Yengeç Burcu 2016 Şubat ayı yorumları nelerdir?

  • 01 Şubat 2016 18:42
  • 573
  • 0 Yorum
Yengeç Burcu 2016 Şubat ayı yorumları nelerdir?

GENEL BAKIŞ

Sevgili Yengeçler, 8 Şubat tarihinde doğacak olan yeniay, maddi ve manevi anlamda yenilikler getirecek. Atılacak her adımın artı ve eksilerini düşünmeniz gerek. İş hayatınızla ilgili sürpriz gelişmeler olabilir.

14 Şubat tarihinde Merkür, Kova burcunda seyrine başlıyor. 2-8 Ocak tarihinde ertelediğiniz, beklemeye aldığınız veya gözden geçirdiğiniz maddi konularla ilgili adımlar atacaksınız.

17 Şubat tarihinde ise Venüs Kova burcunda olacak. Mali konular üzerinde yaratılacak olan bir yenilik arzusuna gebe olan bu dönem, problemli olan herhangi bir şeyi sürdürmemeyi işaret ediyor.

19 Şubat'ta Güneş, Balık burcunda olacak. Ilımlılık, huzur ve sakinlik bu tarihte daha çok yanınızda olacak. Manevi rahatlık yaratmak için uygun bir zaman dilimi.

22 Şubat tarihinde dolunay, Başak burcunda oluşacak. Bu olunay, sosyal çevre içerisinde ilişkilerinizi gözden geçirmenizi sağlayacak. Sağlık problemlerinin de düzene sokulması için oldukça verimli bir dönem olacak.

Her şey gönlünüzce olsun.

1-7 Şubat arası:

Sevgili Yengeçler haftanın hemen başındaki etkiler, bir yandan aşkta tutkumuzu yükseltici diğer yandan karşılığını almak, mutlu edilmek ve fark edilmek ihtiyacımız yoğun. Kendine dönük düşünen, ne yaptığını bilmeyen, her an çekip gidecekmiş gibi hareket eden biriyle berabersek kendimizi pek mutlu hissetmeyiz. Buna katlanmamız da pek mümkün olmaz. Haftanın genelindeki tüm görünümler ilişki konularını vurgulayıcıdır. Birbiriyle güven, sorumluluk, paylaşım anlamında  ortaklaşa hareket edebilen çiftlerin güçlü bir dayanışmada bulunmalarını sağlarken, bunun tam tersi hareket edenlerin zaman zaman karşı karşıya gelmelerine neden olabilir. Bizim burada dikkat etmemiz gereken konu, her bir durumun ciddiyetle ve sorumluluk çerçevesinde ele alınmasıdır. 7 Şubat tarihinde, mesleki-ailevi ve toplumsal ilişkilerimize mutlaka gerçekçi şekilde bakalım.

8-14 Şubat arası:

Sevgili Yengeçler,  8 Şubat saat 16:39 da, Kova burcunda oluşacak Yeniay, birikimlerinizin değerlendirilmesi anlamında etkili olduğu gibi, borçların bitirilmesi, rahatlatılması arzumuzun işaretçisidir. Bu Yeniayda önemli olan, iş veya özel ortaklıkların, mülk anlamındaki paylaşımların, kredi alımlarının akıllıca gözden geçirilmesidir. Başkalarına inanıp veya güvenip yola çıkacak şekilde plan yapmak doğru olmaz. İlişkinizdeki problemleri çözmek dururken, yeni bir arayışa girmek, kesip atmak iyi bir karar olmaz.

Yeniayın görünümlerini incelersek, hangi konuda destekleneceğinizi veya zorlanabileceğinizi anlayabiliriz. İlk görünüm, Merkür-Kuzey düğüm arasında gerçekleşiyor. Partnerinizle veya iş ortağınızla yapacağınız görüşme, ilerisi adına yararlı olabilir. Evlenmek, nişanlanmak veya sorunları çözmek mümkündür. Ay-Uranüs görünümü, duygularınızı, isteklerinizi net olarak ifade etmenizde yardımcıdır. İş veya özel hayatınızda yenilik ve değişim arzularsınız. Şu andaki durum sizi tatmin etmiyorsa bu durumu çözüme kavuşturmak için harekete geçersiniz. Ay-Mars arasındaki mücadeleci görünüm, gücünüz yükselişidir. İsteklerinizi elde etmek için elinizden geleni yaparsınız. Haksızlığa gelemezsiniz. Kimsenin sizi üzmesine, yok saymasına izin vermezsiniz.

14 Şubat -5 Mart tarihleri arasında Merkür-Kovaburcunda ilerleyecek. Eşimiz, iş ortağımız, mali durumumuzla yakından ilgilenmemizde yarar var. Psikolojik olarak birilerine ihtiyaç duymak, kredi veya hukukla alakalı meselelerle uğraşmak ve bunlarla ilgili verileri gözden geçirmek zorundayız. Endişeli olabiliriz. Ancak burada önemli olan çözümcü düşünmektir. Böylece huzursuz olmayız.

15-21 Şubat arası:

17 Şubat - 12 Mart tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs genel olarak, iş ve özel ortaklıklar aracılığıyla olan her türlü alış verişte etkili bir dönemin işaretidir. Parasal konularda, ilişkilerde dalgalanmalara, belirsizliklere yol açabilir. Bu dönemi rahat ve duygusal açıdan güvende geçirmek istiyorsanız, kimlerle bağlantınız olduğuna dikkat ediniz. Sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Beraberliklerde bir taraf fazla rahat davranabilir veya size destek olmayabilir, sıcak davranmayabilir. Maddi açıdan dikkatsiz davranan bir eş zorlanmanıza neden olabilir. Kendini değerli hissedebilir. Beklentileri, talepleri yüksek olabilir. Bunları göz önüne aldığımızda problemli bir ilişkide özellikle paylaşımların ölçülü şekilde olup olmadığına bakılmalıdır. Zor duruma düşmemek için, karşınızda kişiyi iyi tanımalısınız. Bu süreçte benim tavsiyem ilişkilerde, mali konularda, finansal alışverişlerde, ortaklıklarda her şeyin eşit ve hakkaniyet içinde olmasına dikkat etmenizdir. Çok fazla rahat davranılmamalı, hakkınızı korumayı bilmelisiniz.

19 Şubat -20 Mart arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Güneş dönemi hayatın zorlukları karşısında içsel bir dayanıklılık sağlar. Diyeceksiniz ki, nelere dikkat edelim. Ben derim ki, şartlarınızı şöyle bir gözden geçirin. Öyle fazla bağımlı, karamsar, çelişkili, alıngan olmayın. Güneş Balık burcu geçişlerinde yaratıcı faaliyetler, sözgelimi şiir, resim, müzik, edebiyat gibi çalışmalara ağırlık verebilirsiniz. Hayatın anlamını derinlikli olarak gözden geçirebilir, izlenimlerde bulunabilirsiniz. Eğitim hayatında olanlar  ödevlerinizi ihmal etmeyiniz. İş sahipleri ticari konularda hesabınızı iyi biliniz. Öyle herkese güvenip yola çıkmayınız. Dünyanın bin bir türlü hali vardır diyerek tanımadığınız insanlara da güvenip sırlarınızı vermeyiniz. Günlük hayatta karşılaştığınız bir zorluk veya mevcut durumunuzda içinden çıkamadığınız bir hal varsa, onu çerçeve altına alarak gerçekçi bir şekilde gözden geçiriniz.

22-28 Şubat arası:

Sevgili Yengeçler, 22 Şubat saat 20:20 de Yeniay Başak burcunda oluşacak. Hatırlarsanız geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda, ilişkimize odaklanmıştık ve ciddi anlamda düşünüyorduk. Aramızdaki sorunları çözebilmenin yolu biraz da farklı bir bakış açısıyla meseleleri ele almaktan geçiyordu. Bir de finansal konularda birilerine bağımlı kalmak istemiyorduk. İşte bugünkü Dolunayda hem bunları gözden geçireceğiz hem de ne gibi gelişmeler yaşandı o tarihten bu yana, bir bakacağız. Güne Ay-Boşluk etkisinde başladığımız için, her şeyi kendi bildiğimiz şekilde yapma arzumuz bir hayli fazla. Parasal ve aşk hayatımızla ilgili konuları istediğimiz gibi yönlendirmemiz kolay olmayabilir. Saat 20:20 itibariyle Başak burcunda oluşacak Dolunay, çevremizle iletişimde, eğitim hayatı ve iş konularında düzen, huzur ve güvence arzumuzun işaretçisidir. Bir yanıyla kaçıp gitmek, başka bir yerde yaşamak, farklı bir dünyada nefes almak özlemimiz vardır. Ancak diğer yanıyla ince eleyip sık dokuruz. Ya şöyle olursa, ya olmazsa diyerek kaygılanırız. Bu kaygı yerine, gerçekçi olabilsek, tarafsız düşünebilsek belki de bu kadar zorlanmayız. Olur ve olmazlarıyla tartarız, ona göre hareket ederiz.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                     : 1-13-14-18-19-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler                       : 5-6-12-25-26
Aşkta En Şanslı Günler                   : 1-28-29
Parasal Açıdan Şanslı Günler         : 20-21

Yeniay : 1718-19-20
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 5-6-7
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı

Son Güncelleme: 21 Şubat 2016 19:13

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell