Terazi Burcu 2015 Ekim ayı yorumları nelerdir?

  • 01 Ekim 2015 07:28
  • 589
  • 0 Yorum
Terazi Burcu 2015 Ekim ayı yorumları nelerdir?

GENEL BİR BAKIŞ

Sevgili teraziler sizlere ekim ayında güzellikler diliyorum.

8 Ekim tarihinde venüs başak burcu seyri devreye giriyor. Venüs başakta olduğu zaman hep bir endişelenme kuşkulanma hali vardır. Ancak su seneki geçişinizde içiniz rahat olsun yöneticisi merkür burcunuzda seyir ediyor. Sizler için artık canlanma zamanı. Problemlerinize zihninizde giderebilirsiniz.Akıl mantık ve bakış açısı sizinle birlikte.

10 ekimde kuzey düğüm başak balık düğüm aksının yön değiştirmesi. Düğümler her zaman bir tekamül sürecidir. Ruhun gelişmesi için, bu dünyada odaklandığı alanlarda kendi güveninin gelmesi için, bilinçaltımızda biriktirdiklerimizi daha çözümleyebilmek ve doğru manada değerlendirebilmek için endişelerimizi gözden geçirmeliyiz. Öz güven duygumuzu restore etmek gerekiyor. Güzelliğimize ve sağlığımıza önem vereceğiz. Problemlere karşı pes etmek yerine bunları çözümlere kavuşturmalıyız.

13 ekimde burcunuzda Yeniay oluşacak. Çevremize kendimizi ifade etmemiz anlamında bir restorasyon süreci olacak. Çevremize karşı bakış açımız değişebilir. Yeni bir hayata başlayabiliriz.

23 ekimde güneş akrep burcu seyrine başlayacak. Mali konularda dikkatli olmamız gereken bir dönem. Paranın iktidar anlamındaki leziz duygusuna varıyoruz. Biraz çıkarlarımızı düşünüyoruz. Biraz kendimize itina gösteriyoruz.

27 ekim tarihinde boğa burcunda bir dolunay oluşacak. Arka planda ilişkileri gözden geçirme ve paylaşımın adil olup olmadığına bakma yönünde önem taşıyor. Teraziler sahiplenilmek korunmak istiyorlar ancak bunun bedelinin ağır olmasından yana değiller. İnceledikleri pürüzlerin düzelmemesi durumunda bu dolunayda başkalarına güle güle diyebilirler. İlişkilerde dürüst davranmalıyız. İnatlaşmamak son derece önemli. Atacağımız adımlarda ilerisi için pürüz çıkıp çıkmamasının üzerinde duruyoruz.

Her şey gönlünüzce olsun.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-11 Ekim arası: 8 Ekim tarihinde başlayacak Venüs-Başak burcu geçişi, ilişkide sağlam bir temel yoksa, kişiler birbirlerinin hayatlarındaki önemin farkında değilse, bir taraf sürekli alttan alıyor ve idare etmeye çalışıyorsa problem yaşanmaması mümkün değildir. Onun için dengeli bir ilişki mi değil mi diye bir bakmamız lazım. Bunlar üzerinde düşünmek için uygun bir zaman. Venüs-Başak burcu süresince, sağlığımız, iş hayatımız veya farklı bir konuda olabilir. Biz ne yapmak istiyoruz ve hayatımızı nasıl yönlendirmekten yanayız. Eksiklerimiz nedir? Tatmin oluyor muyuz? Beklenmedik durumlar karşısında başkalarını mı suçluyoruz yoksa bu durumun bize yaşattığı artı ve eksilere bakarak ders mi çıkarıyoruz? Eğer ders çıkarıyorsak, bundan sonra gereksiz kişilere ve işlere boş yere zaman harcamayız.
12-18 Ekim arası: Hafta başında, değişim ihtiyacı ve yenilik arzusu özellikle ikili ilişkilerde veya iş ortaklıkları gibi konularda bir hayli önem taşıyor. Değişim kararı verebilirsiniz. Problemli ilişkinizi sonlandırma yoluna gidebilirsiniz. Taraflar olarak konuşmanın doğru olacağını, çekişmenin, huzursuzluğun, uyumsuzluğun, anlaşmanızın önünü tıkayacağını bilmenizi isterim.
12 Ekim tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, moral ve motivasyon gücünüzü yükseltici, aileniz, eviniz ve şu andaki mevcut sorunlarınızı çözebilmeniz anlamında güçlendiricidir. Bu sizin becerilerinizi geliştirmeniz, bunu ofis türü çalışmalar yoluyla geliştirmeniz anlamına da gelir. Sürekli çalışırsınız, okursunuz, yeteneklerinizi geliştirirsiniz. Sabırlı, planlı çalışmanız halinde başarılı olabilirsiniz. Ruhsal anlamda sizi rahatlatacak yeni gelişmeler hayatınızda belirmeye başlayacaktır.
19-25 Ekim arası: 23 Ekim tarihinde, ailenize yönelik konularda sizin o meşhur adil ve tarafsız, mantıklı düşünmenizi gerektiriyor. Evet, geri planda sizi birçok mesele zorluyor. Ancak sabırlı olunuz lütfen ve planlarınızı tekrar gözden geçirin. Eviniz, aile ilişkilerinizle alakalı konularda, ya hep ya hiç tarzında düşünebilirsiniz. Fazla kuruntulusunuz. Eğer huzurlu bir ilişki yaşamak istiyorsanız, önce kendi iç dünyanızı gözden geçirmelisiniz. Ardından partnerinizin bu ilişkideki tavırlarını ele alarak neler sorun yaratıyor bir bakmalısınız. Eleştiriler sınırı aştığında tabii ki problem yaşanır. Ne fazla bağımlı ne de gereğinden çok titiz düşünmek bu hafta sizi biraz yoracağa benziyor.
26-31 Ekim arası: 26 Ekim tarihindeki görünüm, ilişkilerde olumlu veya gölge yanlarıyla önem arz ediyor. Eskiden ziyade, yeniyi önemsiyoruz. Bir problem varsa bunu çözmek için her iki tarafın da, mevcut sorunu giderici tarzda konuşması gerekiyor. Ortayı bulmak gerekiyor. Yıkıcı değil, yapıcı olmak lazım. Fakat bu tarihteki görünüm, ben ve biz arasındaki dengenin kurulmasının önüne geçebilir. İlişkisi olmayanlar açısından, yeni bir tanışma, bir araya geliş, yazışmalar yönünde olumludur. Bireysel değil, ortaklaşa düşünülmesinde yarar vardır.

İŞ VE KARİYER

1-11 Ekim arası: 6 Ekim tarihinde, eviniz veya iş yerinizi değiştirmeyi düşünebilirler. Birinin yardımına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bir kısmınız bu etki altında, daha önce ikamet ettiğiniz ve işinizi sürdürdüğünüz yerde, daha farklı bir iş için mücadeleye girişebilirsiniz. Değişiklikleri yavaş yavaş yerli yerine koyunuz. Acele ederek kendinizi sıkmayınız. Bu görünüm, ailenizin üzerinizdeki baskısını, alışkanlıklarınızın önemini, sahip olduğunuz her şeyi korumak istediğinizi gösteriyor. Kaybetmemek için, mutlaka iyi bir planlamaya ihtiyacınız olduğunu biliniz ve mantıklı hareket ediniz.
12-18 Ekim arası: 13 Ekim tarihinde Terazi burcunda oluşacak Yeniay, kişisel anlamdaki tüm kararlarımızı gayet bilinçli bir şekilde ele almamızda yarar var. Önümüzdeki bir aylık süreçte, eğer bir adım atmak, hayatımızda yeni bir sayfa açmaya niyetleniyorsak, her olasılığı göz arda etmeden artı ve eksi yönleriyle analiz etmek faydalıdır. Dünyanın bin bir türlü hali var. Tamam, gibi görünür ancak bir şey çıkabilir. Yeniayın oluştuğu güne Ay-Uranüs karşıtlığıyla adım atacağız. Bu da gösteriyor ki, ilişki meselelerinde çabucak karar vermekten yanayız. Merkür-Satürn görünümü ise, verdiğimiz kararların ilerisi adına düşünülmesini ve sorumluluk çerçevesi içinde ele alınmasını sağlayıcıdır.
19-25 Ekim arası: Bu hafta kafanız bazı meselelere takılabilir. Bir şeyleri düzenlemeye çalışırken, kendi kendimize dağılabiliriz. İçimizdeki ses, kendi gerçeğine sahip çık, öteni berini topla düzenle ve bir an önce hallet derken, diğer bir ses bütün bunları yapsak bile hayatın bize karşı pek şefkatli davranmayacağını söyler. Bu iç sesleri arasındaki uyumsuzluk bizi hakikaten rahatsız edicidir. Hangi yana dönsek bir kıskaç altında gibiyizdir. Peki, ne yapmalıyız? Amacımızdan emin olacağız, kendimize güveneceğiz, zamanla bunların yerine oturacağını bilerek sakin olacağız.
26-31 Ekim arası: 30 Ekim tarihindeki görünümde, partneriniz veya iş yaptığınız kişi, kendi yoluna gitmek isteyebilir. Siz ılımlı konuştukça o, tam tersine buna itiraz edebilir. Her iki örnek de doğaldır ki, yaşanabilecek bir stresin işaretçisidir. Peki böyle bir durumda ne yapılmalıdır? Öncelikle beraberlik veya ilişkilere bakış açımızı gözden geçirmek, birbirimizin farklılıklara saygı duymak ve ne istediğinizi de iyi anlamak lazımdır. Sizi hangi nedenlerin veya arzuların karşı karşıya getirdiğini iyice anlamak gerekiyor.

FİNANSAL DURUM

1-11 Ekim arası: 10 Ekim tarihinde Ay düğümleri, Başak-Balık aksına geçecek. Bu dönemde, endişeli, takıntılı, sürekli bir şeyleri kafamıza takar şekilde düşünmeyeceğiz. Fiziksel ve ruhsal sağlığımızla ilgili konularda bilgi edineceğiz, uygulamada bulunacağız, bu alanda kendimizi eğiteceğiz, geliştireceğiz. Hayata katılacağız, geri çekilip vesveseli insan haline gelmeyeceğiz. Bir şeyi kurcalayıp, deşeleyip, hayatı kendimize zehir etmeyeceğiz. Zararlı alışkanlıklarımız varsa (sigara, alkol, ilaç v.b) bunlardan kurtulmaya çalışacağız. Kendimize iyi davranacağız. Başkalarına yardımcı olacak şekilde çalışmalara önem vereceğiz. Hayatın her zaman kontrol edilemeyeceğini, hiçbir şeyin insanın ruh ve beden sağlığı kadar önemli olmadığını bileceğiz.
12-18 Ekim arası: 17 Ekim tarihindeki görünüm, hem geçmişimizi hem şimdiki durumumuzu ilişki-iş hayatı ve genel olarak şöyle bir geriye dönerek, yaşadığımız tecrübeler ışığında ele almalıyız. Sizi neler kısıtlıyor, neler engelliyor, neler sağlıklı bir karar vermenizin önüne geçiyor. Bunları ele alırken, olumsuz ve endişeli düşünmek yerine, bilakis olan biteni her anlamda iyi gözlemlemeli ve sapla samanı birbirinden ayırt etmeliyiz. Ne geçmişin etkisi altında kalalım ne de onu yok farz edelim. Hiç bir şeyin tam anlamıyla mükemmel olmasını bekleyemeyiz. İnsan hayatta her zaman iyinin daha iyisi, onun da iyisini talep eder. Ancak kendi ne kadar doğrudur. Buna bakmak lazım.
16 Ekim tarihindeki görünüm, aylardır süren endişeli bekleyişin ve ruhsal anlamda sizi baskılayan meselelerin son damla misali bardağı doldurduğunu gösteriyor. Ne olacaksa olsun, bundan daha iyidir diyebilirsiniz. Ben derim ki, sağlığınıza özen gösteriniz. İçinizde öfke biriktirmeyiniz. Merhamet, fedakarlık gibi hususların ayarını iyi yapmak lazım.
19-25 Ekim arası: 23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Güneş, maddi-manevi anlamdaki tüm kazançlarımız üzerindeki kişisel etkimizi, alacaklarımızı, borçlarımızı, kendimizi yeniden güçlü hissetmek adına yapılacakları ele almak yönünde önem taşıyor. Her önümüze gelen kişiyi dost sanmayacağız. Hele yaşamımız söz konusuysa. İnceleyeceğiz, düşüneceğiz. Eğer bir borcumuz varsa, bunu nasıl ödeyebiliriz, gücümüz var mı bunlara bir bakacağız. Bir yatırım düşünüyorsak, enine boyuna ele alacağız.
26-31 Ekim arası: 27 Ekim tarihinde Boğa burcunda oluşacak Dolunay, ortaklaşa ilişkilerde, eşimiz, iş ortağımız veya partnerimizle ilgili meselelerde güven ve istikrarı bir hayli önemseyeceğiz. Yararlı olanı, kazanç getirici ve huzur verici beraberliği tercih ediyoruz. Derinlikli düşündüğümüzde sadakatin, parasal anlamda rahat etmenin önemi büyük. Bu bakış açısı her ne kadar maddiyatçılık gibi dursa da, geleceğimizi düşünmemiz gerektiğinin de farkındayız. Dolunayın yöneticisi Venüs-Başak burcunda ilerlediğinden, içten içe bizi rahatsız eden ilişki sorunları nedeniyle canımız biraz sıkkın olabilir.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-12-13-17-18-21-22-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-19-20-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 21-22
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 14-15

Yeniay : 11-12-13-14
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 25-26-27
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı

Son Güncelleme: 21 Ekim 2015 08:00

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell