İngiltere'de Carphone Warehouse müşterisi 2.4 milyon kişinin tüm bilgileri çalındı.

İngiltere'de Carphone Warehouse müşterisi 2.4 milyon kişinin tüm bilgileri çalındı.

İngiltere'nin cep telefonu devi Carphone Warehouse siber saldırıya uğradı.

Şükrü Bolat / Sizehaber - İngiltere, Londra

İngiltere'nin önde gelen cep telefonu mağazası olan Carphone Warehouse, uğradığı siber saldırı ile 2.4 milyon müşterinin kişisel bilgilerine erişilerek ele geçirildiği açıkladı.

Şirket tarafından yürütülen soruşturma kapsamında ele geçirilen dataların, müşterilerin isim ve soyadlarının yanısıra, adresleri, doğum tarihleri ve banka bilgileri olduğu ayrıca 90.000 müşterinin kredi kartı bilgilerininde çalındığı ortaya çıktı.

Dixon Carphone grup CEO'su Sebastian James, konuyla ilgili yaptığı açıklamada müşterilerin bilgi sistemleri ile ilgili son derece ciddi çalışmalar yürüttüklerini ancak bu saldırılardan dolayı üzgün olduğunu dile getirdi.

James, ayrıca Data verilerine erişilen müşterinin uyarılarak bilgi sahibi edildiğini bu olayların bir daha yaşanmaması için ekstra güvenlik önlemleri aldıklarını sözlerine ekledi.
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell