Arsenal maç yapıyor, TFL yetersiz çalışıyor, insanlar çile çekiyor.

Arsenal maç yapıyor, TFL yetersiz çalışıyor, insanlar çile çekiyor.

Şükrü Bolat
Londra

İngiltere'nin başkenti Londra'da; Arsenal Bayern Münih takımları UEFA Şampiyonlar Ligi 3. maçında karşı karşıya geliyorlar ancak insanlar metroda çile çekiyor.

Ev sahibi takım Arsenal, kazanmaktan başka bir şey düşünmezken, Bayern Münih ise bu maçın önemini biliyor ve deplasmanda oynamasına rağmen en azından 1 puan almak istiyor. 

Her iki takım da maçın önemini ve değerini biliyor ve tüm planlarını programlarını bu maça göre yapıyor.

Peki Londra Metro sistemi Nasıl etkileniyo? Maç öncesi Arsenal stadyumuna yakın olan Highbury Islington metro istasyonuna gittik ve Transport For London yani kısa adı ile TFL Türkçesi ile Londra Seyahat Otoritesinin yetersiz kaldığını gördük.

İstasyonlarda çıkabilecek hata, arıza, güvenlik ve tehlike anlarında önlemler alırken maç saatine yakın bir süreçte istasyona gelen yolcuların sadece çıkışına izin veriliyor. Yolcuların çıkışına izin verilirken Highbury Islington istasyonuna gelen trendeki yolculara hiç bir uyarı yapılmıyor.

Highbury Islington metro istasyonunda çıkış yapan yolcular ile hat değiştirmek isteyen yolcular arasında izdiham ve kaos yaşanıyor.

İstasyonda platformlarda bekletilen yolculara yenilerinin eklenmesi, yolcuların çıkışlarında yaşanan yetersizlik ve yolcuların birbirine karışması Transport For London yani TFL'in yetersiz kaldığı noktaları gözler önüne sererken, önceden oynanacağı bilinen bir maçın daha güvenli hazırlanılarak organize olmasında Arsenal'ın Bayern Münih ile maç yapması mı suç? " Highbury Islington eski bir istasyon bu yüzden bu sorunlar yaşanıyor " şeklinde insanları bilgilendiren görevlilerdemi suç ? Yoksa organize olmayan ve yetersiz kalan TFL'demi suç ? bunu istasyonda hat değiştiren yolcular ve çıkış yapmak için uğraşan yolcular yeterince dillendiriyor.

Üstelik 30 dakikalık yerinde bekleyen insanların tepkileri ve sinirleride giderek problemi büyütüyor. 

Avrupanın en modern şehrinde, aslında bir gerçek değişmiyor. Arsenal maç yapıyor, TFL yetersiz kalıyor, insanlar çile çekiyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell