Kova burcu 2015 Ağustos ayı yorumları nelerdir?

  • 01 Ağustos 2015 02:45
  • 1808
  • 0 Yorum
Kova burcu 2015 Ağustos ayı yorumları nelerdir?

KOVA

GENEL BİR BAKIŞ

7 Ağustos tarihinde Merkür Başak burcu devreye girecek.Mali konuları mercek altına alıp düşünmeniz ve iyi bir analiz etmeniz gerekecek. Aşk hayatnızla ile ilgili konularda iletişimde bulunabileceğiniz kafanıza uygun insanlar ile olmayı tercih etmeniz gerekecek.Bu konuda Merkür Başak iyi bir muhasebede bulunmak için size merhaba diyecek.

8 Ağustos tarihinde Mars Aslan burcu seyri ikili ilişkilerde etkili olacak.Partnerinizin kendine olan güvenin kendini merkeze koymasından dolayı sizin de bu durumdan iletişimde sıkıntı yaşayacağınızı gösterecek. Sorunlarınızda hemen karar vermemeniz gerekecek.Bencil davranan tarafı uyarmanız gerekecek.

11 Ağustos tarihinde Jüpiter Mayıs 2016 yılına kadar etkili olan Başak burcunda seyrine başlayacak. Çok fazla incelemeden alışverişlerde bulanmamak gerekecek.İnsanlarla olan ilişkilerinizin bir hayli önemli olduğu bir dönem olacak.Tecrübe ve bilgilerinizi gözden geçirmeniz gerekecek.

14 Ağustos tarihinde Yeni Ay karşıt burcunuz Aslan'da oluşacak.
Burada hem çalışma hayatınızın hem de ikili ilişkilerinizin mutlaka verimli olup olmadığının gözden geçirilmesi gerekecek.

23 Ağustos tarihinde Güneş Başak burcunda ikili ilişkileriniz üzerinde geçişine başlayacak. Özellikle mali konularda biraz muhafaza etmenin önemli olduğunu gösterecek. 

27 Ağustos tarihinde Merkür Terazi burcunda seyrine başlayacak. Daha önceden planlanmış bir yolculuğa çıkılarak bir rahatlanma sağlanabilir. Popülerlik anlamında Merkür ile kurduğunuz bu ilişkiler güzel meyveler verecektir.

29 Ağustos tarihinde Merkür'ün son kez Kuzey Ay Düğümüyle Terazi'de buluşması ile örtüşen bu Dolunay; kendi kafanızın istediği yönde gittiğinizin işaretçisi olacak. Bir başkasını düşünmeyip tek başınıza karar vermek bu Dolunay'da ikili ilişkilerde zorlayıcı bir faktör olarak ortaya çıkacak.Mali konular ile alakalı olarak hesabı kitabı çok iyi yapmanız gerekecek.

AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Ağustos arası: 8 Ağustos tarihinde Mars-Aslan burcunda ilerlemeye başlıyor. Bu geçiş, Venüs-Aslan burcu geri hareketiyle örtüştüğü için, ilişkide ipleri elinde tutmak isteyen partnerin baskın halleri iki misli artıyor. Yeni biriyle tanışmış kişinin, bu durumdan belki hoşnut olması mümkün. Karşısındaki kişi kararlı, kendine bir hayli güvenen, oldukça da gösterişli biri olduğu için hoşuna bile gidebilir. Jestleri, tutkusu, cömertliği, çekiciliği bir hayli ilgi uyandırır. Tabii ki bir yere kadar. Onu da zamanla tanıdığımızda bazı şeyleri böyle görmeyebiliriz. Onun için tanımak gerek karşınızdaki kişiyi, anlamak, gerçekçi bir gözlemde bulunmak lazım. İşte bu anlamda Venüs gerilemesi yararlıdır. Mars geçişinde hayatın tadını birlikte çıkarmak arzusu, aşkı tutkulu, cinsel açıdan heyecan verici bir şekilde yaşama arzusu da bir hayli ön plandadır. Sadece olumsuz yanıyla da görmeyelim. Böyle durumlarda partnerin coşkusu, azimli oluşu, başarısı gurur vesilemiz olur. Böyle çiftler açısından da etkileyici bir dönem diyebiliriz.

10-16 Ağustos arası: 14 Ağustos tarihinde Aslan burcunda bir Yeniay doğacak. Bu Yeniay, geri hareketini sürdürmekte olan Venüs ile kavuşum yapacak. Hem yeni bir ilişkinin başlamasını hem de geçtiğimiz Temmuz başında tanışılmış ise, bu beraberliğin olumlu yönde gelişmesini sağlayabilir.  Hatta bazı çiftler için, evlilik kararı anlamı taşıyabilir. Bu Yeniayda her iki kişinin de kendi kimliksel özelliklerini karşı taraf üzerinde baskınlık aracı olarak görmeden, ortaklaşa hareket etmelerini sağlayabilir. Venüs geri harekette olduğuna göre, eğer bir problem varsa, bunların çözülmesi için destekleyicidir. Her iki taraf da, şimdi aşkla ilerlemek için, birbirlerini cömert duygularla kucaklamalıdırlar. Bu yönde hareket edilmesi halinde bu Yeniay çiftleri birbirine daha fazla yaklaştırır.

13 Ağustos tarihindeki ikinci etkili görünüm,  bizden farklı düşünen kim olursa olsun çevremizle olan iletişimi akıllıca sürdürmemizi sağladığı gibi, orijinal yaratıcı fikirlerimizle arzu ettiğimiz değişimleri, yenilikler gerçekleştirmemizde bizi teşvik ediyor.  İlişki meselelerinde partnerimizin gözündeki çekiciliğimizi bir hayli yükseltiyor. Belki onun duruşu, kendine has halleri, kişiliği kimi zaman bizi yoruyor, hatta kızdırıyordu. Ancak bu görünüm sayesinde onunla nasıl bir bağlantı kuracağımızı artık biliyoruz.  Bu görünüm kimi Kovalar için, iş ortaklığı, bazılarınız için yeni bir arkadaşlığı ve ilişkiyi işaret edebilir.

17-23 Ağustos arası: 23 Ağustos-23 Eylül tarihleri arasında, etkili olacak Güneş-Başak burcu dönemi başkalarıyla, iş veya özel  anlamdaki ilişkileriniz üzerinde incelemede bulunma anlamında etkili olan bu dönemdir. Özellikle aşk hayatınız, çocuklarınız ve ciddi beraberlik anlamındaki tüm mevzular bu süreçte mercek altına alınır. Kimi Kovalar için bütün bunlar ruhsal anlamda etkili olurken, bazı Kovalar için oldukça hayati bir değer taşır. Çünkü bu süreçte meseleler bizzat önünüze gelir ve ilgilenmenizi gerektirecek durumlar söz konusu olur. Ortağınız, partneriniz finansal, sağlık  ve işiyle alakalı konularda sizin desteğinize ihtiyaç duyabilir veyahut ilişkinizi dikkatlice gözden geçirmeniz gerekebilir.  Çocuğunuzun bir sorunu varsa, ona yardımcı olmanız gerekebilir. Riskli işlerden uzak durulması, önemli meselelerin masaya yatırılması gerekir. Biraz önce belirttiğim gibi öyle bir dönemdir ki, insanlar tarafından test edildiğinizi düşünürsünüz. Parasal konularda çok dikkatli olunmalı, önünüzü görmediğiniz bir iş veya girişimde bulunmamalısınız.

24-30 Ağustos arası: 27 Ağustos-17 Eylül tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda düz seyirle ilerleyecek. Yeni arkadaşlıklar kurabilir, çevremizde bulunan kişilerle bağlantımızı güçlendirebiliriz. Kendimize güvenimiz artar. Bilgi ve tecrübelerimizi çeşitli etkinlikler yoluyla insanlara sunabiliriz.  Bu dönemde eğitimden kültür hayatına, sanatsal çevrelerden iş hayatına kadar geniş bir alanda birçok kişiyle irtibatta bulunuruz. Merkür-Terazi geçiş enerjisini iş hayatımızla ilgili konularda da etkilidir. Sanat, halkla ilişkiler, organizasyonla ilgili mesleğimiz varsa, bu dönemde kurulan bağlantılar, yapılan yolculuklar faydalar getiricidir. Bilgimizi hem iletişim hem de insanlarla tanışmak amacıyla ifade edeceğimiz bir dönemdir. Maddi konularda da etkili olan Merkür-Terazi geçişinde ortaklaşa iş yapma şeklinde teklifler gelebilir. Ayrıca belirli bir dönem için işler alırız.

Not: Merkür 17 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında Terazi burcunda gerileyecek. 9 Ekim-2 Kasım tarihlerinde tekrar düz seyirle ilerleyecektir.

İŞ VE KARİYER

3-9 Ağustos arası: Bu haftaya adım atarken, Venüs geri hareketiyle örtüşen Mars geçişinden söz ettim. Ancak bunlardan çok daha önemlisi hafta içindeki görünümler. İş-ilişki ve para konuları vurgulayıcı. 3 Ağustos tarihindeki Jüpiter-Satürn görünümü kariyer ve toplumsal hayatımızla ilgili sorumlulukları hatırlatıyor. Yine bir sınavdan geçiyoruz. Biz buna sınavlara 2014 yılından beri alışkınız aslında. Mesleki anlamda kendimizi geliştirme, bazen ilerlemeden aynı çember içinde dolanıp durma yönünde zorluyor bizi. Ancak Satürn zorladıkça, biz daha fazla çaba gösteriyoruz. Satürn baskı kurdukça biz bu baskının üstesinden gelmek için gayret ediyoruz. Etmeliyiz. Çünkü bu gayretleriniz size başkalarına ulaştıracak ve sizi fark etmelerini sağlayacak. O zaman durmak yok. Mücadeleye devam.

10-16 Ağustos arası: 13 Ağustos tarihindeki ilk görünüm,  düzensiz, plansız, öylesine yapılmış, gelir geçer tarzda bir bütçe ile ilerlememiz yanlış olur. Biz hem başkalarıyla olan ilişkimize akılcı bakacağız hem de paramıza, değerlerimize sahip çıkacağız. Yeteneklerimizi geliştirerek, kazanca dönüştürebiliriz. Zihnimizin bulandıran işlerden, kararlardan uzak durmalıyız. Tutarsız, belirsiz ve gereksiz kişiler yüzünden zarar görmemek için, birikimlerimizi ilerisi adına değerlendirmeliyiz.  Hem aklınızı hem de yaratıcı kabiliyetlerini hem de sezgilerinizi kullanabilecek durumdasınız. Bu gücünüz var. İşte bu gücü, zekanızla birleştirerek size yük olan değil, kuvvet kazandıran işlere yönelebilirsiniz.

17-23 Ağustos arası: 21 Ağustos tarihindeki görünüm, ilişkimiz ve meslek hayatımızla ilgili kritik durumları işaret ediyor ve tabii ki baskı oluşturuyor. Çünkü her iki alanda da, uyulması gereken noktalar var. Esnek düşünmek ve olan bitene iyi bakmak lazım. Belki de soğukkanlılıkla durumu ele aldığımızda aslında yaşanan krizin nedenlerini görmek mümkün olabilir.

24-30 Ağustos arası: 2012 yılından bu yana devam eden Satürn-Akrep burcu seyri  sizi bir hayli yordu, fakat bir o kadar da geliştirdi, gücünüzün, dayanıklılığınızın farkına varmanızda rehberlik etti. Eğer bu baskılar olmasaydı, bu kadar çalışır mıydınız ve bu zorluklar olmasaydı kendinizi geliştirir miydiniz? Her yaşanan tecrübenin insana kattığı bir değer vardır. 26 Ağustos tarihindeki görünüm,  hem başkalarıyla alakalı maddi-manevi bağlantıların hem de kariyer konularında düşünmeye sevk ediyor.

PARA

3-9 Ağustos arası: 7 Ağustos tarihinde Merkür-Başak burcunda seyrine başlıyor. Bu start ile birlikte biz de, görünen ardındaki gerçeklere, detaylara bilhassa önem vereceğiz. Özellikle finansal konularla ilgili işlerimizde titizlenme vaktimiz. Nasıl bir yatırım düşünüyoruz, ne gibi ödemelerimiz var, kimlerle aramızda bir bölüşüm söz konusu ve durumumuz nedir, buna bir bakacağız. Gelir-gider dengemizi bir muhasebeci gibi hesaplamamız, kendi müfettişimiz gibi vergilerimizi ihmal etmememiz, parasal ilişkilerimizi kontrol etmemiz gerekiyor. Piyasanın durumu çok önemli. Eğer bir alım-satım işimiz varsa, bunu hafife almadan, akıllıca yönetmek lazım. Bildiğiniz gibi Venüs ilişki evinize geri hareketle döndü. Bu durum, evlilik, iş ortaklığı gibi konuları tekrar ele alma vakti. İşte bu arada başlayan Merkür geçişi de, bu ilişkinin yararlı ve zorlayıcı yanlarını mali anlamda bir ele alma dönemi olarak kıymetli.

10-16 Ağustos arası: 11 Ağustos 2015-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda ilerleyecek. Parasal ortaklıklar kanalıyla büyümek ve gelişmek anlamında deneyimler yaşanacaktır. Vergimizi, muhasebe evraklarımızı, ödenecekleri, borçlarımızı, yatırımlarımızı bu dönemde iyice incelemek yararlıdır. Kimlerle iş veya özel anlamda bağımız var, bu kişiler ne kadar doğru bunlara bakacağız. Bir karar verirken, artı ve eksikleriyle duruma bakacağız. Ne kazandırır ne kaybettirir, ne yararı vardır soruları sorulmalıdır. Bir ilişkide sadece kusurları görmek kadar, sırf maddi açıdan getirisi iyi diye,  ceremesine katlanmak da yanlış olur. Sağlıklı yaşamanın önemini, fiziksel ve bedensel anlamda insanlara rehberlik edici meslekleri, bununla ilgili yapılan işleri, ortak çalışmaları bu dönemde büyüme ve zenginlik aracı olarak görebiliriz. Ancak Jüpiter-Başak burcunun gölgeli yanlarını da göz ardı edemeyiz. Sözgelimi kazancınızı, ortaklığınızı sağlam temeller üzerine inşa etmeli, işinizden elde ettiğiniz kazancı doğru anlamda değerlendirmelisiniz. Bir de kendinizi işinizde tek söz sahibi kişi olarak görmemelisiniz. Ne fazla mütevazı olun ne de başkalarında kusur bulup, eleştirerek kendinizi öne çıkarmaya çalışmayın.

17-23 Ağustos arası: 19 Ağustos tarihindeki görünüm, gerek ilişki gerekse çevresel konulardaki değişimlerin size gayet iyi geleceğini  işaret ediyor. Sizin, fikirlerinizi dış dünyada yenilikçi tarzda sunabilmeniz önemli. Cesaretiniz bu enerji sayesinde yükseliyor ve sizi yetenekli olduğunuz alanlarda güçlendiriyor. Böylece hem yaratıcı düşünecek hem de  mesleki alanda sıkı çalışarak yeteneklerinizi gösterebilirsiniz.

24-30 Ağustos arası: 29 Ağustos tarihinde Balık burcunda meydana gelecek Dolunay, başkalarıyla olan maddi ve manevi ilişkinizi gözden geçirmenizde, verimli ve sağlıklı bir şekilde ele almanızda yarar var. Bu ilişkiler hangi temele dayanıyor. Ortaklaşa bir fayda elde etmek üzerine mi kurulmuş yoksa bir taraf kendi hesabına mı düşünüyor. Buna bakmak lazım. Çünkü bu size zarar verebilir. Kazancınız konusunda iyi niyetliliğin bir sınırı olmalı, hesabınızı bilmelisiniz. Bir de kazancınızla doğru orantılı borçlar altına girebilirsiniz. Eğer gelirinizi aşan, boyunuzdan büyük işlere kalkışırsanız mali anlamda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Dolunayın işaretlerinden biri olan Merkür-Kuzey düğüm kavuşumu, önemli kararların alınması yönünde iyi bir planlamanın gerektiğini göstermektedir. Çevrenizle olan ilişkinize özen göstermeniz, iç barış ve huzur duygunuzun, her anlamda sizi besleyici, kuvvetlendirici ve doğru yönde ilerlemenizi sağlayıcı olduğunu biliniz.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                     : 1-4-5-8-9-18-19-23-24-28
Zayıf Enerjili Günler                       : 6-7-13-14-21-22
Aşkta En Şanslı Günler                   : 8-9
Parasal Açıdan Şanslı Günler         : 2-3-30

Yeniay : 1-2-27-28-29
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 12-13-14-15
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı

Son Güncelleme: 01 Ağustos 2015 02:59

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell