Yay burcu 2015 Ağustos ayı yorumları nelerdir?

  • 01 Ağustos 2015 02:38
  • 1472
  • 0 Yorum
Yay burcu 2015 Ağustos ayı yorumları nelerdir?

YAY

GENEL BİR BAKIŞ

7 Ağustos tarihinde Merkür Başak burunda seyrine başlayacak. İlk olarak iş hayatınız ile ilgili meseleleri titizlikle gözden geçirmeniz gerekecek. İkinci olarak da ilişkilerinizle ilgili meselelerinizi gözden geçirmeniz gerekecek. 

8 Ağustos tarihinde Mars Aslan burcunda ilerleyecek. Venüs geri hareketi olacak.Mars Aslan seyri kişinin kendini ifade etmesinde ve farklı bir dünya yaratması anlamında kıymetli olacak.Eğitim konularının düşünülmesinde ve ticari konularda aktif hareket edilmesi anlamında etkili olacak.Ancak Venüs geri hareketi bize bu kararlarda aceleci davranmamız gerektiğini söyleyecek.

11 Ağustos tarihinde Jüpiter Mayıs 2016'ya kadar etkili olacak. Burada tamamen iş konuları önemli olacak. Dolayısıyla yeteneklerinizde piyasa şartlarına göre bir analiz yapmanız gerekecek. 

14 Ağustos tarihinde Yeni Ay Aslan burcunda oluşacak. Bu Yeni Ay Venüs geri hareketi ile örtüştüğü için doğal olarak bütün planlarınızı gözden geçirmeniz gerekecek. Ani seyahatleri ani gelişmeleri Yeni Ay size müjdeleyecek.İleri adımlar atabilmek adına geçmiş eksikliklerinizi tamamlamanız yararlı olacak.

23 Ağustos tarihinde Güneş kariyer evinizde oluşacak. İş problemleri olanların otoriteler ile biraz daha opsiyonlu düşünmesinin gerekli olduğu bir zaman olacak. İnsanlarla beklentilerinizin üstünde bir iletişim kurmamak ve arada uçurumlar oluşturmanız gerekecek.

27 Ağustos tarihinde Merkür Terazi burcunda ilerleyecek. Bu da Yaylar için sosyal ilişkiler anlamında etkili olacak Bu yeni ilişkilerin habercisi olabilir. Belki yeni arkadaşlar belki de bu ilişkilerin aşka dönüşmesi karşınıza çıkacaktır.

29 Ağustos tarihinde Balık burcunda bir Dolunay oluşacak. İş ve ev arasındaki dengenin yerli yerine oturtulmasında kıymetli olacak. Eskiden başlanılan işler ve şu andaki iş durumunuzun sizi tatmin edip etmediğini gözlemlemek adına beklemeniz gerekecek.

AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Ağustos arası: 8 Ağustos tarihinde Mars-Aslan burcunda ilerlemeye başlıyor. Bu seyir, Venüs geri hareketiyle örtüşüyor. Uzun zamandır düşündüğümüz bir seyahate çıkabiliriz. Yine uzun zamandır üstünde çalıştığımız bir projemiz tamamlanabilir. Eğitim hayatı, yeni bir çevre, yeni girişimler anlamında Mars, istekliliğinizi yükselticidir. Size hırs, motivasyon, kararlılık ve kendinizi ortaya koyma kuvveti verir. Henüz yeni düşündüğünüz, planladığınız bir işle ilgili eksiklere bakılır, ilgili kişilerle bir araya gelinir, görüşülür. Eylül ayında start verilmek üzere kararlaştırılır. Siz de bu aradan yararlanıp, şöyle bir kendinizi toparlarsınız. İlişkilerde genel olarak bu dönemde bir yolculuk, aktivite veya etkinlikte geçmişte tanıdığınız veya beraber olduğunuz kişiye rastlamanız mümkündür. Yeni biriyle tanışabilirsiniz. Aslında kısa sürecek sandığınız bu karşılaşma, Mars gücüyle sizi harekete geçirirken, Venüs gerilemesiyle düşündürebilir. Zaman tanımakta yarar var diye düşünürsünüz. Eğitim, iş veya yabancı ülke, farklı şehir odaklı işlerinizi, şöyle bir gözden geçirebilirsiniz. Bu Eylül ayına da bir hazırlık dönemi olarak önem taşır.

10-16 Ağustos arası: 14 Ağustos tarihinde Aslan burcunda oluşacak Yeniay, gerileyen Venüs ile kavuşumu var. Bu durum geçtiğimiz Temmuz başında verdiğimiz karar, attığımız adım, karşımıza çıkan kişi, sunulan teklif, yapılan yolculukların, alınan haberlerin, yapılan görüşmelerin şu andaki durumu hakkında bize ışık yakıyor. Bu tarih için önceden bir tatil kararı vermişsek,  şimdi çıkabiliriz. Yeni biriyle tanışmamız mümkündür. Birdenbire aşık da olabiliriz. Sanatsal aktiviteler, turizm, organizasyonlar, festivaller gibi aktivitelere katılabiliriz. Daha önce verdiğimiz bir kararı şimdi farklı şekilde tekrar gözden geçirebiliriz.

17-23 Ağustos arası: 19 Ağustos tarihindeki görünüm, yenilikleri hevesle, arzuyla ve değişimi canla başla isteyen bireyin,  özgürce yaşama isteğinin işaretçisidir. Eğitimden ticarete kadar geniş bir alanda, yaratıcı düşünmeyi sağlayan bu enerjiyle,  hayatınızı  olumlu yönde değiştirecek aşklara, gelişmelere açık olursunuz. Venüs gerileme hareketi, geçmişe dair meselelerin de tekrar gözden geçirilmesini sağlayacak.

24-30 Ağustos arası: 29 Ağustos tarihinde Balık burcunda meydana gelecek Dolunay, kariyer hedefleriniz, iş sorumluluklarınız, düzenli ve verimli şekilde bitirilmesi gerekli olan işleriniz sizi bir hayli yorabilir, endişelendirebilir. Her şeyi en düzgün, en başarılı şekilde halletme arzunuz, başkalarına hizmet edeceğim diye paralanmanız, kafanızın karışmasına, ailenize ve kendinize zaman ayıramamanıza yol açar. Oysaki iyi bir planlama ile hem işlerinizi düzgün şekilde bitirebilir hem de dinlenme fırsatı bulursunuz. Dolunay, Merkür-Kuzey düğüm görünümüyle örtüşecek. Sosyal ilişkilerin, arkadaşlıkların, paylaşımların, ekip çalışmalarının, yeteneklerinizi gruplar içinde göstermenin işaretçisi oluyor. Bu Dolunayda biraz kafamız karışsa da, iş-ev arasındaki dengeyi iyi kurabilirsek şaşırmamış oluruz.

İŞ VE KARİYER

3-9 Ağustos arası: 7 Ağustos tarihinde Merkür-Başak burcunda seyrine başlıyor. İş hayatımızla ilgili planlarımız, görüşme veya düzenlenecek işlerimiz, halledilmesi gereken incelemeler gündem maddemizde yer almaya başlıyor. İş bulmak yönünde detaylı bir analiz sürecidir bu. Bakarız, nasıl bir iş düşünüyoruz, nasıl şartlar arıyoruz tümüyle gözden geçiririz. Geçirmemiz de gerekir zaten. Sigorta işlemleri, gerek işe girişlerde gerekse eleman alımlarında önemsenir. İşin ustası olup olmadığınıza bakılır. Öyle her önünüze gelen işi kabul etmemeli, tüm ayrıntılarını gözden geçirmelisiniz. Bu süreç, yeni bir planlamanın ön çalışmaları için kıymetlidir. Kaldı ki, Venüs-Aslan burcuna gerilediği için, kimlerle nasıl bağlantı kurulacağı üzerinde odaklanacaktık. Şimdi Merkür geçişiyle de, detaylara bakacağız. İş problemlerimizi çözebilmek, işlerimizi düzgün şekilde yapabilmek için titiz çalışacağız ancak şikayetçi olmak, sürekli bir şeyler kulp takmak zaman kaybı olur, huzursuzluk yaratır buna da dikkat edeceğiz.

10-16 Ağustos arası: 11 Ağustos 2015-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Jüpiter, mesleki büyüme, gelişme, kendinizi yetiştirme ve üst noktalara ulaşma yönünde sizi destekleyicidir. Ancak o noktaya çıktığınızdaki tavrınız, etrafınızdaki insanlara yaklaşım tarzınız da, mücadeleniz kadar insanca olmalıdır. Sıkı çalışmak, ayrıntılara dikkat ederek işin tamamını öğrenmek için gayret etmek, iş ilişkilerinde ne fazla ödün vererek geride kalmak ne de birilerini geçmek için her şeyi en iyi bilenin kendiniz olduğunu sanmak yanlıştır. Bu dönemde işinizi en iyi şekilde yapmak için tüm gücünüzle çalışırsınız. Aksaklık çıkmaması için tüm gücünüzle dikkatli olursunuz. Sadece kendiniz adına değil, işinizin gelişimi, şirketin yükselişi anlamında bilginizi, tecrübenizi diğerleriyle paylaşarak ilerlediğinizde sizin ne kadar bilge bir ruh olduğunuz söylenir. Bu süreçte yükselenler, daha önceden kendilerini her anlamda bu iş için hazırlamış insanlardır. Eğitim almışlardır, kurslara, seminerlere katılmışlar veya birebir el emeği göz nuru dökerek merdivenleri tırmanmışlardır. Böyle kişilerin Jüpiterin desteğiyle yükselmeleri şaşırtıcı olmaz.

17-23 Ağustos arası: 23 Ağustos-23 Eylül tarihleri arasında, Başak burcunda seyredecek Güneş, iş hayatınızla ilgili konular üzerinde titiz düşünmenin, sıkı çalışmanın, araştırmacı ve organize bir şekilde hareket etmenin son derece önemli olduğu zaman dilimidir. Ayrıca yüksek eğitim, inanç, akademik ihtisas, gelişim, büyüme ve verimlilik anlamında kıymet taşır. Siz artık becerilerinizi iş hayatında göstermek istiyorsanız, ustalaşmak ve toplum içindeki yerinizi belirlemekten yana iseniz, ben derim ki artık dağınıklığı bırakıp bol bol çalışın. Birilerine hizmet etmeniz mi gerekiyor, bundan gocunmayın. Çok fazla çaba sarf etmeniz mi gerekiyor, bunu geleceğinizi düşünerek yapın. İş ortamında gayret gösterin.

24-30 Ağustos arası: 26 Ağustos tarihindeki görünüm, işlerinizi düzgün ve planlı bir şekilde derleyip toparlanmanın önemini gösteriyor. Hedef bilinci çok önemli. Sizi fiziksel ve ruhsal anlamda kayıplara uğratan, haksızlık yaşatan, kurbanmışsınız gibi iyi niyetinizi suiistimal eden kişilere karşı artık akıllı olma vaktidir. İş hayatında, özel yaşamda, sağlığınızı ilgilendiren konularda daha dikkatli olmaya çalışınız. Size köstek olan insanlara değil size destek veren kişilere yöneliniz. Riskli yatırımlardan, kararlardan uzak durunuz. Satürn-Akrep burcu seyri artık sona ermek üzereyken bu konular üzerinde son bir kez düşüneceğiz.

PARA

3-9 Ağustos arası: Hafta başındaki Jüpiter-Satürn görünümüyle başlayan ve haftanın geneline yayılan enerjiler kazanç, ilişki, iş hayatınız, girişimleriniz, şehir-ülke bağlantılı girişimlerinizi engelleyici, mücadele etmeye zorlayıcı, daha fazla efor sarf etmenizi gerektiricidir. Müdahalede bulunmanın güç olduğu bir haftadayız. Henüz tamamlanmamış bitmemiş, zamanla yerine oturabilecek bu durumları şanssızlık olarak görmek, umutsuz düşünmek, hatta pes etmek çözüm değil. Bilakis bunlar üzerinde durmalı, tekrar bir bakmalı, beklemeniz gerekiyorsa sabırlı olmalısınız.

10-16 Ağustos arası: 13 Ağustos tarihindeki görünüm,  iş hayatında seçici, görev bilinci içinde çalışmak, titiz bir şekilde işlerinizi düzenlemek anlamında önem taşıyor. Hem şöyle bir durumumuza bakacağız hem de doğru tercihlerde bulunmak için düşüneceğiz. İletişim anlamında tabii ki gerek otoritelerle olan bağlantılarda dikkatli olmak gerekiyor. İşimiz ve evimiz arasındaki dengenin sağlam olması gerekiyor. Bir de önemli husus,  duygusal-ailevi-yuvamızı ilgilendiren konularda gerçekçi olmamız gerekiyor. Sizi bir anlamda bağlayan, etkisiz hale getiren, fedakarlıkta bulunarak zaman kaybettiren hiçbir olgunun içinde yer almayınız.

13 Ağustos tarihindeki bir başka görünüm, hem cesaretle fikirlerinizi ortaya koymanızda hem uzun yolculuklarda keşifte bulunmanızda hem de arzu ettiklerinizi gerçekleştirmenizde ışığınızdır. Uranüs-Koç burcunda ilerliyor ve yenilenmenin, baskılara boyun eğmeden hayatınızı kurgulamanın işaretçisi. İlişkinizden, eğitime, iş hayatınızdan yerleşime kadar olan geniş bir alanda cesaretiniz yükseliyor.

17-23 Ağustos arası: 21 Ağustos tarihindeki görünüm, bir yanıyla cesaret aşılarken diğer yanıyla bizi düşündüren meseleleri hatırlatıyor. Özgür olmak, canımızın istediği gibi yaşamak dururken, kafamıza takılanlar rahat vermiyor sanki. Ancak Güneş güçlü olduğu Aslan burcunda ilerlemekte. Biz de, güven duygumuzu ayakta tutarak, şöyle bir derinlemesine gözden geçirmelerde bulunalım ve bizi neyin durdurduğuna bir bakalım.

24-30 Ağustos arası: 27 Ağustos-17 Eylül tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda düz seyirle ilerleyecek. Fikirlerimizi dile getirip, insanların hakkımızda   ne düşündüğünü öğrenmek isteyeceğiz. İnsanlarla belli bir konu üzerinde sohbet etmek, yazışmak, düşünce alışverişinde bulunmak hoşumuza gidebilir.  Dostlarımızla bir araya gelmek, çeşitli etkinliklere katılmak, sanatla alakalı mekanlarda bulunmak faydalıdır. Sadece birebir konuşma değil sosyal medyayı da yakından takip edebiliriz. İletişimde bulunun, yeni insanlarla tanışın, kendinizi ifade edin. Bu size finansal anlamda da kazanç getirici olabilir. Kimle bağlantı kurmak istiyorsanız o kişilere doğru yönelin. Özellikle karşı cinsle olan sosyalleşme anlamında da bu dönemi olumlu buluyorum.

Not: Merkür 17 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında Terazi burcunda gerileyecek. 9 Ekim-2 Kasım tarihlerinde tekrar düz seyirle ilerleyecektir.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                     : 1-4-5-13-14-18-19-23-24-28
Zayıf Enerjili Günler                       : 2-3-8-9-16-17-30
Aşkta En Şanslı Günler                   : 4-5
Parasal Açıdan Şanslı Günler         : 25-26

Yeniay : 22-23-24-25
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 8-9-10
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı

Son Güncelleme: 01 Ağustos 2015 02:58

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Arşivde Ara

Sizehaber'de Hangi Dilde Haber Yayınlansın?

  • Kürtçe
  • İngilizce
  • Diğer
  • Fransızca
  • İspanyolca
  • Almanca

Hava Durumu

Foto Galeri

Piyasa Durumu

DOLAR
r57shellr57shell