilerleyen Ay etkisinde yeni haftamızı selamlıyoruz. Bu enerji günün tümünde etkili olacak. Bu enerji geçişinde, hangi konuda olursa olsun verdiğiniz mücadele, sabır ve emeğin  karşılığını almak istersiniz. Karşınıza çıkacak kişinin veya hayatınızda bulunan insanın size karşı sıcak, ilgili, sadık ve güvenilir davranmasını bekleyebilirsiniz.

Saat 02:21 itibariyle Ay-Venüs arasındaki görünüm özellikle bağlılık duyduğunuz veya sizin için yaşamsal önemi olan kişilerle daha dikkatli konuşmak gerektiğini gösteriyor. Bazı kişiler tatlı sitemlerde bulunabilirler. Belki bunu kaldıracak gücünüz yoktur. Ancak sabırlı olmakta, köprüleri atmamakta fayda vardır.

Saat 03:42 Ay-Mars karşıtlığı, ikili ilişkilerde biraz gerilim yaratabilir. Siz kendinizi ifade etmekten yanasınız, ancak karşı taraf da aynı şekilde hedefine uygun hareket etmekten yanadır. Anlaşmazlığın önüne geçmek için, ortayı bulmak en doğrusudur.

Saat 16:07 Ay-Neptün zorlu görünümü, gün içinde, bir planı, bir düşünceyi, bir eylemi ortaya koymak isterken, önyargılı davranılmaması  gerektiğini işaret ediyor. Hayale kapılmayalım. Kabul edilebilir veya edilmeyecek taraflarını iyice düşünelim. İş ve kişisel kararlarınızı bu saatte vermeyiniz.

Saat 21:26 Merkür-Satürn mücadeleci görünümü, iş hayatımız ve ilişkimizle alakalı konular üzerinde bir miktar olumsuz düşünmemize hatta kendimizi çaresizmiş gibi hissetmemize yol açabilir. Sanki her şey ters gidiyormuş, iyi niyetimiz kullanılıyormuş, mutsuz muşuz ve bu durumdan asla kurtulamayacakmışız gibi hissettirebilir. Eğer siz de bu hissedişler içinde olursanız, öncelikle işinizi, ilişkinizi iyice gözden geçiriniz. Şartlara, gelişmelere bir bakınız. Önünüzde duran zorlukları nasıl aşabileceğinizi ve nasıl daha tutarlı, düzgün bir iş hayatı ve beraberlik yaşayacağınızı ele alınız. Ne fazla iyi niyetli ne de çok kötümser şekilde durumlara bakmayınız. Gerçekler rehberiniz olsun.

Saat 22:48 Venüs-Mars görünümü, dışarıdaki dünyada iyi niyetin, fedakarlığın, özverili çalışmanın karşılığını alma arzumuzun işaretçisidir. Ancak ikili ilişkilerde rekabet, fikirsel anlaşmazlıklar ve yaşanılanlar canımızı sıkar. Bir yanımız hayalini kurduğu bir işin, hayatın özleminde, diğer yanımız mücadele ederek ayakta durmaya çalışmaktadır. Keşke her şey umduğumuz gibi olabilse ve keşke daha güzel bir dünyada yaşayabilsek diye içimizden geçiririz.

Yeni haftanın arzu edilen gelişmelere vesile olması dileğimle,

Yengeç Burcu

Sevgili Yengeçler yeni haftamızın ilk günü, Ay-İkizler burcu geçişi altında başlıyor. İsteklerinizi elde etme arzusu veren ve sizi harekete geçirici olan bu enerji huzursuzluk da yaratabilir. Eğer bir şeylere kafanızı takılıysa, lütfen bir daha düşününüz. İyi niyetinizin kullanılmasına izin vermeyiniz.

Saat 02:21 itibariyle  Ay-Venüs zorlu görünümü altında, sıradanlaşmış, sırf bağımlılık duyulduğu için sürdürülmüş hatta kimi zaman haddinde fazla iyi niyet gösterilmiş kişiler nedeniyle kendinizi tuhaf bir boşluk içinde hissedebilirsiniz. Ne kadar yüzeysel düşünüp rahat etmeye çalışsanız da, bir şekilde gelip merkezinde yer almaya çalışabilirler. Tabii ki böyle durumda gerçekçi düşünmek en doğrusudur.

Saat 03:42 Ay-Mars karşıtlığı, ailevi ve özel hayatınızla ilgili konularda gerginlik yaşamanıza sebep olabilir. Sabah saatlerinde iş ortamınızda dikkatli olunuz.

Saat 16:07 Ay-Neptün zorlu görünümü, hayallerin gerçeğe dönüşmesini istediğimiz bir gündeyiz.  Hafızamızda yer etmiş anılar saklandıkları yerden çıkarlar ve biz onları tekrar hatırlarız. Hassas ve oldukça sezgisel bir şekilde, her şeyin yolunda gitmesini isteriz. Bizi rahatlatacak  küçücük şeylerden bile mutluluk duyarız. Eğer bir şeyler canımızı sıkıyorsa, bunları görmezden geliriz. Bu saatte, çok yeni bir karar almak sakıncalı olabilir. Beklememizde yarar var.

Saat 21:26 Merkür-Satürn mücadeleci görünümü, yüksek eğitim, iş hayatımız, ticari konular, yaşamı ele alış şeklimiz yönünde bir miktar bizi zorlayabilir. Bu zorlanma biraz da bizim bakış açımızdan kaynaklanabilir. Çalışma şartlarımız belki istediğimiz gibi değildir veya sağlığımızla ilgili şikayetlerimiz nedeniyle canımız sıkkındır. Etrafımızdaki insanlar baskıcı veya gücümüzün üstünde bir şeyler istiyorlardır, işsizlik sorunumuz vardır veyahut asıl olmak istediğimiz yerde değilizdir. Hangisi olursa olsun hassas Yengeçler için benim tavsiyem, bu saatlerde çok önemli kararlar vermemek, zihinsel ve bedensel anlamda rahatlatıcı egzersizler yapmak, kısa bir yürüyüş, hafif yemekler, negatif düşünmek yerine, gerçekçi bir şekilde durumunuzu ele almaktır.

Saat 22:48 Venüs-Mars görünümü, farklı bir dünya arayışımızın, hayallerimizin peşinden gitme arzumuzun işaretçisi olsa da, iş hayatı, sağlığımız, günlük tempomuzda moral değerimizin  zayıfladığını hissederiz. Zorunlu olduğumuz işleri yaparken, bazı kişilerin, şartlarımızın bizi zorlaması canımızı sıkabilir.

Yeni haftanın arzu edilen gelişmelere vesile olması dileğimle,

Aslan Burcu

Sevgili Aslanlar  yeni haftamız Ay İkizler burcu geçiş etkinliğindedir.  Bu enerji,  hem hareketliliğin hem de etrafınızla olan iletişimin işaretçisidir. Bir yerde uzun süre kalamazsınız. Değişik bir şeyler yapmak, sohbet etmek, dolaşmak, alışveriş bir hayli hoşunuza gider.

Saat 02:21 itibariyle Ay-Venüs arasındaki zorlu görünüm, hedefinizi gerçekleştirmek için nasıl bir güce ihtiyacınız olduğunu düşünmenizi sağlar. Bu ister ilişki ister iş veyahut para anlamında olsun fark etmez. Önemli olan doğru iz üzerinde ilerlemek ve amaca ulaşmaktır.

Saat 03:42 Ay-Mars karşıtlığı, sizleri her konuda aktif hale getiriyor. İstediğiniz, planladığınız şekilde hedeflerinizi gerçekleştirebilecek gücü kendinizde bulursunuz. Aşk hayatınız, çocuklarınız, sosyal ilişkileriniz bu enerji sayesinde güçleniyor.

Saat 16:07 Ay-Neptün zorlu görünüm etkisinde akıllıca düşünmemiz gerekiyor.  Çünkü gelişmeler gün içinde farklı bir yöne kayabilir. Biz buna hazırlıklı olmadığımız için, üzerinde bir plan yapmadıysak, yanlış bir karar verebiliriz. Gün boyunca olanlara dikkatlice bakalım. Ona göre hareket edelim.

Saat 21:26 Merkür-Satürn mücadeleci görünümü, ortaklaşa yapılan işler, finansal kazançlar, başkalarıyla olan her türlü alışverişimiz, yatırımlarımız gibi konular üzerinde gerçekçi düşünmenin önemini vurguluyor. Buna çocuklarımız, aşk hayatımız, yaşamın güzellikleri de dahildir. Bir miktar zorlayıcı etkenler, engeller veya durumlar söz konusu ise, ne fazla iyi niyetli, hayalci ne de gereğinden fazla kötümser düşünmemeliyiz. Sizi böyle düşündüren konuları bir daha gerçeklerin ışığı altında ele alırsanız, belki de çözümsüz sandığınız, belki de gözünüzde devleştirdiğiniz veya göz ardı ettiğiniz  sorunları daha kolay görebilir, çözebilir, altından kalkabilirsiniz.

Saat 22:48 Venüs-Mars görünüm etkisinde, gerek maddi veya özel ilişkimizde özverinin, sevginin, empatinin ne kadar önemli olduğunu düşünürüz. İsteklerimizi elde edeceğimiz, yepyeni bir sayfa açacağımız bir hayatın özlemini duyarız. Kişisel çıkarlar, tuhaf oyunlar bizi yorar. Duruma ve şartlarımıza bakarız. Biraz tedirginlik duyabiliriz. Kendimizi garanti altına alarak, güven içinde yaşamanın yollarını ararız.

Yeni haftanın arzu edilen gelişmelere vesile olması dileğimle,

Başak Burcu

Sevgili Başaklar Ay- İkizler burcu geçiş etkinliğinde yeni haftamıza merhaba diyoruz. İşimiz, gücümüz, sorumluluklarımız önemlidir. Bu bilinçle hareket etmekte yarar var.

Saat 02:21 itibariyle Ay-Venüs arasındaki zorlu görünüm, bir yandan ilişkilerde bağımlılığı arttırırken diğer yandan size hiç uymayan şartlar nedeniyle sıkılmanıza neden olabilir. Evet bazı durumlar umut verici gibi görünmektedir. Ancak diğer yandan henüz yerli yerine oturmamış şartlar sizi düşündürebilir.

Saat 03:42 Ay-Mars karşıtlığı, iş-ev arasında koşturmanın, bazen gerginliğin, çoğunlukla hedeflerinizi gerçekleştirme yönünde mücadelenin işaretçisidir. Benim tavsiyem akıllıca hareket etmenizdir.

Saat 16:07 Ay-Neptün zorlu görünüm etkisinde herhangi bir mesele üzerinde düşünüyorsak iyice analiz edelim. Bazen insan bir olayı taraflıca ele almaz. Sadece o an için, hissettikleriyle harekete geçer. Biz gün boyunca sağlıklı bir karar verebilmek için tüm olasılıkları gözden geçirelim.

Saat 21:26 Merkür-Satürn mücadeleci görünümü, ilişkimiz ve ailevi yaşantımızla ilgili konular üzerinde zihnimizi yorabilecek belki de karşımızda duran zorlukları çözmek varken sadece karamsar düşündüğümüz için pes etmemize neden olabilecek bir etkidir.  Bir yanıyla her şeye kusur bulmakta üstümüze yoktur diğer yanıyla bize göre her şey bir şanssızlıktır. Bütün bu hissedişler, hayata yaklaşım biçimimize göre değişebilir. Bazıları için, gerçeklerin ışığında ilerlemek ve olan bitenleri net olarak görebilmek kolaydır. Onlar ilişkide veya aile içinde yaşananları bilinçli bir farkındalıkla ele alarak çıkış yolları bulurlar. O zaman gelin bu saatlerde bu bakış açısıyla yol alarak haftaya güçlü bir adım atalım. Böylece daha akıllıca ilerlemek kolay olsun. Ne dersiniz?

Saat 22:48 Venüs-Mars görünümü, sevgi, şefkat, empati gibi olumlu duyguların, ilişkide ne kadar önemli olduğunu düşünmemizi sağlar. Ancak iç dünyamızda bizi rahatsız eden, bir an önce kurtulmak istediğimiz problemlerimiz vardır. Ailemiz, evimiz, geleceğimiz konusunda pek iyimser düşünmeyiz. Dışarıdan gelebilecek tepkilere karşılık, bize destek verecek bir eşin, dostun, insanın özlemini duyarız.

Yeni haftanın arzu edilen gelişmelere vesile olması dileğimle,

Terazi Burcu

Sevgili Teraziler  yeni haftamız, Ay-İkizler seyir etkinliği altında başlıyor. Samimiyetin, dostluk ve arkadaşlıkların, sohbetlerin, işlerinizi hızlıca yoluna koymanın, haberleşmenin işaretçisidir.

Saat 02:21 itibariyle Ay-Venüs ile mücadeleci bir görünüm oluşturacak. Pek istekli olmadığınız ancak yapmak zorunda kaldığınız bir iş nedeniyle kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz. İyi niyetinizin, merhametinizin birileri tarafından kullanılmasından pek hoşlanmazsınız.
Saat 03:42 Ay-Mars karşıtlığı, her türlü görüşme, yolculuk, aktivite, iş, ticaret, eğitim hayatınızla ilgili konularda sizi aktif kılıyor.

Saat 16:07 Ay-Neptün zorlu görünümü, kafamızı biraz  karıştırabilir. Yeni bir iş arayışında gerçekçi olmamızda yarar var. Bazı kişiler, birilerine yardımcı olmamızı isteyebilir. Ancak yardımcı olacağımız insanlar hakikaten doğru kişiler mi buna bir bakalım. Birileri bizi yanlış yönlendirebilir. Gün boyunca enine boyuna durumu inceleyelim.

Saat 21:26 Merkür-Satürn mücadeleci görünümü, iletişimin çalışma hayatımız ve yakın çevremizle alakalı konularda bir miktar zorlanmasına yol açabilecek bir etkidir. Kişi, çözüme yatkın değil, çözümsüzlüğe davetiye çıkartan şekilde hareket etmeye çalışıyorsa, önündeki bir ufak engelde bile takılıp düşmeye aday demektir. O zaman bu saatlerde sizin o tarafsız, adil, gerçekçi bakış açınız olan doğanızdaki gücü harekete geçirelim. Önemli işlerimizi bir daha gözden geçirelim, yapılacakları kontrol edelim, zorlandığımız noktalar varsa bunları nasıl aşabiliriz onlar üzerinde duralım. Sağlığımız önemli. Stres, kaygı, gerginlik insanın verimli çalışmasının ve hayata yaklaşmasının önüne geçen enerjimizi azaltan duygulardır. Biz bunların yerine,  bilgiyi, iletişimi önemseyelim. Eğer gerekiyorsa ve aciliyeti yoksa çok önemli konularda hemen karar vermeyelim. Patronumuz, büyüklerimiz veya etrafımızda olan kişilerle ilişkimizde biraz daha dikkatli olalım. Mutsuz insanları kendimize çekmeyelim.

Saat 22:48 Venüs-Mars görünüm etkisinde, iş hayatımızdan sağlığımıza kadar her konuda hayallerimizle gerçekler arasındaki dengeyi kurmakta zorlanırız. Her şey güzel olsa keşke diye içimizden geçirsek de, yaşadığımız dünya, şartlarımız bunu söylemenin önüne geçebilir. Başka bir hayatın özlemini duyarız. Mücadeleler, farklı fikirler, tartışmalar, sürekli tekrarlanan problemler olumlu düşünmemizin önüne geçebilir.

Yeni haftanın arzu edilen gelişmelere vesile olması dileğimle,

Akrep Burcu

Sevgili Akrepler Ay- İkizler burcu seyir etkinliği, yeni haftanın ilk gününde etkili olacaktır. Bugün, parasal konularda dikkatli davranmalı,  aklınıza estiği gibi harcamalar yapmamalısınız.  

Saat 02:21 itibariyle Ay-Venüs arasındaki görünüm, gerçekten sizi sevebilecek birine duyduğunuz ihtiyacı yükseltiyor. Alışkanlık öylesine yüreğinizi burkuyor ki. İçinizden saatlerce konuşmak, olanlara müdahalede bulunmak arzusu geçiyor. Ancak bu sesi duyan olur mu diye düşünmeden edemiyorsunuz. Aşk ne büyük ikilem, ne zor bir serüven değil mi dostlarım.

Saat 03:42 Ay-Mars karşıtlığı, maddi ortaklıklar, yatırımlar, kazançlarınız anlamında, dikkatli olmanız gerektiğini söylemeliyim. Ani kararlar vermeyelim. Harcamalara dikkat edelim.

Saat 16:07 Ay-Neptün zorlu görünümü, kısa süreli bir etki olsa da, gerçekçi düşünmeyi zorlaştırır. Gün içinde yeni bir karar vermeden önce, insanlara, söylenenlere, duruma gerçekçi şekilde bakalım.  

Saat 21:26 Merkür-Satürn mücadeleci görünümü, hayatın güzelliklerini, aşkın olağanüstü önemini, yaşamın tüm zevkli yanlarını hissetmemizi bir miktar zorlayıcı olabilir. Kazancımız yetersiz ise, istediğimiz gibi bir yaşam sürmekte zorlanıyorsak, bu etki altında olumsuz düşünmeye açığızdır. Keşke daha çok imkanlarım olsa, keşke her arzu ettiğimi alabilsem, elde edebilsem diye düşünürüz. Zihnimiz zorlanır, pembe düşler yerine, karasını görürüz hayatın. Oysaki bu görünüm bize, para kazanma yönünde yeteneklerimizi değerlendirmemiz, elimize geçeni daha dikkatli harcamamız yönünde uyarıcıdır. Kötümser değil, mevcut sorunlarımızı görmemiz ve ona göre bir yol belirlememiz gerektiğini hatırlatıcıdır. Günlük bir etkidir. Bu saatlerde biraz daha sakin olmakta, önemli kararlar almamakta yarar vardır.

Saat 22:48 Venüs-Mars görünümü, yaşamın güzel yanlarını hissetmek, yaşamak için, paraya ne kadar ihtiyacımız olduğunu düşündürüyor. Kazanmak ve  rahat etmek adına mücadele vermekteyiz.  İlişkilerimizde aşkın önemini bilsek de, aslında isteğimiz her anlamda garantili bir hayat sürmek. Bu görünüm, bu isteğimiz adına vereceğimizin çabanın işaretçisidir.

Yeni haftanın arzu edilen gelişmelere vesile olması dileğimle,

Yay Burcu

Sevgili Yaylar,  karşıt burcunuz İkizlerde ilerleyen Ay etkisinde yeni haftamızı karşılıyoruz.   İlişkilerde dinleme, algılama ve anlamaya çalışmanın, gerçekçi olmanın günüdür.  Bugün söylenecek sözlere dikkat edilmelidir. Yeni birisiyle tanışanların da, ilerisi adına düşünmeden önce, karşınızdaki kişiyi iyice bir gözlem altına almanızda yarar görüyorum.

Saat 02:21 itibariyle Ay-Venüs arasındaki görünüm,  en başta yüzeyde duran sorunların çözülmesi gerektiğinin göstergesidir. Bazen şartlar öyle çetindir ki, kişi bir başkasının desteğine ihtiyaç duyar. İşte bu görünüm bu desteğin ne kadar önemli olduğunu söylemektedir. İlişkisi sağlam temelli olanlar böyle bir etki altında birbirlerini konuşarak ileri adımlar atabilirler. İlişkisi yeni başlayanlar bir arada olmanın hazzını duyabilirler.

Saat 03:42 Ay-Mars karşıtlığı, ikili ilişkilerde bir hayli aktif hale getiriyor sizi. Kimi Yaylar böyle bir etki altında çabucak bir beraberliğe adım atabilir. Bazı Yaylar bu görünüm etkisi altında partneriyle kolayca tartışabilir. Ben derim ki, akıllıca durumları ele alalım.

Saat 16:07 Ay-Neptün zorlu görünüm etkisinde, aileniz ve partnerinizle ilgili konularda gerçekçi olalım. İki yönlü bir etki olduğu için, bir yandan iyi niyetimiz diğer taraftan, kafanızı karıştıran meseleler yüzünden kafamız karışabilir. Gerçekten iyi tanıdığınızı düşündüğünüz insanlar bile, son zamanlarda tuhaf konuşuyorsa bize düşen aklımızı başımıza toplayıp, olan biteni izlemek olmalıdır.

Saat 21:26 Merkür-Satürn mücadeleci görünümü, ailemiz, evimiz, bir arada yaşadığımız insanlarla olan her türlü ilişkimiz ile dış dünyadan bakıldığında görünen yüzümüz arasındaki çelişkiler bizi biraz yorabilir, zorlayabilir. İçeride ne var, gönlümüz neler hissediyor, neler bizi üzüyor kimse bilmez. Belki de yaşanan zorluklar, hayatın genelinde esen sert rüzgarlar, üstümüzdeki sorumluluklarımız dışa karşı bir maske takınıp belli etmemek isteğimizin işaretçisi olabilir. Anlamazlar diye düşünürüz. Bizim mutluluğumuzu, mutsuzluğumuzu kimsenin bilemeyeceğini, hayatla mücadele ederken, bir çok meselenin bizi nasıl da yorduğunu kimsenin fark etmediğini hissederiz. Ancak bu hissedişlerin çoğu eğer olumsuz ise, o zaman lütfen bu denli kendinize yüklenmeyiniz. Orada siz yaşıyorsunuz ve hayatla siz mücadele ediyorsunuz. Bırakın başkaları ne düşünürse düşünsün, siz moralinizi bozmak yerine, amacınız, hedefiniz için gayret ediniz. Kendinize inanınız ve güveniniz.

Saat 22:48 Venüs-Mars görünümü, iç dünyamızda huzur, sevgi, güvence altında yaşamak arzumuzu vurguluyor. İlişkilerimizde, hayatın genelinde mücadele veriyoruz. Fakat dışarıdaki dünya bizi zorluyor. Bu nedenle pek iyimser düşünemiyoruz. Keşke her şey güzel olsa diye içimizden geçiriyoruz. Ancak bunu hissetmekte zorlanıyoruz. Bu, bizi yoruyor ve rahatsız ediyor.

Yeni haftanın arzu edilen gelişmelere vesile olması dileğimle,

 

Oğlak Burcu

Sevgili Oğlaklar yeni haftanın ilk gününe Ay-İkizler  burcu seyir etkinliğinde adım atıyoruz. Aklımız başka, duygularımız başka yerde gibi hissedebiliriz kendimizi.  Bir yandan her şeyi oluruna bırakırız sonra içimiz rahat etmez kurcalayıp dururuz. Zorunluluk olmasa, kimseyle konuşacak halimiz yoktur.

Saat 02:21 itibariyle kendinizi rahatlatma arzunuz yoğunlaşır. Hayatınızın sadece zorunluluklardan ibaret olmadığını, kendiniz için boşluklar yaratmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Özellikle beslenme anlamında yeni bir diyet için karar verebilirsiniz. Ancak bu uzun süredir yapmak istediğiniz bir şeyse tabii ki tavsiye ederim.

Saat 03:42 Ay-Mars karşıtlığı, iş ortamınızda bir hayli iletişimci olmanızı sağlıyor. Ancak henüz istediğiniz gibi hedeflerinizi gerçekleştirme yolunda enerjiniz pek yüksek değil. Yarım kalan işlere öncelik tanımakta yarar var.

Saat 16:07 Ay-Neptün zorlu görünümü, iş hayatınızı ilgilendiren meseleler üzerinde hızlı düşünmeye neden olabilir. Ancak bastığımız yere dikkat etmeyi de bilelim.

Saat 21:26 Merkür-Satürn mücadeleci görünümü, dış dünya ile iletişiminizi kuvvetli bir şekilde etkileyen, sorunlarınızı, sıkıntılarınızı veya müdahalede bulunamadığınız için pes ettiğiniz durumları hatırlatıcı olsa da, insan eğer bilinçli bir farkındalıkla, iç sesinin rehberliğine güvenirse, her sorunu aşabilir, çözümleyebilir. Bu görünüm kişide ister istemez başarısızmış, çaresizmiş, bağlantı kuramıyor, konuşamıyor, derdini anlatamıyormuş gibi hissettiricidir. Gözümüzde öyle büyür ki problemler, hani bunları çözebilecekken, zaman boş yere akıp gider. Oysaki yapmamız gereken, günlük tempo içinde küçük notlar alarak öncelikli işlerimizi gözden geçirmek, bu saatlerde moralimizi güçlendiren insanlarla sohbet etmek, hayatı biraz da akışına bırakmaktır. Çok önemli bir meselemiz varsa, ani karar vermemek, üzerinde düşünmektir. Zaaflarımızın, kaygılarımızın, endişelerimizin veya korkularımızın bizi yanlış yollara sürüklemesine, moralimizi bozmasına, bizi güçten düşürmesine izin vermeyelim.

Saat 22:48 Venüs-Mars görünümü, çevremizdeki güzelliklere, iyi niyete, huzurlu bir yaşama duyduğumuz özlemin işaretçisidir. Ancak bunu kendi içimizde sağlamakta zorlanıyoruz. Elimizden geldiğince insanları anlamaya çalışsak da, aslında pek de rahat değiliz. Bir şeyler bizi oldukça yoruyor. Olumlu düşünmekte zorlanabiliriz.

Yeni haftanın arzu edilen gelişmelere vesile olması dileğimle,

Kova Burcu

Sevgili Kovalar yeni haftanın ilk günü, aşk hayatınız, kendinizi ifade gücünüz, yaratıcılığınız açısından etkili  Ay-İkizler geçişiyle başlıyor. Her şeyi çabucak kavrayacağız. Anında uygulamak isteyeceğiz. Durup düşünmeyi dahi zaman kaybı olarak göreceğiz. Ancak ben derim ki, bir nefes alın ve olan bitene bir daha bakın. Aceleye gerek yok.

Saat 02:21 itibariyle Ay-Venüs arasındaki görünüm, kendinizden kuşku duymadan hayatı kucaklamanızı sağlar.Duygusal olarak sevdiğiniz insanları, sahip olduğunuz değerleri koruma altına almaya çalışabilirsiniz. Dışarıdan sert rüzgarlar kıyılarınıza vursa dahi, hiçbir şeyin sizden daha değerli olmadığını bir kez daha anlayabilirsiniz.

Saat 03:42 Ay-Mars karşıtlığı, gayet olumlu buluyorum. Aşk hayatınız, çocuklar, sosyal ilişkiler, yolculuklar, görüşmeler anlamındaki işlerinizi başarılı bir şekilde yürürlüğe koyabilirsiniz.

Saat 16:07 Ay-Neptün zorlu görünüm etkisinde, aşka ne kadar açık, değişime ne kadar hazırlıklı biri olsanız da, düşünmeden  karar vermeyiniz. Sosyal ve iletişime dönük Kovalar için biraz huzursuzluk, gergin konuşmalar gün içinde  söz konusu olabilir.

Saat 21:26 Merkür-Satürn mücadeleci görünümü, kazandığımız paranın amacımıza, hedefimize uygun olup olmadığına dair bir muhasebede bulunmamıza yol açabilir. Eğer yetersiz ise, doğaldır ki olumsuz düşünebilir, yetersiz olduğumuzu hissedebiliriz. İyi ve kaliteli işler yapmak, bir çok insana ulaşmak, başarılı olmak ancak bir o kadar da kazanç elde etmek arzusundayızdır. Bankada paramız olsun, ihtiyaçlarımızı rahatlıkla alalım, hoşumuza giden bir şeyler yapalım, hem de başarılı olalım isteğimiz karşılık bulmadığında canımız sıkılır. Oysaki bu görünüm, insanın başarısının sadece parayla endeksli olmadığını, hiç kazanamayacağımız anlamına gelmediğini, hayatın gelecekte bize güzellikler getireceğinden de şüphemiz olmaması gerektiğini vurgular. Bizi test eden bu görünüm, daha fazla gelişmemiz, güven duygumuz, yeteneklerimizi değerlendirmemiz yönünde aslında itekleyicidir. Bir de böyle bakmakta fayda vardır.

Saat 22:48 Venüs-Mars görünümü, her anlamda güzelliklere, olumlu düşünmeye, huzur içinde yaşamaya önem versek de, dış dünyadaki gelişmeler, insan ilişkileri bizi zorluyor. Mücadele veriyoruz, rahat etmek istiyoruz. Fakat bir şeyler, ummadığımız şekilde geliştiğinde canımız sıkılıyor. Bu saatlerde yaşadıklarımızı, olan bitenleri gözden geçirirken, biraz sıkılabiliriz.

Yeni haftanın arzu edilen gelişmelere vesile olması dileğimle,

 

Balık Burcu

Sevgili Balıklar, Ay İkizler burcu geçiş etkinliği altında yeni haftamız  başlıyor ve günün tüm önemli görünümlerinin merkezinde yer alıyor. Aile içinde birileri aklına estiği gibi davranabilir. Bu siz de olabilirsiniz. Ancak ben derim ki, bir konuda karar vermeniz gerekiyorsa, lütfen tüm olasılıkları gözden geçiriniz.

Saat 02:21 itibariyle Ay-Venüs arasındaki görünüm sayesinde,  size uymayan durumları alaycı bir şekilde ele alırsınız. Amacınız sıkıntılarınızı hafife aldığınızı göstermek içindir.  Hatta bunu yaparken iç sesiniz ne kadar yanıldığınızı söylese de duymazdan gelebilirsiniz.

Saat 03:42 Ay-Mars karşıtlığı, eviniz-aileniz-kariyer hayatınızla ilgili konularda sakin olmanın önemini gösteriyor. Her şeyi dikkatlice gözden geçiriniz. Ani kararlar vermeyiniz. Gerginlik veya abartılı hareket etmek yanlış olabilir.

Saat 16:07 Ay-Neptün zorlu görünüm etkisinde, sizi ve ailenizi, işinizi ilgilendiren durumları  dikkatlice gözden geçirmekte yarar var.  Yargılamadan önce iyice anlayıp dinlemelisiniz. Başka insanlardan duyduğunuz veya onların yönlendirmesiyle kararlar almaya kalkışırsanız yanılabilirsiniz.

Saat 21:26 Merkür-Satürn mücadeleci görünümü, dışa karşı iyi niyetli, ılımlı, şefkatli, kararlarımızı doğru şekilde verebilme anlamında başarılı olma arzumuzun işaretçisi, ancak genel anlamıyla iş hayatında yaşadığımız sorunların da bizi yorduğunun göstergesidir. Bu saatlerde her şey bir miktar zorlar bizi. Bir şeyleri yerli yerine koymak isterken, başkaları gelir ve daha fazla talepte bulunur bizden. Hangisinin altından kalkacağımızı bilemediğimizde kendimizi keyifli hissetmeyiz, hatta başarısız mıyım acaba diye düşünebiliriz. Oysaki, bu görünüm bize, yorulduğumuzda, sıkıldığımızda, yeni bir başlangıçta bulunmak istediğimizde biraz durup, olana biteni sakinlikle gözden geçirmemiz gerektiğini söylemektedir. Ancak duymayız sanki. O zaman duyalım. Biz insanız, robot değiliz. Birileri veya sistem bizi koşturup dururken, kendimize molalar vermeyi de ihmal etmemeliyiz. Ve hepsinden önemlisi asla ve asla çaresiz değiliz. Gücümüz yettiği kadarını yapabiliriz, gerisi zamanla yerli yerine oturacaktır bunu unutmamalıyız. Önemli bir karar aşamanda isek, bugün bir kez daha düşünmeliyiz.

Saat 22:48 Venüs-Mars görünümü, dış dünya ile olan her türlü temasımızda iyi niyetin, empatide bulunmanın ne kadar zor olduğunu düşünmemize neden olabilir. Evet güzel bir dünyanın özlemindeyiz. Fakat haksızlıklar, yanlışlar, tutarsızlık, rekabet ve huzursuzluk direncimizi, inancımızı zorluyor.

Yeni haftanın arzu edilen gelişmelere vesile olması dileğimle,

Son Güncelleme: 14 Mart 2016 08:38

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell