Oğlak burcu 2015 Ağustos ayı yorumları nelerdir?

  • 01 Ağustos 2015 02:41
  • 1458
  • 0 Yorum
Oğlak burcu 2015 Ağustos ayı yorumları nelerdir?

OĞLAK

GENEL BİR BAKIŞ

7 Ağustos tarihinde Merkür Başak burcu geçişi sizler için olumlu bir gelişme olacak.Mecburiyetler sizi yorduğu için farklı bir iş arayış söz konu olabilir.Planlamalar için önemli bir dönem olacak ve planlamaları gözden geçireceksiniz.

8 Ağustos tarihinde Mars Aslan burcunda seyrine başlayacak.Beklentilerinizi karşılayan fırsatların mali yöndeki gelişiminin işaretçisi olacak.

11 Ağustos tarihinde Mayıs 2016 tarihine kadar devam edecek olan Jüpiter Başak burcu seyri devreye girecek. Burcunuzla uyumlu bir görünüm olacak.

18 Ağustos tarihinde Yeni Ay Aslan burcunda oluşacak.Mali ortaklık evinizde yönünde önemli bir gelişme olacak.Çıkarlarınızı düşünme yoğunluğunda olacağınız bir dönem olacak.

23 Ağustos tarihinde sıkı çalışmak,analiz süreci derken Güneş Başak burcunda seyrine başlayacak.Her şeyi ölçüp tartacağınız bir dönem olacak.

27 Ağustos tarihinde Merkür Terazi burcunda kariyer evinizde ilerleyecek.Adil düşünmeye çalıştığınız ve karşı taraftan da bunu bekleyeceğiniz bir dönem olacak.Birilerini idare etmede yorulabilirsiniz. Bu konuda kendinizden ödün vermemeniz gerekecek.

29 Ağustos tarihinde Balık burcunda Dolunay meydana gelecek.Bu Dolunay iletişim evlerinde etkili olacak.Dünyaya baktığınızda insanların ne kadar dayanıksız olduğunu göreceksiniz.Görünümlerine baktığınızda iletişimlerin zorlayıcı olduğunu göreceksiniz.

AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Ağustos arası: 8 Ağustos tarihinde Mars-Aslan burcunda ilerlemeye başlıyor. Bu geçişte, hem ortaklaşa kazançlarımız üzerinde duracağız hem de tutkulu, kararlı ve oldukça inatçı biçimde sahip olmak istediğimiz her ne varsa ona ulaşmak için mücadele edeceğiz. Venüs de Aslan burcunda gerilediği için, çok daha arzulu ve çok daha kararlı, hatta bir hayli baskın şekilde hedefimize odaklanacağız. Ancak ne olursa olsun, niyetimiz burada çok önemli. Hep birlikte, ortaklaşa kazanmaktan mı yanayız, yoksa birilerini devre dışı bırakıp payımıza düşeni kapmak mı niyetimiz? Bu sorunun cevabı sizde saklıdır. Ancak şu var ki, irademizi devreden çıkarmadan mevcut duruma bakmakta yarar var. Çünkü bazen hırsımız, egomuz, aşırı gururumuz, kibrimiz bizi yanlışa sürükleyebilir. Şöyle bir kendimizle yüzleşmekte de yarar var. Cinsel hayatımıza, güce ve paraya olan meylimizi veya eşimiz, sevgilimiz veya iş ortağımızın bu konuları ele alış biçimini bu dönemde daha yakından anlama fırsatı bulabiliriz.

10-16 Ağustos arası: 11 Ağustos 2015-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Jüpiter, hayata bakış açımızı, yaşamımızı düzenleme, verimli hale getirme yönündeki gelişimlerin işaretçisidir. Yüksek eğitim kadrolarında görev almak, eğitim görmek, eğitim vermek, işi yerinde mutfağında ter dökerek göz nuru ile öğrenmek veya bu yollardan geçmiş biri olarak başkalarına rehberlik etmek, dönemin etkileri arasında yer alır. İş yolculukları, toplantılar, bir projenin içinde yer almak veya onu hazırlamak gibi faaliyetler de süreç boyunca etkindir. İnancımız, hani şu hayatın tüm zorluklarında yılmadan ayakta durabilmemizi sağlayan gücümüz, bu dönemde yanımızdadır. Kendimize, yaptığımız işe adanmışlık ve bu adanmışlığın neticesinde insanlara yardımcı olmak bu seyir boyunca sizi ruhsal anlamda besleyicidir. Ticarette ahlaklı olmak, bir işin ustası olarak yaptığınız işe gönül vermek, unvanın, ürünün, şöhretin peşinde koşmak yerine, gerçekten samimi hislerle kendinizi işe vermek sürecin yansımaları arasında yer alır.

17-23 Ağustos arası: 19 Ağustos tarihindeki görünüm, eviniz ve aile yaşamınızdaki değişimlerin işaretçisi olurken, ilişkilerinizden finansal ortaklıklarınıza kadar geniş bir alanda yenilikçi düşünmenin önemini vurguluyor. Sizin hedeflerinizi yeniden gözden geçirerek, dar kalıplar içinde kendinizi hapsetmemeniz gerekiyor. Venüs gerileme hareketi bu konularda yapılan analizlerin işaretçisi olarak da önem taşıyor.

24-30 Ağustos arası: 29 Ağustos tarihinde Balık burcunda meydana gelecek Dolunay, iş-eğitim-yolculuk planları-çevre değişimlerinde detaylı şekilde düşünmek tabii ki faydalıdır. Ancak bunun dozunu iyi bilmek gerekir. Artı ve eksileriyle ele alınız. Baktınız ki olumlu, sizin için faydalı, o zaman sorun etmeyiniz. Hayata olumsuz yaklaşmak, sürekli bir şeyleri denetlemek, aynı olmasını beklemek yanlıştır. Kendi doğrumuzun en iyisi olduğunu söyleyemeyiz. Evimiz, işimizle ilgili konulardaki durumu bu şekilde ele alalım. Kaldı ki, Merkür-Kuzey düğüm kavuşumu tarafsız bakış açısıyla meselelerin ele alınması halinde doğru tercih yapmanızda ve yönünüzü belirlemenizde rehberiniz olacaktır. Aşırı analiz etmek, saplantılı kaygılı olmak yerine değişimleri hoş karşılamak lazım.

İŞ VE KARİYER

3-9 Ağustos arası: 7 Ağustos tarihinde Merkür-Başak burcunda seyrine başlıyor. Bu geçişle beraber hem bilgilenme hem de bildiklerimizin işe yarar olmasına dikkat etme sürecimiz başlıyor. Bu iş ve özel ilişkilerimizde de bu yönde gelişebilir. Öylesine konuşmamak için, konuşacağımız konu hakkında bilgi sahibi olmaya çalışırız. Çevremizdeki insanlar da, bizim neyi ne kadar öğrendiğimizi, bildiğimizi test ederler. Çünkü bu geçiş hepimiz için gerekli ile gereksizlerin ayrılma vaktidir. O zaman doğru bilgi ile bir işe yaramayan, boş sözlerin etrafta dolaştığı zaman değildir. Bizim de buna fazlasıyla önem verdiğimiz süreçtir. Eğitimden, iş hayatına, farklı bir yere yerleşim, araştırma ve keşifler için, bütünden ziyade, detaylara önem verilerek analizde bulunma vaktidir. Venüsün gerileme hareketi finansal ortaklıklarda, önem taşıyordu. Demek oluyor ki, Merkür geçişinde biz de işimize yarayacak projelere eğileceğiz. Bu yönde etkin kişilerle bağlantı kurmaya özen göstereceğiz.

10-16 Ağustos arası: 13 Ağustos tarihindeki görünüm,  bilginiz-tecrübeniz-sıkı çalışmanız ve titiz gözlem gücünüzle kendinizi geliştirmenin ve ilerlemenin işaretçisidir. Faaliyetlerinizle, aklınızla, fikirlerinizle dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Yeni fikirlere, yaratıcı düşünmeye açık olunuz. Ancak gereksiz yere size zaman kaybettirecek kişi ve uğraşılardan uzak durunuz. İdeallerinizin farkında olduğunuz sürece yanlış kararlar vermezsiniz. Ancak birilerinin etkisi altında kalırsanız ne seçeceğinizi, nasıl bir yol izleyeceğinizi şaşırırsınız. Özellikle yakınlarınızın(kardeş-akraba)  sizi üzmesine izin vermeyiniz. Bazen fedakarlıklarımız, bizi asıl gideceğimiz yoldan uzak tutar. Oysaki biz, gelişmeliyiz.

13 Ağustos tarihindeki ikinci etkili görünüm,  parasal anlamda destekleyicidir. Destek oluşu şu yöndedir. Bilirsiniz Oğlaklar öyle çabuk harekete geçmezler. Değişime çok açık değillerdir. Her meseleyi, her kararı oturup düşünürler. Hatta bazen kendi kendilerini bu yüzden engelleyebilirler. İşte bu görünüm size yenilikte bulunma, yeni bir çevreye dahil olup canlanma yönünde yardımcıdır. Tabii ki her Oğlak aynı yaşamsal deneyimlerden geçmiyor. Bazılarınız bu görünümle, hem geçmişi hem de mevcut durumunuzu gözden geçirerek, neler yapmak istediğinize karar verebilirsiniz.  Sözgelimi şu anda oturduğunuz evde mi yaşamınızı sürdüreceksiniz veyahut farklı bir yere mi yerleşmek istiyorsunuz? Bunları tekrar bir ele alırız.

17-23 Ağustos arası: 23 Ağustos-23 Eylül tarihleri arasında, Başak burcunda ilerleyecek Güneş, dünya görüşünüzü, fikirlerinizi geliştireceğiniz bir zaman dilimidir.  Eğitimden girişimlerinize kadar geniş bir alanda sıkı çalışmanın işaretçisidir. Her durum titizlikle gözden geçirilir ve yaş tahtaya ayak basılmaz. Bu süreç, maddi ortaklıklar, bölüşümler, parasal konuların da gündeme gelmesini sağlar. Ayrıca sağlığınızı güçlendirici, çalışma hayatında verimliliği yükselticidir. Çevremizle olan ilişkimizde dikkatli olmamız gerekebilir. Bir sorun çıkmaz. Malumunuz üzere Eylül ayı, okulların açılacak oluşu,  iş hayatının aktif hale gelmesi nedeniyle tüm burçlar olarak analizde bulunacağız. Hayatımızı gözden geçireceğiz, işlerimizi yoluna koymaya çalışacağız. Yazın rehaveti gerilerde kalacak, yavaş yavaş sonbahara adım atacağız.  Titizliğiniz sadece yaptığınız işlerde değil, neredeyse her konuda etkili olacaktır. İş tercihlerinde  bulunurken hizmet, sağlık, hukuk, iletişim, eğitmenlik, pazarlama, bilgi işlem alanları öne çıkacaktır.  Mecburi hizmet konusu, uzmanlaşma sınavları ve yabancı dil gibi konular da yine bu dönem içinde yoğunluk kazanacaktır.

24-30 Ağustos arası: 26 Ağustos tarihide, burcunuzla uyumlu olup, prensipleriniz doğrultusunda hareket etmenizi sağlarken, kariyer hayatınızla alakalı konularda odaklanmanızda yardımcıdır. Bu odaklanma, iş-eğitim-çalışma hayatınızla ilgili kararlarınızı verirken akıllıca hareket etmenizde yardımcıdır. Şartları, hedeflerinizi, toplumsal ilişkilerinizi gerçekçi bir şekilde gözden geçirmeniz faydalıdır.  Satürn-Akrep burcu seyri artık sona ermek üzereyken bizi bu konularda destekliyor.

PARA

3-9 Ağustos arası: Maddi konularda bir hayli dikkat çekici görünümlerle yeni haftaya adım atacağız. Mevcut sosyal çevreniz, idealleriniz, hedefleriniz anlamındaki işlerin mutlaka ciddi anlamda ele alınmasını gerektiren durumlar söz konusu olacaktır. Ortak finansal ilişkileri güçlendirici Jüpiter size desteğini sürdürüyor. Ancak sizin de amacınızı düzgün bir şekilde belirlemeniz gerekiyor. Bilginizi, tecrübelerinizi, bugüne dek oluşturduklarınızı dışa yansıtmanız lazım. Bu haftaki görünümler, bunun için verilecek mücadelenin göstergesi. Buna hazırsanız ne ala. Hayır diyorsanız sadece başkalarının desteğiyle ayak duracaksınız demektir.

10-16 Ağustos arası: 14 Ağustos tarihinde Aslan burcunda oluşacak Yeniayın, gerileme hareketinde olan Venüs ile kavuşumu, geçtiğimiz Temmuz başındaki finansal, iş ve ilişki anlamındaki durumları hatırlatıcı bir etki yaratıyor. O zamandan bu yana olan beklentilerimiz karşılandı mı, buna bir bakmak gerekiyor. Kazanmak istiyoruz ve bu yönde tatmin olmaktan yanayız. Bu Yeniay size bu yönde bir fayda sağlayabilir. İlişkinizde veya hayatın genelinde tabii ki hiç kimsenin bizim gibi davranmasını bekleyemeyiz. Biz de ne veriyoruz, ne sunuyoruz, nasıl yaklaşıyoruz bu çok önemli. Eğer gerçekten çıkarsız, karşılıksız sevgiyi, değeri veriyorsak, bu Yeniay, bize güzellikler getirici olabilir.

17-23 Ağustos arası: 21 Ağustos tarihindeki görünüm, başkaları tarafından beğenilmek, değerli bulunmak, özellikle ilişkilerde ve maddi konularda güçlü olmak arzumuzu işaret ediyor. Bunların hayatımızda yer alması azimli bir şekilde ilerlememizi sağlayabilir. Eğer şu aralar yalnızsak veya aradığımız ilgiyi göremiyorsak kendimizi pek rahat hissetmeyiz.

24-30 Ağustos arası: 27 Ağustos-17 Eylül tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda düz seyirle ilerleyecek. İş hayatında ve gerekli ortamlarda  iletişimi önemsemek gerekiyor. Hem fikir alışverişlerinde bulunalım hem de tarafsız şekilde düşünelim. Bunu yapmak kolay mıdır? Bir Oğlak zaten kimseyle çok içli dışlı olmadığından, ayarını bilecektir. Otorite konumunda bulunan kişilerle veya hizmet ettiğimiz insanlarla nazik bir şekilde konuşursak, yaptığımız işe önem vermelerini, bize saygı göstermelerini sağlayabiliriz. Sanatsal faaliyetler, yaratıcı çalışmalar, elle yapılan güzelleştirmeler, halkla ilişkiler, danışmanlık dönem boyunca başarılı işler çıkarabileceğimiz alanlar arasında sayılabilir. İş problemi olanlar yeni görüşmeler yapabilir. Bu süreçte, başkalarıyla işbirliğine dönük konuşmalı, ortaklaşa çalışmalı, ekip veya  takım çalışmalarına önem verilmelidir.

Not: Merkür 17 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında Terazi burcunda gerileyecek. 9 Ekim-2 Kasım tarihlerinde tekrar düz seyirle ilerleyecektir.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                     : 2-3-6-7-16-17-21-22-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler                       : 4-5-11-12-18-19
Aşkta En Şanslı Günler                   : 6-7
Parasal Açıdan Şanslı Günler         : 1-28

Yeniay : 25-26-27
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 10-11-12
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı

Son Güncelleme: 01 Ağustos 2015 02:59

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell