Motorola ve Lenovo'da neler oluyor? Tarihe karışan markalar artıyor

  • 28 Ağustos 2015 07:53
  • 1012
  • 0 Yorum
Motorola ve Lenovo'da neler oluyor? Tarihe karışan markalar artıyor

Şükrü Bolat / Sizehaber

Dünya Cep telefonu pazarında haraketlilik yaşanıyor, nedeni elbette Motorola ve Lenovo'nun pazar stratejileri.

Gittikçe artan cep telefonu talebine karşılık üretici firmalarda daha fazla pazar payına sahip olabilmek ve daha geniş tüketici kitlelerine ulaşabilmek için birbirleri ile yarışıyor. 

Lenovo; bu noktada bir dizi kararlar alarak şirket politikalarında değişiklikler yapmaya karar verdi. Gsmarena.com haber sitesine göre; Cep telefonu markası Lenovo artık tarihe karışıyor. Ancak Lenovo cep telefonu tüketicilerinin daha kaliteli ve dikkat çekecek tasarımlar ile gelişmiş Modeller üreterek onların taleplerini karşılamaya devam edecek. Peki bu nasıl olacak?

Cep telefonu markaları arasında Motorola markasının daha bilinir ve popüler olmasından dolayı Lenovo markası, Motorıla markasına entegre edilecek, daha sonra gelecek tüm cep telefonu Modelleri Lenovo markası yerine Motorola markası ile piyasaya sunulacak.

Lenovo Mobile Grubu Başkanı Motorola organizasyon yapısının yerinde kalacağını ve Lenovo Cep telefonu grubuna öncülük edeceğini belirtti.
Sonunda tüm yeni modeller Motorola markası altında çıkana kadar Lenovo Mobile ürettiği model sayısını giderek aşağı çekecek ve üretimden kaldıracak.
Lenovo'nun cep telefonu sektöründeki strateji sadece Motorıla ile sınırlı değil elbette. Şirket son zamanlarda "ZUK" Markasını oluşturarak uluslararası piyasalarda bu marka ile tanınmak ve güçlü bir yer edinmek istiyor. ZUK markası ile Lenovo yüksek kaliteli cep telefonları üreterek kullanıcılara sunmayı hedefliyor.

Geride bıraktığımız yılın ilk çeyrek diliminde Lenovo'nun 16.2 milyon dolarlık düşüşle 292.000.000 $ kayba uğradığı ve budursun Lenovo'nun cep telefonu piyasasında tanınabilir bir marka olmak için şirket stratejisinin değişmesine neden olduğu tahmin ediliyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell