Akrep Burcu 2015 Eylül ayı yorumları nelerdir?

  • 31 Ağustos 2015 12:49
  • 1142
  • 0 Yorum
Akrep Burcu 2015 Eylül ayı yorumları nelerdir?

GENEL BİR BAKIŞ

Sevgili Akrep'ler Eylül ayı son derece kıymetli. İki önemli tutulmaya ev sahipliği yapıyor. 

13 Eylül tarihinde parçalı güneş tutulması başak burcunda gerçekleşecek. Bir akrep için bu önümüzdeki 1 yıllık süreç içerisinde iş hayatı, hedefler, hayata bakış açımız, bulunduğumuz gruplar içerisindeki rolümüz, yaşamı ele alışımız, dostluklarımız anlamında etkili bir süreç. Biraz gözlem gücünün, ince eleyip sıkı dokumanın, kendimize yeni hedefler belirlemenin, çalışma hayatımızla ilgili meseleleri gözden geçirmenin bir muhasebesinin yapıldığı dönem. Güneş tutulması her zaman gelişimin işaretçisidir. Bu tutulma 1 yıllık süreç içerisinde sizleri; gelişim, büyüme ve gelişme yönünde tamamıyla dış dünyaya doğru etkileyici olacak. Burada hedefler kılı kırk yararak gözden geçiriliyor. Ancak akrep doymuyor. Akrep kendini ifade etmek, kendini merkeze koyarak işini gücünü bilmek istiyor. Gittiği yönü seçmek istiyor. Ara sıra belki huzursuzluklar olabilir. Ancak bu yine de gelişiminiz yönünde zoraki bir durum oluşturmayacaktır. Tutulmanın dispozitör gücü olan Merkür 17 Eylül - 9 Ekim tarihinde gerileyecek. Bu dönemde akrepler şöyle bir gözden geçirmelerde bulunacaklar. 16 Ekim'e kadar bazı problemlerin ele alınması şart. Çünkü dengeli olmayan ahengi olmayan; iş, ilişki, dostlukların büyümesi ve verimli hale gelmesi mümkün değil. Bu güneş tutulmasında ileriye dönük hedeflerimizi 1 yıla yayıyoruz. 

18 Eylül'de Satürn, yay burcunda 2 buçuk yıllık yolculuğuna başlıyor. Akrepler için para kazanma ve paranın kıymetini bilme, kazandıklarının dengeli ve ahenkli bir şekilde gözden geçirilmesi anlamında bütçenin tasarlanması anlamında önem taşıyor. Aldığımız şeyin ihtiyaçlarımız kapsamında olması gerekiyor. Biraz daha olgunlaşıyoruz. Biraz daha seçici olacağız. Daha çok kazanmak adına sorumluluklarımıza sahip çıkacağız. Temeli sağlam yatırımlar için de paramızı değerlendirebileceğimiz alanları gözden geçireceğiz. 

25 Eylül tarihinde Mars başak burcunda seyrine başlayacak. Buda aynı parçalı güneş tutulmasında olduğu gibi ileriye yönelik hedeflerde daha aktif olacağız. Kendimizi göstereceğiz. Amacımız belirleyeceğiz. Ne gibi gelişmeler bizi mutlu eder birazda muhasebemizi yapacağız. Zaman zaman agresif davransak bile Mars burcumuzda uyumlu bir görüntü sağladığı için iş hayatıyla ilgili yeni projeler, eğitimle alakalı meseleler, iş durumunuz belki değişim yada maaş artışınız da olabilir Mars başakta projelerin gözden kaçırmadan bütünü zaman kaybetmeden de planlamalarımızı yapma zamanımız. 

28 Eylül tarihinde son tutulma koç burcunda gerçekleşecek. Bu tam ay tutulması bizim için iş hayatımız, çalışma ortamımızla ilgili konularda ehemmiyetli. Akrepler artık bu tutulmada belki de işlevini kaybetmiş yer yer bizi sinirlendiren belki de yoran, üzen bir takım kişilerle aralarında ki mesafeyi keskinleştirmiş olacaklar. İş hayatında biraz agresif davranabiliriz. Çünkü bu tutulma bilinçaltımızdakileri açığa çıkartıyor. Belki de yıllardır katlandığımız ancak karşılığını alamadığımız epeydir de düşündüğümüz bir şey. Bu tutulmada biraz sakin olmalısınız. Çünkü bir anda ipleri koparmak alternatifi olmayan durumlarda bizi zorlar. Sağlığımızla ilgili meselelerde de gerginlikten kaçıyoruz. Biraz beslenmemize önem vereceğiz. Bu ay tutulması bir yanıyla birçok şeyi incelediğimiz, diğer yanıyla da çabucak tepki vermeye açık ancak olumlu yanıyla da aktif çalışma hayatının simgesi olacak. Gerginliğe gerek yok. Hakkımızı asla yedirmeyelim ancak biz de sorumluluklarımızı bilelim.

Eylül ayının sizlere güzellikler getirmesini diliyorum.

 

EYLÜL AYI ÖZEL ASTROLOJİ DOSYASI

13 Eylül saat 09:55 Başak burcunda Parçalı Güneş Tutulması, sizin bir birlik, grup içinde yer almanızı, organizasyon, gönüllü hizmetler, başkalarına destek anlamındaki işlere, çalışmalara, bedensel ve ruhsal anlamda faaliyetlere yönelmenizi sağlayıcıdır. Siz çevrenizde gördüğünüz aksaklıkları, rahatsız edici durumları gidermek adına çaba sarf ettiğinizde göreceksiniz ki, endişeleriniz geride kalmış.  Bu yöndeki işler sizi daha fazla çekebilir.  Bu tutulma detayların zaman kaybettirmesine izin vermeden bütüne ulaşmanızda rehberinizdir. Kişisel hırslar, kaygılar, endişeler yerine bütünün güzelliğini keşfetme yolunda ilerleyeceksiniz. Tutulmanın bir başka işareti, sizin bizzat bir grup kurarak çalışmalarda bulunmanız ve zamanla bunu genişleterek faydalar görmenizdir. Amacınızı, hedefinizi, temas edeceğiniz insanları ve yolunuzu belirlemek adına bu tutulmanın size her anlamda bir gelişim kazandıracağını söyleyebiliriz. Tutulmanın yöneticisi Merkür, 18 Eylül itibariyle gerileyecek. Siz de bu tarih itibariyle şöyle bir içe yönelerek hem bedensel hem de ruhsal anlamda ilişkilerinizi gözden geçireceksiniz.

18 Eylül 2015-25 Mart 2016 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda ilerleyecek. Bu süreç, maddi kazançlar, manevi tatmin, yatırımlar, borçlar, harcamalar, yetenekleriniz yönünde sizi yapılandırıcı, düzenleyici, test edici bir dönemin işaretçisidir. Kazanç elde etmek yönünde yapılacak girişimlerin ve işlerin mutlaka derinlemesine analizi önemlidir. Biliyorum demek yerine, bilmediğiniz konularda kendinizi geliştirmeniz, maddi ve manevi anlamda size doyum sağlar. Tabii ki bunun yolu, olgunluk, tevazu, hoşgörülü yaklaşımlar, bilgelik gerektirir. Parayla saadet olmaz derler ya, bu dönemde para, sizin için saadet aracı olarak görülebilir. Daha hırslı bir şekilde hatta bazen kibirli bir eda ile kazanç elde etme yolunda yanlış işlere kalkışılırsa sonu hüsran olur. Onun içindir ki, sağlıklı, verimli, ahlaki değerler çerçevesinde hareket edilmesi önemlidir. Hayat şimdi sizi bu yönde eğitimden geçirecek. Bazen büyük gelişlerle kimi zaman da zorluklara test ederek, harcama ve kazanma ilişkisini kurabilmenizde öğretici olacaktır. Yabancı ülke veya bir başka şehirde yatırım, çalışmak, iş öğrenmek, deneyim sahibi olmak gibi tecrübeler de, yine bilge Satürn öğretmenin dersleri ve kalıcı lütufları olabilir. Ne olursa olsun, hayatta bir lokma ekmeğin huzur içinde yenmesi, zorluklar olduğunda yine de doğru ve ehil şekilde para kazanılması bereketinizi arttırır, sizi tatmin eder. Kaldı ki, insan zorlukla elde ettiğinin kıymetini daha iyi bilir. Bunu da unutmamak gerekir.

17 Eylül-9 Ekim Merkür-Terazi burcunda gerileyecek. Bu süreçte, biraz geri plana çekilerek, ilişkilerin bize olan artı ve eksilerini ele alacağız. Gerçekçi bir şekilde mutlaka gözden geçirelim. Geri hareketler onarım süreçleridir. İş ilişkilerinizi, ortaklıklarınızı, girişimlerinizi, eğitimden ticarete kadar olan tüm konuları yeniden bir ele alınız. Ani kararlar vermeyiniz. Eğer sakin, adil, mantıklı düşünürseniz gayet olumlu tespitlerde bulunursunuz.

28 Eylül saat 05:48 Koç burcunda Tam Ay Tutulması çalışma hayatımızla ilgili konularda bizi bir hayli geriyor. İş yoğunluğu, ortamdaki gerginlik, isteklerimize uymayan durumlar bizi çileden çıkartıyor. Farklı bir iş arayışımız, birilerinin emrine uymak istemeyişimiz, kurallar, şartlar, kısıtlamalar rahatsız ediyor bizi. Bu durum ani bir karar vererek çekip gitmenin işareti gibi. Bir yandan da sorguluyoruz her şeyi. Belki de sürekli idare ettiğimiz için birilerini yorulduk. Belki de çoktandır bitmesi gerekiyordu da biz durduruyorduk. O zaman gelin Merkür geri hareketinde iş, ilişki meselelerini artı ve eksisiyle durumları bir tartalım. Ondan sonra net bir karar verelim. Aynı hataları yenilenmesine izin vermeyelim.

 

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                     : 7-8-12-13-17-18-22-26-27
Zayıf Enerjili Günler                       : 3-9-10-24-25-30
Aşkta En Şanslı Günler                   : 26-27
Parasal Açıdan Şanslı Günler         : 19-20

Yeniay : 16-17-18-19
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 2-3-4-29-30
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı

Son Güncelleme: 31 Ağustos 2015 23:36

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell