Günlük Burç Yorumları - 11/03/2016

  • 11 Mart 2016 05:40
  • 629
  • 0 Yorum
Günlük Burç Yorumları - 11/03/2016

Koç Burcu

Sevgili Koçlar saat 06:27 Güneş-Chiron kavuşum etkisi altında Cuma gününe adım atıyoruz. Bu enerjinin özündeki mesaj şudur.  İnsan hayatın anlamını idrak etmeyi öğrenmeli,  yaşanılan acı tecrübelerin kendisine  kattığı derslerin farkında olmalı ve her şeye rağmen kendi yaralarını sarabilecek güce sahip olduğunu bilmelidir.  Öncelikle bilinçaltınızda sizi rahatsız eden, üzen pek çok acı deneyimin sizin hayatınızdaki anlamını çözümlemenizi, bunlarla yüzleşmenizi sağlayıcıdır. Bu ister bir aşk yarası, ister bir sağlık problemi, gizli bir ilişki, sır veya geçmişte yaşanmış travmatik bir olay fark etmez. Burada önemli olan,  sanki hiç düzelmeyecek ve tedavisi mümkün değilmiş gibi duran problemlerinizle  yüzleşme cesaretinizdir. Onları kabullendiğiniz zaman derman bulmanız da kolaylaşır. Bu kavuşum  yaranıza parmak basarak,  nereyi tedavi etmeniz gerektiğini ve ona merhem bulmanızı sağlayabilir. Unutmayalım ki, reddettiğimiz, bastırdığımız her şey,  başka bir şekilde  hayatımız üzerinde etkili olmayı sürdürür.  Bütün bunlardan kurtulmanın yolu, onları inkar etmek yerine kabul edecek kadar cesur davranmakla mümkündür.

Saat 08:01 Merkür-Neptün kavuşumu gerçekleşecek.  Neptün bu görünümün  can suyu gibi.  Astrolojik açıdan  zayıf pozisyondaki Merkürü güçlendiriyor  ve aklımızı  zenginleştirici uhrevi bir etki yaratıyor.  Maddi dünyanın gerisinde maneviyatın ne kadar değerli olduğunu, insanın önce kendisini tanıması gerektiğini insanın kendisini bilmekle dışarıdaki dünya ile mücadelesinde  başarılı olabileceğini söylüyor. Siz Koçlar bu görünüm altında, özünüzü ve yaşamda durduğunuz yerin önemini, farkındalığınızı hissediyorsunuz. Hayatın mücadeleci, karmaşık hatta bazen çileden çıkarıcı yanlarını farklı açılardan ele alarak sakinlik içinde gözden geçirebilme kuvveti kazanıyorsunuz. İşte bu kazanç size moral olur, can olur, yar olur. Güçlükleri yenmeniz, güzelliklere kavuşmanız için yardımcı olur.

Saat 20:24-21:44 arasındaki kısa süreli  Ay-Boşluk etkisi altında, emin olmadığınız bir adım atmayınız. Oturup olan bitene bakmakta yarar var.

Saat 21:44  itibariyle etkili olacak Ay-Boğa burcu ilerleyişinde, duygusal açıdan emniyette olmak isteriz. Düşüncelerimizi onaylamalarını ve  kararlarımızı kabul etmelerini bekleriz. Güvenli bir ortam oluşturmak adına düşünürüz. Eğer hoşnut olmadığımız bir durum varsa fedakarlıkta bulunmak yerine, herkesin payına düşeni yapması gerekir diye içimizden geçiririz.

 

İyileştirici ve huzur verici gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

Boğa Burcu

Sevgili Boğalar saat 06:27 Güneş-Chiron kavuşum etkisi altında güne merhaba diyoruz. Bu oluşum,  yeni bir  adım  atabilmenizin önünde duran engellerin ne olduğunu anlamanızı sağlayacaktır. Eğer bu engeller güvensizlik duygunuzdan veya yanlış hedefler üzerinde ısrar etmenizden kaynaklanıyorsa bunları tekrar gözden geçirerek doğru iz üzerinde ilerlemeyi öğrenirsiniz. Yanlış kişilerle mi birliktesiniz ve bu kişiler yüzünden sürekli zaman mı kaybediyorsunuz. Bütün bunları daha net bir şekilde görmenizi sağlayabilir. Akıntıya kapılmış oradan oraya sürüklendiğinizi düşünüyorsanız, kendinize sahip çıkmanızı ve ayaklarınızın üzerinde sağlam durmayı size öğretebilir. Geleceğe dönük beklentilerinizi gerçeğe dönüştürmeniz için akıllı seçimlerde bulunmanız gerektiğini öğretir. Hatalarınızı kabullenmenizi ve bunları düzelterek eksiklerinizi tamamlamayı sağlar.

Saat 08:01 Merkür-Neptün kavuşumu gerçekleşecek. Neptün yönettiği Balık burcunda ilerliyor. Size ilham gücü veriyor, sezgilerinizi  güçlendiriyor. İleriye yönelik hedeflerinizi, ideallerinizi, hayallerinizi gerçekleştirmeniz için size destek oluyor.  Ancak tabii ki dozunu iyi ayarlamak lazım. Yani sadece hayaller karın doyurmaz biliyorsunuz. Bulutların üstünde yaşamak kimileri için güzel olabilir. Başarı için var gücümüzle çalışmamız gerektiğini unutmayalım. Hayallerimiz gerçekleşebilirlik çerçevesi içinde olmalı. Bu enerji size değişik çevrelere girme, yeni trendleri takip etme, gerilimli durumlarda kendi kendinizi rahatlatma anlamında destek verir. Gerçeklerden kopmadan ilerlemeniz halinde, hem vizyonunuzu geliştirme hem de yepyeni deneyimler yaşama imkanı bulursunuz.

Saat 20:24-21:44 arası kısa sürecek Ay-Boşluk etkisi altında iç gözlemde bulununuz. Sırlarınızı kimseyle bölüşmeyiniz. Bazı durumlar öfkelenmenize neden olabilir. Ancak dışa yansıtmaktan ziyade kendi kendinize kızabilirsiniz. Şu işi neden şöyle yaptım veya niye böyle karar verdim diye, kendinizi sorgulayabilirsiniz.

Saat 21:44 itibariyle, burcunuzda ilerleyen Ay, dikkatli ve amaca yönelik hareket etmenin, sıcak ve şefkat dolu davranmanın işaretidir. Ağzınızın tadı yerine gelir desem beni gayet iyi anlayacağınızı düşünüyorum. Ancak yönlendirilmekten, şunu şöyle yap denilmesinden, rahatsız edilmekten pek hoşlanmazsınız. Küçücük şeylerin bile sizi mutlu ettiğini fark edebilirsiniz

İyileştirici ve huzur verici gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

İkizler Burcu

Sevgili İkizler Cuma günümüz, saat 06:27 Güneş-Chiron kavuşum etkisi altında başlıyor. Bu enerji,  mesleki ve toplumsal hayatınız üzerinde etkili olacak ve size bugüne dek yapmış olduğunuz yanlışları göstererek, bundan sonrası adına nasıl hareket etmeniz gerektiğini öğretecektir. Bazen yanlış seçimlerde bulunur, hatalarımızı görmezden gelir, inatla devam eder veya başarısızlığımıza türlü bahaneler bularak, hatta bunlara inanarak yaşamayı sürdürürüz. Sonra da ne kadar talihsizim diyerek kadere yükleniriz. Bize göre haklıyızdır ancak kimse bunu kabul etmiyordur. Hayat acımasızdır ve hep bizim üzerimize geliyordur.  İşte bu kavuşum sayesinde, - Evet ben bir insanım ve şuralarda yanlış yaptığımı, hatalı olduğumu kabul ediyorum ve kendimi bağışlıyorum dediğinizde bundan sonrasında daha iyi adımlar atabilmeniz ve doğru seçimlerde bulunmanız kolaylaşır. Hatta tecrübelerinizle başkalarını da örnek olur, onları şifalandırabilirsiniz.

Saat 08:01 Merkür-Neptün kavuşumu gerçekleşecek.  Merkür-Balık burcunda astrolojik olarak zayıf bir pozisyonda olsa da, Balık burcundaki güçlü Neptün ile yan yana gelişiyle sizin ilerlemek istediğiniz yolu  kafanızın içinde oturtmanız, kendiniz için bir ideal,  bir vizyon yaratmanız için destek veriyor.  Büyük düşünmenizi  ancak bunun dibi boş olmaması için aklınızı kullanmanızı sağlıyor.  Benim şu konularda yeteneğim var ve ben bu yeteneklerimi uygulayacağım ve hayata geçireceğim demeniz, yükselen maneviyat gücünüzle kolaylaşıyor.

Saat 20:24-21:44 arasında kısa süreli Ay-Boşluk etkisi altındayız. Yeni bir gelişme ile karşılaşırsanız ve karar vermeniz gerekiyorsa, aceleye getirmeyin. İyice inceleyin.

Saat 21:44 itibariyle etkili olacak Ay-Boğa burcu seyrinde, fiziksel ve ruhsal açıdan hoş ve huzur verici olana yöneleceğiz.  Zevklerimize  düşkünlüğümüz artarken, rahatımızı bozmadan günü geçirmekten yanayız. Günlük aktivitenin özünde, geleceğe güvenle bakma arzusu bir hayli yüksek.  Eldekini çoğaltmak ve duygusal konularda sağlam olarak yere basmaya dikkat ediyoruz.

İyileştirici ve huzur verici gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

Yengeç Burcu

Sevgili Yengeçler saat 06:27 Güneş-Chiron kavuşumuyla güne uyanıyoruz. Bu enerjinin özündeki nitelik sayesinde,  hem yaşadığınız olaylar ve hem de karşınıza çıkan kişiler sayesinde karmik gelişiminizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca bugüne dek yaşadığınız olayları şanssızlık olarak görmek yerine,  yaşamsal gelişiminiz anlamında faydalı olduğunu kabul edebilirsiniz. Bazen insan acı tecrübeleri hatırlamak istemez, onları yüreğinde bastırır ve inkar eder. Hatta bunu kendisine  yaşatan insanlardan uzak durur, onları nefretle anabilir. Kimilerimiz tam tersine  sürekli kendine yüklenir, bütün suçu üstlenir, kendi kendine eza cefa çektirir. Oysaki bütün bunlar, olayları unutmamıza engel olduğu gibi, sürekli aynı deneyimlerle karşı karşıya gelmemize neden olur. Bu kavuşum hatalara sebep olan asıl nedeni işaret eder ve nasıl tedavi edileceğini öğretir. Böylece kişi derdiyle yüzleşirken geçmişin yüklerinden de kurtulmuş olur.

Saat 19:49 Merkür-Neptün kavuşumu gerçekleşecek. Hayatın anlamını çözebilmek için dini, mistik, sanatsal anlamdaki  öğretiler konusunda kendinizi geliştirmenizi, şöyle zihninizi rahatlamanızı  sağlayabilir. Bu biraz da sizin hayatı ele alış biçiminize göre de şekillenecektir.  Farklı inanışları ve kültürleri inceleyerek fikirce zenginleşebilirsiniz. Evrensel sevgiyi yüreğinizde hissedebilirsiniz. Bu enerji sezgilerinizin güçlenmesini ve güçlenen bu sezgilerin başkalarına rehberlik amaçlı kullanılması anlamına gelebilir. Bu enerji sizi, maddi dünyanın sıkıcı baskılarından manevi dünyanın tatlı huzur duygusunu yaşamaya davet edebilir.

Saat 20:24-21:44 arası kısa süreli Ay-Boşluk etkisi altında, sizi bunaltan, tedirgin eden konularda acil kararlar vermemek, iyice düşünmek yararlı olur. Böylece meseleleri farklı açıdan ele alarak rahatlayabilirsiniz.

Saat 21:44  Ay-Boğa burcu geçişi, sakinlik, dinlenme arzusu, keyif veren her şeyi arzuluyoruz. Yanlışlardan, karmaşık olandan, huzursuzluk verenden uzak durmak isteriz. Dostlarımızla ilişkimizde, hayata bakış açımızda sağlamlık ve güvenlik arzumuz ön plandadır. Kendimizden başkasına güven duymamız pek kolay olmayabilir. O yüzden temkinli davranabiliriz. Eğer emin olursak, o zaman yüreğimizin içine alır, sevgiyle onu sarmayabiliriz.

İyileştirici ve huzur verici gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

Aslan Burcu

Sevgili Aslanlar Cuma gününe, saat 06:27 Güneş-Chiron kavuşum etkisi altında adım atıyoruz. Bu enerji  reddettiğimiz ve bastırdığımız içgüdülerimizin zararından bahseder. Yani kişi kendiyle yüzleşmeyi bilmeli ve kaygılarından, korkularından mutlaka kurtulmalıdır. Bunu başarabilmenin yolu, onları devre dışı bırakmakla mümkündür. Başkalarından destek görmeye olan ihtiyacınız artar. Enerjinizi güçlendiği için içgüdüsel istekleriniz de bir o kadar kuvvetli olur. Cinsel açıdan reddedilmek, beğenilmemek sizi yaralar. Hissedişleriniz o denli kuvvetlenir ki, sizden bir şey gizlenmesi pek mümkün değildir. İlişkilerde yardım severlik olgusu öne çıkar. İyileştirme gücünüz sayesinde insanlara şifa sunabilir ve varlığınız sayesinde onların hata yapmalarına engel olabilirsiniz.

Saat 08:01 Merkür-Neptün kavuşumu gerçekleşecek.  Astrolojik olarak Merkür-Balık burcunda zayıf bir enerji olsa da, Balık burcunda yönetici olan güçlü Neptün ile yan yana gelince aklımızı başımıza toplamamız, hayallerimizi gerçeğe akıllıca yönlendirmemiz için destek verecek. Yaşam, ölüm, bilinmeyen esrarlı konular ilgimizi çekecek. Parasal konularda şimdi önümüze, ardımıza iyi bakmamız gerektiğini anlayacağız.  Kimlerle alışverişimiz varsa  bu insanlara dikkat etmeyi, öyle herkese inanmamayı öğreneceğiz. Sezgilerimiz  yükselecek. Yaşanabilecek olayları önceden hissederek doğru adım atmayı bileceğiz.  Para konularında kime ne verdiğinizi ve kimden ne aldığımızın hesabını iyi yapacağız.  İlişki ve maddi konularda hayal kırıklığı yaşamamak için daha dikkatli olacağız.  Çıkarlarımız  konusunda akıllıca hareket etmek gerektiğini anlayacağız.  Boyumuzu  aşan borçlar altına girmeden, doğru yatırımlarda bulunmak için enine boyuna  düşüneceğiz. Çünkü yanılmak istemeyeceğiz.

Saat 20:24-21:44 arasında etkili olacak Ay-Boşluk etkisi altında Pazar günümüz başlıyor. Rutin hayatımızın gereklerini yerine getirmemizde bir sakınca yok. Eğer bir mesele üzerinde tam bir karar veremiyorsak boşluk süresince bütün detayları gözlemleyebiliriz. Çünkü bu detaylar yanlışı, eksik olanı belirlememizde daha sonra işimize yarar.

Saat 21:44 Ay-Boğa burcu geçişinde, maddi  konularda sakince düşünmek gerekiyor. Genel olarak üzerimize sorumluluk yüklenmesinden pek hoşlanmayız. Rahat etmek, huzur bulmak ihtiyacımız gayet yoğundur. Hayatın her alanında kolayca harekete geçmemiz pek kolay değildir. Tutkularınızı, hem zihinsel hem fiziksel boyutta tadını çıkarmak isteriz. Geleceğimiz veya şu anki durumumuzla alakalı düşündüğümüzde, güvence olgusu ister istemez öne çıkıyor.

 

İyileştirici ve huzur verici gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

 

Başak Burcu

Sevgili Başaklar Cuma gününe, saat 06:27 Güneş-Chiron kavuşumuyla adım atacağız. Bu enerjinin gücü sayesinde,  insanlarla ilişki kurma, sevilme arzunuz yoğunlaşır. Bir beraberlik nasıl idare edilir, nasıl fedakarlıkta bulunulur, mutlu olmak için neler yapılmalıdır sorularını bizzat yaşayarak cevaplayabilirsiniz.  Hem aşk hem de cinsel manada güçlü olmak için çaba sarfedebilirsiniz.  Bazılarınız bu süre içinde, eşiniz veya sevgilinizle çok daha fazla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Bazen gereğinden çok daha yumuşak davranarak ilişkinizi sürdürmeye çalışır bazen de tam tersine baskı kurarak eşinizi yola getirmeye çalışabilirsiniz.

Saat 08:01 Merkür-Neptün kavuşumu,  güçlü ve evrensel sevginin işaretçisi Neptün ile yan yana gelince doğal olarak ilişki veya evlilik konusunda ideallerinizi, beklentilerinizi ve hayallerinizi besliyor. İnsan ister istemez ruh eşini arıyor.  Hayatınıza girecek kişinin öbür yarısı  olmasını istiyor.  Devam eden ilişkinizdeki sorunları ele almanızı sağlıyor.  Bilinçli tercihler yapabilmeniz, huzur bulabilmeniz için size manevi güç kazandırıyor. Ruh eşinizi seçmenizde destekleyici olurken problemlerinizi daha farklı bir açıdan ele almanızda yardımcı oluyor. Şimdi düşünüyoruz? Nasıl biriyle beraberim ve nasıl biriyle olmalıyım. Gerçek sevgi nasıl olmalı, nasıl seçimde bulunmalıyım. Size ilahi bir güç kazandıran bu oluşumun etkisi altında zihnimizi güzel niyetlerle süslemekte yarar var.

saat 20:24-21:44 arasındaki kısa süreli Ay-Boşluk etkisi altında çıkarlarımızı koruma refleksimiz güçlü olacaktır. Ancak bunun ayarını iyi bilelim ki, yanlış karar vermeyelim, birileriyle ters düşmeyelim.

Saat 21:44 itibariyle etkili olacak Ay-Boğa burcu geçişi, hayata güven duymak, huzur bulmak isteğinizin işaretçisidir. Sizi yanıltan hiçbir şeyin yaşamınızda yer almasından hoşlanmazsınız. Bastığınız yerin emniyetli olması gayet kıymetlidir. Ne kadar çok sevseniz de, hiç kimsenin peşinden koşmazsınız. Sizin isteğiniz huzur bulmaktır. Etrafınızdaki gereksiz şakalaşmalar, konuşmaları boş bulursunuz. Gördüğünüze inanırsınız. Güvenli olana yönelirsiniz.

İyileştirici ve huzur verici gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

Terazi Burcu

Sevgili Teraziler saat 06:27 Güneş-Chiron kavuşum etkisi altında Cuma gününe merhaba diyeceğiz. Bu enerji sayesinde her türlü ilişkide vericilik, empatide bulunma ve yardım severlik haliniz yoğundur. Yani o kadar iyisinizdir ki, neredeyse kendinizi unutacak kadar. Size göre iyi olmaktan başka çareniz sanki yok gibidir. Zor şartlarda çalışırsınız ancak sanki çok rahatmış gibi şikayetçi bile olmazsınız. Kendi kafanızda belli kıstaslarınız vardır. Günlük hayatta o kıstaslara göre hareket edersiniz. Size göre her şeyin mükemmel olmasından sorumlu gibisinizdir. İşlerin iyi yapılması için çevrenize yardımcı olurken kendinize dikkat etmelisiniz. Onun için lütfen bugün fedakarlıklarınızı, kendinizi ve bilinç altınızdaki korkularınızı mantıklı bir şekilde gözden geçiriniz.

Saat 08:01 itibariyle etkisini hissedeceğimiz Merkür-Neptün kavuşumu,  hem  sezgilerimizi güçlendiriyor hem de size manevi güç veriyor.  Sağlık, iş verimliliği ve gündelik temponuz içinde uğraş verdiğiniz konular üzerinde sizi şifalandırıcı bir etki sunuyor. Kendinize dikkat etmenizi, olumsuz düşünmek yerine, yaşamanın ne kadar güzel olduğunu hissetmenizi sağlıyor.  Sanatçıların ilham gücü yükseliyor.  Yardımseverlik duygusu yüreğimizde yükseliyor. İnsanlara destek olmanızı ve yaptığınız iyiliklerin farklı bir şekilde size geri dönmesini sağlıyor. Tasarlama, hayalleri yazıya ve tuvale yansıtma gibi elle yapılan işlerde de ben bu enerjinin olumlu yansıması olacağını düşünüyorum. Ayrıca hasta bakımı, şefkat ve merhamet gerektiren işleri de bu alanda sayabilirim.

Saat 20:24-21:44 arasında kısa süreli Ay-Boşluk etkisinde,  ilişkimizde aksayan her ne varsa veya bu süre içinde karşımıza çıkan problemleri şöyle bir gözden geçirelim. Ayrıntılarıyla ele alalım.

Saat 21:44  Ay-Boğa burcu etkisi altında uyum ve iç huzurumuz son derece  kıymetli hale geliyor. Ancak, hep aynı meseleler üzerinde  inatla görüşlerimizi savunacağız. Ten duygusu, sevgiliye özlem, yaren olmak, güvenmek gibi olgular başınızın tacı. Bunlardan asla vazgeçmezsiniz. Parasal konular da emniyette olma isteğimiz yüksektir. Bizim arzularımızla, dış dünyanın gerçekleri arasındaki fark bir hayli belirgin olabilir. Birilerine uyma zorunluluğu bizi sıkabilir.

İyileştirici ve huzur verici gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

Akrep Burcu

Sevgili Akrepler Cuma gününe, saat 06:27 Güneş-Chiron kavuşum etkisi altında uyanıyoruz. Bu enerji  zayıf yönlerimizi bize hatırlatarak, yaralarımızı iyileştirmek için uyarıcıdır. Aşk hayatımız, çocuklarımız, irade gücümüz, hayatı ele alış ve değerlendirme biçimimizi bugünlerde gözden geçirmemiz gerekecek.  Çünkü aşk hayatınızda tek bir pürüz bile korku duymanıza yol açar. Eğer kendinden oldukça emin bir kişiyle beraberseniz ve bu insan size arzu ettiğiniz kadar değer vermiyorsa, bu sevgiyi elde etmek için gereğinden fazla fedakarlıkta bulunabilirsiniz. Çünkü sevgi sizin için gayet önemlidir. Yalnız kalmamak için böyle davranmak gerektiğini  düşünürsünüz. Bir diğer konu, çocuğunuz sizi fazlasıyla yorabilir, üzebilir ancak gereğinden fazla iyi davranarak onun düzeleceğini umut edebilirsiniz. Eğer çocuğunuz olmuyorsa,  çocuk sahibi olmak için yanıp tutuşursunuz. Eğer içinde bulunduğunuz şartlar nedeniyle anne ve baba olmanız ileride gerçekleşecekse,  başka çocuklara sözgelimi yeğeninize, torununuza, komşunuzun çocuğuna veya  minicik bir kediye, kuşa, köpeğe sahip çıkarak yüreğinizdeki sevgi ihtiyacını doyurmaya çalışırsınız.  İşte bu kavuşum, tüm sıkıntılarınızın şifaya kavuşması adına destekleyicidir.

Saat 08:01 Merkür-Neptün kavuşumu gerçekleşecek. Balık burcunda yönetici pozisyonunda olan  Neptün ile yan yana gelen Merkür, gölge yanlarından arınıyor, kuvvetleniyor, evrensel sevgi kaynağından beslenmemizi sağlıyor. Gerek devam eden aşk ilişkiniz ve gerekse hayatınıza yeni dahil olacak kişi anlamında olumlu gelişmeleri işaret ediyor. Bizi aşkla buluşturuyor, aşkla büyütüyor. Aşkı yüreğimizin derinliklerinde hissetmemizi sağlıyor. Bu etki altında mistik konular ilgimizi çekiyor. Duygularınızı yazıya dökebilirsiniz ayrıca tasarım çalışmalarında bulunabilirsiniz. Sevdiklerinize bağlılığınız arttığı gibi, sezgileriniz size gerçek aşkın yolunda yürümeniz için eşlik eder.  Sevmenin, sevilmenin ne denli güçlü bir duygu olduğunu yüreğinizin derinliklerinde hissedersiniz.

Saat 20:24-21:44 arasında kısa süreli  Ay-Boşluk etkisi altındayız.Belirsizlik içeren her mesele sizi rahatsız edebilir. Anlamak, bilmek, müdahalede bulunmak istersiniz. Ilımlı  bir şekilde konuşmakta yarar var.

Saat 21:44  itibariyle etkili olacak Ay-Boğa burcu seyri,  sevginin, sağlıklı bir ilişkinin ne kadar kıymetli bir şey olduğunu düşünürüz. Çünkü huzur ve güven varsa insan kendini her alanda başarılı hissedebilir, sorunların üstesinden gelebilir diye düşüneceğiz. Tutarsız ve nereye varacağı belli olmayan bir beraberlikte zaman kaybetmekten yana değiliz. Bunları biliyoruz. Ancak gel gör ki, gönlümüze söz geçirmek pek kolay olmuyor.

İyileştirici ve huzur verici gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

 

Yay Burcu

Sevgili Yaylar Cuma günümüzün en önemli enerjisi, saat 06:27 Güneş-Chiron kavuşumudur. Ailevi konulardaki sıkıntılarınız, özlemleriniz konusunda etkili olup zayıf noktalarınızın farkına varmanızı sağlar.  Küçüklüğünüzde yaşanan durumlar, daha sonra kurduğunuz yuvada meydana gelen gerilim ve kopuşlar bunların bir kaçıdır. Bazen insan,  yanlış olduğunu bile bile ailesinin üstüne toz kondurmaz. Çünkü gerçeklerin acı yüzüyle karşılaşmaktan çekinir. Oysaki yaşanılan tecrübeler ve verdiğimiz mücadeleler yanlışların tespit edilerek düzeltilmesi için bir uyarıcıdır. Siz bu uyarıyı gözden gelirsiniz veya gelmezseniz. Ancak ne inkar etmeli ne de kendinize aşırı baskıda bulunarak hayattan kopmamalısınız. Burada önemli olan sağlıklı bir iletişimde bulunmaktır. Size göre aksayan bir şeyler vardır. Fakat mutlaka düzeltilmesi şarttır. Bunun için kendinizi bile feda etmeye hazırsınızdır. Oysaki bilmezsiniz ki, kendinizden çok fazla verdikçe sonunda kullanılan siz olursunuz. Burada yapılması gereken korku ve kırılganlıklarınızın farkına varmak, el birliğiyle bunları çözüme kavuşturmaktır.

Saat 08:01 itibariyle etkisini hissedeceğimiz Merkür-Neptün kavuşumu, güçlü pozisyondaki Neptün sayesinde  kuvvetlenen Merkür,  ev-aile-güvence konularında ideallerinize sahip çıkmanız ve hayallerinize uygun bir dünya yaratma arzunuzu  geliştiriyor, besliyor. Bastığınız yeri bilmeniz için size manevi güç kazandıran bu kavuşum sezgilerinizi güçlendiriyor. Böylece hem kafanızın içinde neyi istediğinize daha iyi karar verebilir hem de risk almadan seçimlerde bulunursunuz. Aile bağlarınız manevi yönde  kuvvetlenir. Ailenize sahip çıkabilir, büyüklerinizden destek görebilirsiniz.  Bu enerji altında,  evinizde huzuru daim kılabilmeniz kolaylaşır. Hayrınıza olacak gelişmelerle karşılaşmanız kolaylaşır.

Saat 20:24-21:44 arasında kısa süreli etkili olacak Ay-Boşluk,  bireysel çıkışlarda bulunmaya, gönlümüzce hareket edip arzularımıza ulaşmaya çalışsak da, bir şeyler yolumuza engel çıkarabilir. Durum böyle olunca biz de buna tepkide bulunmak isteriz. Ancak pek yeri ve zamanı değildir.

Saat 21:44  Ay-Boğa burcu ilerleyişinde, inandığımız bir şeyden vazgeçmeyeceğiz. Huzurumuz kıymetli ve bunu kimsenin bozmasına müsaademiz yok. Maddiyat bir hayli öne çıkacak. Eğer kafanızın içini kurcalayan meseleler varsa bunları çözmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Ailemiz, sahip olduklarımız ve yarınlarımız anlamında kendimizi güvende hissetmek isteyeceğiz.

İyileştirici ve huzur verici gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

Oğlak Burcu

Sevgili Oğlaklar Cuma gününe saat 06:27 Güneş-Chiron kavuşum etkisi altında başlayacağız. Bu enerjinin özündeki anlam, çevrenize karşı gereğinden fazla iyi davranmanız ve onların rahatı için fedakarlıkta bulunmanızdır. Hayatınızda özel anlamda biri yoksa veya sizden uzaktaysa, bu duygu açlığı kapamak için çevrenizdeki insanlara yönelirsiniz, onları kucaklarsınız.  Eğer dış dünya ile fazla haşır neşir değilseniz iletişim yollarından birini kullanarak diğer insanlara ulaşabilirsiniz. Bu kavuşum  iyileştirme ve şifa gücünüzü yükseltir. Hem kendinize hem de  birilerinin yaralarına merhem olmanız mümkündür.

Saat 08:01 itibariyle gerçekleşecek Merkür-Neptün kavuşumu,  ilahi düşüncenin, bütünü idrak etmenin, çevrenizdeki insanlarla sevgi birliği içinde buluşmanın işaretçisidir. Merkür-Balık burcunda astrolojik olarak düşüncelerin dağılmasıdır. Ancak  güçlü Neptün ile bugün buluşunca sezgileriniz yükselir, zararlı durumlardan korunmuş olursunuz. İdeallerinizin peşinden koşmanızı sağlayan, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmenizde size destek verecek bu görünüm, –Hayatımda yepyeni bir sayfa açıyorum ve ben şifa verici enerjileri ruhumda hissediyorum diyebilmenizde yardımcı olur. Moral duygunuzu yükseltici ve sizi ipek bir tülün sarmalaması gibi ruhunuzu okşayıcı bu görünüm, şefkat duygunuz ve empati gücünüzü büyütür, besler. Siz de insanları rahatlatabilir onların kendilerini iyi hissetmelerini sağlayabilirsiniz.

Saat 20:24-21:44 arasında etkili olacak Ay-Boşluk süresince,  ev içinde, ailevi konularda gerginlikten uzak duralım.

Saat 21:44  Ay-Boğa burcu seyir etkinliği altında, aşka ve hayata bakış açınızın özünde huzur ve güvenlik olgusu başta yer alıyor. Bu enerji, rahatlatıyor, sakinleştiriyor. Kişi değerlerinin ne kadar önemli olduğunun farkındadır.  Etrafında inandığı, güvendiği  ona güzellikler sunan insanları arar. Sevdiğini yanında ister.  Karmaşadan uzak durmaya niyetlidir. Geçici olan, mutluluklar yerine kalıcı olanı isteyen gönlümüzü susturmak öyle kolay değil.

İyileştirici ve huzur verici gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

Kova Burcu

Sevgili Kovalar saat 06:27 Güneş-Chiron kavuşum etkisi altında Cuma günümüz başlayacak. Bu enerji maddi ve manevi konulardaki zayıflıklarımızı, hatırlatarak kendimizle bütünleşmemizi sağlar. Bu bütünlük içinde sorunlarımızı  tedavi edecek kişinin de bizzat biz  olduğunuzu anlarız.  Bazıları sürekli  kazanmak, güvence altında yaşamak için var gücüyle çalışır. Kimileri de farkında olmadan bol bol para harcar.  Siz de kendinizle ilgili olarak bugün bir düşününüz. Nasıl davranıyorsunuz, nasıl yaşıyorsunuz?  Parasal konularda  iyilik sever misiniz yoksa,  var yemez biri misiniz? Siz bugünkü kavuşum sayesinde, kendinizi ve değerlerinizi gözden geçirerek, problemlerinizi şifaya kavuşturma gücü elde edeceksiniz.

Saat 08:01 itibariyle etkisini hissedeceğimiz Merkür-Neptün kavuşumu, astrolojik olarak Merkür-Balık burcu geçişi zayıf bir enerji sunmasına rağmen, bugün Neptün ile buluştuğunda şifa ve moral gücü sunuyor bizlere. İdeallerinizi, vizyonunuzu, yeteneklerinizi ortaya koyarak, geliştirerek kazanç elde etmeniz  anlamında destek veriyor. Yaratıcı yeteneklerinizi kullanarak ekmeğinizi kazanmanız adına size yardımcı oluyor.  Özünde şifalanmak olan Neptün,  Merkürün zararlı etkilerini devre dışı bıraktığı için, bizi ilahi bir gücün koruduğunu hissediyoruz. O güç, inancımızdır. İnancımız büyüdüğünde, ideallerimize sahip çıkmamız,  hayallerimizi gerçeğe dönüştürmemiz kolaylaşır.

Saat 20:24-21:44 arasındaki kısa süreli  Ay-boşluk etkisi altında ani kararlar vermeyelim. İyice düşünelim.

Saat 21:44  Ay-Boğa burcu seyir etkinliği altında, dışarıdan gelebilecek herhangi bir tersliğe karşı duyarlıyız. Huzurumuzu hiçbir şeye değişmeyeceğiz. Dışa karşı güçlü görünmeye çalışacağız. Toplum içindeki konumumuz, insanların bizi takdir edip etmediği, ailemizle olan ilişkimiz tümüyle baş planda yer alabilir. Ancak, hiç kimsenin keyfimizi kaçırmasından hoşlanmayız.

İyileştirici ve huzur verici gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

Balık Burcu

Sevgili Balıklar, saat 06:27 Güneş-Chiron kavuşum etkisi altında Cuma gününe adım atıyoruz. Bu enerji cesaret verici olduğu gibi, kurallarını kendinizin belirlediği bir dünyada yaşama arzunuzun da göstergesidir. Zihinsel, mistik ve bilinmeyen konular üzerine daha fazla eğilebileceğiniz bu dönemde, yükselen şifa gücünüzle etrafınızdaki insanlara destek olabilirsiniz. Eğer siz kötü günler yaşarken birileri size yardımcı olmadıysa, siz bu süreçte diğer insanlara destek vererek o acı günlerin bilinçaltınızda açtığı derin yaraları sarmaya çalışabilirsiniz. Sizi bugünlerde  şifacı biri olarak görebilirler, böyle tanınmaktan mutlu olabilirsiniz. Sizi kimsenin kötü biri olarak görmesine tahammülünüz yoktur. Belki de bu yüzden gereğinden fazla iyilikte bulunabilirsiniz. Bu kavuşum, kendinizle bütünleşmenizi sağlayıcıdır. Bu bütünleşme, bir çok probleminizi çözebilmenizde yardımcıdır.

Saat 08:01 itibariyle burcunuz üzerinde gerçekleşecek Merkür-Neptün kavuşumunu olumlu buluyorum.  Bu enerji, sezgilerinizi güçlendirici,  vizyon kazanmanızda destek verici,  ideallerinizi hayata geçirme anlamında yardımcı ilahi bir kuvvettir. Yükselen  inancınız sayesinde hem kendinizi hem dünyayı farklı bakış açısıyla ele alabilirsiniz.  Dini yolculuklar, mistik çalışmalarda bulunabilirsiniz. Sevgiye, şefkate, yardımlaşmaya dayalı, insanları kucaklayıcı bağlantılarda bulunabilirsiniz. Merkür burcunuzda zayıf etkili olmasına rağmen, Neptün ile buluştuğunda düşüncelerinizi rahatlatır, sizi bereketlendirir, şifalandırır.  Maneviyatınız yükselir. Kendinize olan inancınız, hayata olan direnciniz  artar.  Yeteneklerinizi dışa aksettirmeniz kolaylaşır. Arındığınızı, temizlendiğinizi, bilgeleştiğinizi hissedebilirsiniz.

Saat 20:24-21:44 arasında kısa sürecek  Ay-Boşluk etkisi altındayız. Parasal konularda aceleci kararlar vermeyelim. Hesabımızı yapalım. Artı ve eksileriyle planlarımızı gözden geçirelim.

Saat 21:44  Ay- Boğa burcu seyri,  bizi huzura çağırıyor ve  ayaklarımızı yere sağlam bastırıyor. Sevdiklerimizi, değerlerimizi önemsiyoruz ve kolumuzun kanadımızın altına almak istiyoruz  Boğa burcu günlerinde sınırları aşmak pek mümkün değildir. Kişi içinde bulunduğu her durumun kendisine güven vermesi taraftarıdır. Hani deyim yerindeyse ağzımın tadı iyi olsun isteriz. Aşk, çocuklar, para sağlığımız, iş hayatımız her şey son derece önemli hale gelir.

İyileştirici ve huzur verici gelişmelerle karşılaşmamız dileğimle,

Son Güncelleme: 11 Mart 2016 08:00

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell